İBB'den satılık bir metro iki cami!

İBB AK Parti Meclis Üyesi Muhammet Kaynar, CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin aralarında bir metro istasyonunun da olduğu pek çok yeri satışa çıkarttığını söyledi.

İBB'den satılık bir metro iki cami!
İBB'den satılık bir metro iki cami!
GİRİŞ 25.09.2021 22:52 GÜNCELLEME 25.09.2021 22:55
Bu Habere 43 Yorum Yapılmış

AK Parti'li Muhammet Kaynar, İBB Meclis toplantısında gündem dışı konuştu. CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin aralarında bir metro istasyonunun da olduğu birçok yeri satışa çıkarttığını söyleyen Kaynar, "Biz, vatandaşın okul, cami ve yeşil alanlarının satılmasına karşı çıkıp engel oluyoruz." dedi.

"Şu anda belediyenin elinde ne var yok satışa çıkartıldı." ifadeleri ile konuşmasına başlayan Kaynar, "Satışa çıkartılan yerlerin, ne imar durumuna ne fiili kullanım şartına bakılmıyor. Bir gün belediye binasının satışı için de dosya gelirse ben buna şaşırmam. Hatta bunlar ek binayı da satışa çıkartmışlardı ama daha sonradan bizim müdahalemiz olunca geçmişe dönük karar uydurarak satıştan vazgeçtiler." dedi.

'Metro istasyonunun satışa çıkartılması nasıl oluyor?'

CHP'li İBB tarafından satışa çıkartılan yerlerin içinde, bir metro durağı ile yeşil alanların da olduğunu belirten Muhammet Kaynar, sözlerine şöyle devam etti:

"Komisyonumuzda çok miktarda satış dosyası var. Bunların içinde Ataşehir ilçesindeki metro istasyonu var. Hali hazırda oradaki metro çalışması devam ediyor. Bunun satışa çıkartılması mümkün değil. İki tane cami yerini de satışa çıkartmışlar. Yine imar planında okul alanı olan yerler satışa çıkartılmış. 20-30 yıllık ağaçlar olan parklar satışta. Gezi parkındaki beş ağaç için vandallık yapanları savunuyorlar ya, burada Gezi parkındaki toplam ağaç sayısından daha fazla ağaç var."

YAZDIR
YORUMLAR 43
 • Sehan 3 hafta önce Şikayet Et
  Daha bunlar iyi günler seçim zamanına kadar ne otobüs itmediğiniz ne halatla metro çekmediğiniz kalacak merak etmeyin.. Haa başka neler gelir başınıza orasını bilmem ama zerre umurumda değil aklınız iyice başınıza gelsin ki bir sonraki seçimde ne yapacağınızı dha iyi bilesiniz.. Hakettiğnizi yaşıyorsunuz. Demekki bunları haketmişsiniz.allah kurtarsın..
  Cevapla
 • Bayrakuzmanı 3 hafta önce Şikayet Et
  İstanbul halkı kendine yakışanı seçti özelliklede meclis üyelerinde akp' ye veripte başkanlıkta vermeyenler bu sizin eseriniz ve bu eserden bütün istanbullular sizlere giydirerek bu eziyeti ve rezilliği çekiyorlar . Rabbim sizi ve sizin gibi olanları ıslah etsin
  Cevapla
 • Engin 3 hafta önce Şikayet Et
  Erdoğan boşuna demiyor bunlara 3 koyun versen kaybederler. Benim üzüldüğün yer bunlara oy vere nler.
  Cevapla
 • Millet 3 hafta önce Şikayet Et
  Bu chp hdp iyi secmenine ayi ikiye bolsen inanmazlar kafa kalin goz kor
  Cevapla
 • Alta 3 hafta önce Şikayet Et
  Sende hiç kafa yok
  Cevapla
 • Fakirzade 3 hafta önce Şikayet Et
  Bunlar İstanbul'u nasıl aldılar? Satın aldıkları oyların sahipleriyle (ip,hdp,sp vs..) ittifak yaparak.. ee satın aldıkları oyların parasını vermeleri lazım nasıl olacak? Tabiki satabildiği her şeyi satarak. Bunlar daha başlangıç, müstehak sana İstanbul. Yarın bir gün tüm metro, trwmvay, otobüs, vapur alayını satacaklar. Satmak zorunda kalacaklar, çünkü müttefikleri doyurmak için para lazım. Adamlar kendilerine verilen İski, İSPARK, cenaze hiz. gibi yerleri yeterli görmüyorlar.. birde unutmadan bunları destekleyen sülümenciler de var; hani darbe gecesinde evlerinde vurpatlasın çal oynasın ağızları açık bekleyen, darbe başarısız olunca üzüntüden yataklara düşen sülümenciler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
İdlibli 14 yaşındaki Ahmed, pazar yerine saldırılarda saniyelerle ölümden döndü