Yavuz sondaj gemisi göreve hazır: İşte ilk rotası!

Yavuz sondaj gemisinin Karadeniz'deki ilk görevi öncesi İstanbul Boğazı geçişi için kule söküm işlemleri tamamlandı ve gemi Yenikapı açıklarına demirledi.

Yavuz sondaj gemisi göreve hazır: İşte ilk rotası!
Yavuz sondaj gemisi göreve hazır: İşte ilk rotası!
GİRİŞ 28.09.2021 01:33 GÜNCELLEME 28.09.2021 01:35
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Yavuz sondaj gemisinin Karadeniz'deki ilk görevi için hazırlandığı belirtilerek, "Kule söküm işlemleri tamamlanan Yavuz sondaj gemisi Haydarpaşa Limanı'ndan ayrılarak Yenikapı açıklarına demirledi. Teknik hazırlıklar tamamlandıktan sonra Yavuz, Boğaz geçişini gerçekleştirerek Karadeniz'e hareket edecek." ifadeleri kullanıldı.

Yavuz sondaj gemisi, Boğaz geçiş hazırlıkları ve kule söküm işlemleri için 15 Ağustos'ta Haydarpaşa Limanı'na yanaşmıştı. TPAO'nun envanterine kayıtlı Yavuz, Fatih ve Kanuni sondaj gemilerinin sondaj ve test çalışmalarına devam ettiği Karadeniz'de görev yapacak. Karadeniz'de son 1 yılda toplamda 540 milyar metreküp doğal gaz keşfi gerçekleştiren Fatih sondaj gemisi, şu anda Türkali-5 kuyusunda sondaja devam ediyor.

YAZDIR
YORUMLAR 18
 • dostt birr 3 hafta önce Şikayet Et
  arama gemileri kendi karasularimizda aramq yapmayacaksa nerede arama yaoacak buna karşı çıkan ülkeye savaş duyursu yapılsın. korkunun ecele faydası yok. yarın adam İzmire girer aynı şey
  Cevapla
 • Ema 3 hafta önce Şikayet Et
  Akdenizi bıraktık mi
  Cevapla
 • Arif 3 hafta önce Şikayet Et
  Karadeniz'e hız verildi. Kaaradeniz'de ye keşif ve bulunan gazın karaya ulaştırma çalışmaları hızlanması için Karadeniz'e öncelik verildi. Karadeniz gazı karaya ulaştığında Akdeniz'de işler son sürat ilerleyecektir.
  Cevapla
 • Mano 3 hafta önce Şikayet Et
  Hayretle bende izliyorum , Akdeniz ne oldu .
  Cevapla
 • konyali 3 hafta önce Şikayet Et
  akdenizden cekiliyormuyuz
  Cevapla
 • Ayhan 3 hafta önce Şikayet Et
  Akdeniz ne oldu. Neden geri çekildi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ordu'da skandal: Kuran-ı Kerim sayfalarını kesip konfeti yaptılar
CHP'li Çeviköz'den Türkiye'yi hedef alanlara skandal savundu!