Son dakika haberi: Karadağlı'dan dikkat çeken açıklama: Her şeyi bu ülkede kazandım...

Son dakika haberi: Tamer Karadağlı, yaşının ilerlemesiyle birlikte daha milliyetçi olduğunu söyleyerek ekledi “Parayı da, halkın sevgisini de bu ülkede kazandım. Bu toprakların çocuğuyum... Türk’üm ve Türk olmaktan gurur duyuyorum" dedi.

GİRİŞ 11.10.2021 08:24 GÜNCELLEME 11.10.2021 12:04
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Yurt dışında büyüyen, Avrupa ve Amerika’da birçok projede rol alan ünlü sanatçı Tamer Karadağlı, Günaydın'a samimi açıklamalarda bulundu.

Tamer Karadağlı kimdir? Tamer Karadağlı kaç yaşında ve nereli?Tamer Karadağlı kimdir? Tamer Karadağlı kaç yaşında ve nereli?

İngilizceyi farklı aksanlarda da konuşabiliyorsunuz. Bu bir sanatçı için büyük avantaj. Yurt dışında kalıp, kariyerinizi orada devam ettirmeyi düşündünüz mü?

Yurt dışında filmler çektim ama yurt dışında kalıp orada kariyer yapmayı hiç düşünmedim açıkçası. Ben parayı da, şöhreti de, halkın sevgisini de bu ülkede kazandım. Ben bu toprakların çocuğuyum. Her ne kadar kovboy çizmesi giysem de, TIR sürüyor olsam da, ben Türk'üm ve Türk olmaktan da gurur duyuyorum. Bu ülkenin değerlerini, kültürünü aldım. Beni ben yapan her şeyi Türkiye'den aldım. Her ne kadar zaman zaman eleştirsek de benim bir tane vatanım var. Burada kazandığım parayı gidip yurt dışında mı harcayacağım? Olmaz böyle bir şey. Ünü de, sevgiyi de bu ülkede kazandım. Sivas'ta da, Erzurum'da da insanlar bana sevgi dolu gözlerle bakıyor. Bu mutluluğun parasal karşılığı yok. Bunu yurt dışında yaşayamam. Eğer oyunculuk açısından bir şeyler yapacaksam Türkiye'de yaparım. Ülkeme bu açıdan büyük bir sevgiyle bağlıyım.

Son dakika haberi: Karadağlı'dan dikkat çeken açıklamalar!

DAHA BÜYÜK ADIMLAR ATILMALI

Bir kız babasısınız. Son yılladın kanayan yarası kadına şiddetle ilgili neler söylemek istersiniz?

Kadına şiddette 'şiddetle' karşı çıkıyorum. Bu bizim kanayan yaramız. Ünlülerin çıkıp da 'kadına şiddete karşıyım' demesiyle de çözülmüyor bu sorun. Şiddetle mücadele etmek için çok daha büyük adımlar atılmalı. 'Kadınlar baş tacımız' diyoruz ama bunu hayatımıza yansıtmamız da önemli. Sadece söylemsel düzeyde kalmamalı.ESKİSİ GİBİ HAKKIMDA ÇIKAN HABERLERİ UMURSAMIYORUM

"40 yaşımdan sonra 'Sana ne' demeyi öğrendim" dediniz. Bunu biraz açar mısınız?

Büyüyoruz, yaşımız ilerledikçe bazı şeyleri daha farklı değerlendirmeye başlıyoruz. Gençken kendimizi anlatmak için büyük çaba sarf ederken artık çok da umursamıyorum. Gazetecilerin her yazdığına cevap vermek zorunda değilim, çoğu zaman da vermiyorum zaten. Ancak çok incitici olduğu zaman açıklama yapıyorum. Karşınızdaki kişi sizi sevmiyorsa ya da önyargısı varsa ne yaparsanız yapın onun size bakışını değiştiremiyorsunuz. O yüzden de umursamıyorum eskisi gibi hakkımda çıkan haberleri de, yazılanları da.

Son dakika haberi: Karadağlı'dan dikkat çeken açıklamalar!

YURT DIŞINDA BÜYÜMÜŞ OLSAM DA YAŞIM İLERLEDİKÇE MİLLİYETÇİ BİRİ OLDUM

 Amerika'da ve Avrupa'da birçok projede yer aldınız. Böyle projelerde bir Türk oyuncu olarak yer almak size neler hissettiriyor?

Ülkemi yurt dışında temsil etmek bana her zaman gurur vermiştir. Ben ülkemi, bayrağımı, bu toprakları, askerimizi, polisimizi çok seven biriyim. Ben her ne kadar yurt dışında büyümüş olsam da yaşım ilerledikçe milliyetçi bir insan oldum. Yurt dışına sıklıkla gitmek insanın daha milliyetçi bir ruha bürünmesine de sebep oluyor. Bunu bizzat kendimde gördüm. Son rol aldığım dizide asker rolü oynadım. Bu rolü canlandırmak bile bana büyük gurur verdi. Askerlerimizden güzel mesajlar aldım. Onlar canları pahasına vatanımızı koruyor. Biz bugün evimizde rahatça oturuyorsak, sokakta güven içinde geziyorsak, askerlerimizin sayesindedir.

ÜLKEMİZİN DEĞERLERINI SİNEMAMIZLA, DİZİLERİMİZLE DÜNYAYA TANITMALIYIZ

Yurt dışında Türkiye algısını daha iyi bir noktaya getirebilmek adına neler yapılmalı?

Sanat çok önemli bir araç. Amerika kendi kültürünü dünyaya yıllarca sinemasıyla pazarladı. Biz Amerikan filmleriyle büyüdük. Bu bizim hayatımızın her alanını da etkiledi. Kültürel açıdan da sanat önemli bir araç. Biz de kendi sinemamızla, dizilerimizle ülkemizin değerlerini tanıtmalıyız. Türkiye'nin tanıtımını sadece lalelerle ya da 'welcome' diyerek yapamayız. Bütünlük içinde sinemadan diziye, resimden müziğe kadar sanatın tüm dallarıyla bunu yapmamız gerekiyor. Kültür bakanlığımız da bu konuda ciddi yatırımlar yapmalı. Çaba sarf ediyor bu konuda ama çok daha aktif olmamız gerekiyor. Çok kıymetli bir ülkeyiz. Tüm bu değerlerimizi dünyaya sunmalıyız.

YORUMLAR 57
 • EfeOzcan 1 ay önce Şikayet Et
  Samimi duygu ve düşünceleriniz için tşk ediyorum. Güzel ülkemizde, ülkemin aziz milleti sayesinde meşhur olmuş, ekmek yemiş kıymet görmüş ama kıymet bilmemiş, hainlik etmiş ve hala eden o kadar çok çakma sanatçı var ki bizce onlar bizi ve sevgimizi hak etmiyor. Hiç kimseye milli ol diyemediğim gibi o çakma sanatçılara da milli irademize geçmişimize değerlerimize saygı duymasını da beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Tamer bey çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum. Bu vatanın ekmeğini yiyip hainlik etmeyenlere selam olsun. Duamız olsun.
  Cevapla
 • Yaşlı Adam 1 ay önce Şikayet Et
  Yaşlandığım için haberi yanlış mı okudum acaba? Bu ülkede, bu milletin parasıyla köşeyi dönenlerin en büyük işi bu millete hakaret etmekti. Bir yanlışlık yoktur inşallah. Eğer doğru ise linç edilmeye hazır olsun, millete de müjde olsun ki şeytanın bacağını Tamer bey kırdı demektir. Bu söz üzerine başı öne düşenler olur mu diyesim geliyor ama ar duygusu olanların başı öne düşer. Varolsaın Karadağlı!
  Cevapla
 • Fatih 34 1 ay önce Şikayet Et
  Allah sizin ve bu ülkenin senin gibi düşünen sanatçıların yardımcısı olsun. Diğerlerinin Allah bildiği gibi yapsın. Bu ülkenin parası onlara haram zıkkım olsun...
  Cevapla
 • faruk 1 ay önce Şikayet Et
  TAMER Yazılır, TAM - ER (Adam) diye okunur.
  Cevapla
 • gurbetci 1 ay önce Şikayet Et
  tamer karadagli kardesim oncelikle o kadinin senden ozur dilemesi lazim .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Anne ve babası olmayan gence sevdiği kızı Vali Aydoğdu istedi
Başkan Erdoğan ve Putin'den önemli telefon görüşmesi