Numan Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'na: Siyaseti kirletmek yerine, savcılığa ifade ver

Son dakika haberi.. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş CHP Liderinin "siyasi cinayetler" provokasyonu hakkında "Siyaseti kirletmek yerine, Vatandaşlık görevidir, Kılıçdaroğlu savcılığa ifade vermelidir" dedi.

GİRİŞ 20.10.2021 12:43 GÜNCELLEME 20.10.2021 12:49
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş, 'siyasi cinayetler' tartışmasıyla ilgili, "Türkiye faili meçhul cinayetlerden çok çekmiştir. AK Parti döneminde sıfırlanmıştır. Bunun üzerinden siyaseti kirletmek yerine, varsa elinizde bilgi başvurursunuz. Vatandaşlık görevidir, Kılıçdaroğlu savcılığa ifade vermelidir" ifadelerini kullandı. 

İşte Numan Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları:

"KILIÇDAROĞLU SAVCILIĞA IFADE VERMELİDİR"

CHP maalesef böyle algı oluşturarak gündemde kalmaya çalışıyor. Ama bu alan kirli bir alandır. Türkiye faili meçhul cinayetlerden çok çekmiştir. AK Parti döneminde sıfırlanmıştır. Bunun üzerinden siyaseti kirletmek yerine, varsa elinizde bilgi başvurursunuz. Vatandaşlık görevidir, Kılıçdaroğlu savcılığa ifade vermelidir. Muhalefet partisi sorumsuzca hareket etmemeli. Şundan da eminin Kılıçdaroğlu bir süre sonra 'ben böyle bir şey mi demiştim' diyebilir.

"BÖYLE BİR FİŞLEME VARSA BUNU DA BİLELİM"

Bu 18 Ekim neyin tarihidir, sufleyi nereden aldın? Diyor ki, biz yasalar uygun davranan memurlara bir şey demiyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu hangileri yasaya uygun hareket etmiyor, suç duyurusunda bulundunuz mu? Memurlarla ilgili arşiv mi tutuyorsunuz? Bunun adı fişlemedir. Böyle bir fişleme varsa bunu da bilelim.

BÜYÜKELÇİLERİN 'KAVALA' ÇAĞRISINA TEPKİ

Bu dosyaya siyaset karar vermez, veremez. Büyükelçiler hadlerini bilmeli. Size mi kalmış? Bu hadsizlik, terbiyesizliktir. Türkiye'yi hizaya getirmeye çalışmasınlar.

YORUMLAR 3
 • Alp54 2 yıl önce Şikayet Et
  18 Ekimde 10 haçlı büyük elçisi Osman Kavala ajan-teröristi bırakılsın diye tweet attılar. chp ve genel müdürü için haçlı işbirlikçiliğinin ortaya çıkmış tarihidir 18 Ekim.
  Cevapla
 • Sakarya Gaz Sahası 2 yıl önce Şikayet Et
  18 Ekim-Karakış saldırısının ilk ayaklarından biri olan bu iddiaların arkasındaki mantık iyi sorgulanmalı. Stratejistlerimiz pkk-pyd ve sol örgütlerin etkisizleştirilmesinde daha proaktif hareket edilmesini sağlamalı. hdpkk nın daha çok üzerine gitmeli örgütlenme yapılarını sürekli ayazda bırakmalısınız.
  Cevapla
 • aktolgalı 2 yıl önce Şikayet Et
  demokratik hak için mısırda sokaktaki halkın üzerine gerçek mermi ile ateş eden ve 5000 insanı öldüren sisiye tek laf etmeyenler türkiyeyi bölmek için uğraşan 1 kişi için insan hakları diye konuşmaları hükümsüzdür. kendi hizmetkarlarıydı bu kavala denen aynı kılıçdaroğlu ve 15 temmuzda başbakan olma hayalindeki meral akşener gibi
  Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi! Başkan adayını da ilan etti
Joe Biden yerini ona bıraktı! Kamala Harris kimdir?