Türkiye Düşünce Platformu'ndan Hayrettin Karaman açıklaması

Türkiye Düşünce Platformu, "Karaman hoca ne haksızlığı savunur ne de doğruların söylenmesine itiraz eder. Onun söylediği ‘Her söylediğin doğru olsun ama her doğru her yerde söylenmez.’ kuralının bir yansımasıdır." açıklamasında bulundu.

Türkiye Düşünce Platformu'ndan Hayrettin Karaman açıklaması
Türkiye Düşünce Platformu'ndan Hayrettin Karaman açıklaması
GİRİŞ 24.09.2021 17:25 GÜNCELLEME 24.09.2021 17:31
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Türkiye Düşünce Platformu, Hayrettin Karaman iddialarına ilişkin, "Karaman hoca, ‘Din nasihattir.’ hadisinin manasını makamlarını kaybedince düşünceleri de değişenlerden daha iyi bilir. İktidarı uyarmanın da doğruları söylemenin de yol ve yöntemini Karaman hoca hem bilen hem de uygulayan istikamet sahibi bir ilim adamıdır." açıklamasında bulundu.

Platform'dan yapılan açıklama şu şekilde: 

"Bir zamanlar iktidarı nimetlerinden en üst düzeyde faydalanan kimi basın mensuplarının, bugünlerde iktidara muhalefette birbirileriyle yarışıyor olmasını ibretle takip ediyoruz.

En son ömrünü İslam’a adamış binlerce öğrenci yetiştirmiş onlarca kitap telif etmiş Hayrettin Karaman hoca hakkında başlattıkları karalama kampanyasına bu zevatın öncülük etmesini de yine ibretle takip ediyoruz.

Başkan Erdoğan’ın şahsında güçlü Türkiye düşmanlığı yapan çevrelerin yürüttüğü kara propaganda sürecinde o propagandanın bir parçası olmamak gerektiğini söyleyen Karaman hocanın yazılarını haksızlığıa prim vermek olarak değerlendiren yaklaşımı şiddetle kınıyoruz.

Karaman hoca ne haksızlığı savunur ne de doğruların söylenmesine itiraz eder. Onun söylediği ‘Her söylediğin doğru olsun ama her doğru her yerde söylenmez.’ kuralının bir yansımasıdır. Karaman hoca, ‘Din nasihattir.’ hadisinin manasını makamlarını kaybedince düşünceleri de değişenlerden daha iyi bilir.

İktidarı uyarmanın da doğruları söylemenin de yol ve yöntemini Karaman hoca hem bilen hem de uygulayan istikamet sahibi bir ilim adamıdır."

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Ahmet 3 ay önce Şikayet Et
  Ehli Sünnet dışı bu moderniste itibar etmeyin. Dininizi doğru kaynaklardan öğrenin.
  Cevapla
 • HACI 3 ay önce Şikayet Et
  Hocamın ellerinden öpüyorum. Hocamı eleştirenler hele bir onun seviyesinin yarısına yaklaşsınlar.
  Cevapla
 • Tokatli 3 ay önce Şikayet Et
  Bir ülke düşün bu adamın ilmine önem veriyor ve savunuyor.. Rabbim bizleri islah eylesi ve ehli sünnet itikadından ayırmasın
  Cevapla
 • Emekli 3 ay önce Şikayet Et
  Doğru söylüyorsun kardeşim, bu adam tam bir selefidir. Rabbim hidayete erdirsin.
  Cevapla
 • #avşarın delisi 3 ay önce Şikayet Et
  size bir sır vereyimmi. oradaki NASİHATÜN kelimesini türkçede yıllardır yanlış tefsir ettiniz. oysa orada murat edilen mana SAMİMİYETTİR.
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  devamında: sahabe sorar; kime karşı nasihat ya Rasulallah? cevap: Allah'a, Kur'an'a, Rasul'e, Emirul mu'minîne ve bütün müslümanlara nasihattır. YANİ SAMİMİYETTİR.
  Cevapla
 • DATÇALI 3 ay önce Şikayet Et
  Hayrettin hoca güzel bir tespit yapmış bunu RTE nın değerlendirmesi gerekir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beşiktaş'tan deplasmanda kritik galibiyet!
Bir ülkenin başkenti değişiyor! İşte yeni ismi (18 Ocak 2022 Günün Önemli Gelişmeleri)