Eş zamanlı düğmeye bastılar! Osman Kavala üzerinden kirli tezgah

Cumhur İttifakı üyeleri, Türkiye karşıtlarının "Dışarıda AB ülkeleri Fransa ve Yunanistan’ın başı çektiği bir grup… İçeriden de CHP, İyi Parti ve HDP" "Soros artığı Osman Kavala" üzerinden Türkiye'yi kuşatmaya çalışıyorlar dedi.

Eş zamanlı düğmeye bastılar! Osman Kavala üzerinden kirli tezgah
Eş zamanlı düğmeye bastılar! Osman Kavala üzerinden kirli tezgah
GİRİŞ 22.10.2021 10:15 GÜNCELLEME 22.10.2021 10:16
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

Türkiye’nin kararlılığı ve millî teknoloji hamlesiyle güney koridorunda terör devletine izin vermemesi, Mavi Vatan’a sahip çıkması, Karabağ’da yazılan destan ve gönül coğrafyasına yönelik açılımları, bazı ülkelerde ve muhalefet partilerinde rahatsızlık oluşturdu. Son zamanlarda ülkemizi sıkıştırmaya yönelik adımlarda söz konusu çevrelerin söylemlerinde uyumluluk dikkat çekiyor.

CHP, HDP VE TÜSİAD'DAN PEŞ PEŞE AÇIKLAMALAR

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bürokratları tehdit ederek 18 Ekim’i milat ilan etmesi, HDP’nin “terörle mücadele dursun” talepleri ve TÜSİAD’ın “laiklik” gibi politik mesajlar vermesiyle eş zamanlı olarak dış odaklar da düğmeye bastı.

10 ülkenin büyükelçisi Türk yargısına müdahale etmeye kalktı. Diğer taraftan Yunanistan ile Rum kesimi ve Mısır, ortak bir açıklamayla Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini eleştirdi. Yunanistan ayrıca stratejik noktalarda ABD’ye üs açtı.

10 büyükelçinin Kavala çağrısıyla ilgili konuşan Erdoğan, "Söyledim Dışişleri Bakanımıza, bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz" ifadelerini kullandı.

"BİZİM TALİMAT ALACAĞIMIZ TEK MAKAM, MİLLETİMİZDİR"

Bu kuşatma girişimlerine tepki gösteren Cumhur İttifakı temsilcileri şunları kaydetti:

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan: Bugün Türkiye’nin hem sahada hem masada yürüttüğü dış politikada, Mavi Vatan’da, Kıbrıs’ta, Karabağ’da, terörle mücadele için bulunduğu sınır ötesi operasyonlarda, muhalefet iktidara destek vermek yerine tabiri caizse okyanus ötesine göz kırpıyorsa burada önemli bir sıkıntı varæ demektir. Kılıçdaroğlu “Kavala, Demirtaş neden hapiste?” diyor, akabinde 10 ülke büyükelçileri Kavala için “serbest bırakılsın” diyor. Şimdi soruyorum, Kılıçdaroğlu’nun bu hareketleri 5. Kol faaliyeti değil midir? Kılıçdaroğlu, böyle yaparak kime hizmet ediyor? Türkiye, eski Türkiye değil. Bizim talimat alacağımız tek makam, milletimizdir.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya: Kılıçdaroğlu ortalığı karıştırmaya başladı. Türkiye’yi kuşatmaya gayret ediyorlar. Emperyalizm boş durmaz. Güçlenen bir Müslüman ülkeyi tek başına güçlü bir şekilde yaşatmak istemezler. Türkiye’nin güçlenmesi demek bütün mazlum coğrafyaların güçlenmesi demek. Türkiye güçlenince Azerbaycan, Karabağ’daki Ermenistan işgaline son verdi, Libya ile yaptığı anlaşmayla da Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki hak ve menfaatleri korundu. Onların sınırsız menfaatlerine Türkiye engel oldu.

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay: Osman Kavala olayını bahane ederek kuşatma planı yapıyorlar. 10 büyükelçi de adalete müdahale ediyor. Kılıçdaroğlu ve Akşener her hafta yeni bir gündem belirliyor. Demirtaş üzerinden PKK ve HDP’ye, Kavala üzerinden de FETÖ’ye mesaj veriyorlar. Türkiye içeriden ve dışardan kuşatma altında diyebiliriz. Dışarıda AB ülkeleri Fransa ve Yunanistan’ın başı çektiği bir grup. İçeriden de bunların uzantıları CHP, İYİ Parti ve HDP’dir.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YORUMLAR 36
 • Hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  İP ve CHP birleşsin, ortak parti kurulsun. İsmi de İngiliz Muhipler Cemiyeti olsun.
  Cevapla
 • Rotasız deli 2 yıl önce Şikayet Et
  en güzel parti ismi onlara yakışacak HİCİP OLUR
  Cevapla
 • Salih vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  ozaman cok sürmez cıkar görün bakın. Papaz olayına dönmesin ?
  Cevapla
 • Hans 2 yıl önce Şikayet Et
  Iclerinde hic Turk asilli yok. Ermeni asilli, yunan asilli, ve israili asilli, bu nasil ulke, dusmanlari, siyasetci, dernek baskani, cia Mossad ajani,
  Cevapla
 • Capla hama 2 yıl önce Şikayet Et
  Adalet adalet adalet
  Cevapla
 • zafer 2 yıl önce Şikayet Et
  hakimler görevlerini milli karar alarak değil .siyasi karar alarak mı yapıyorlar.. coni ler istedi diye yerli conilerin sesi cıkıyor.. gezide rum un ve ermeni cocuklarını fonlayan osman kavala.dır.haindir. osman kavalanın nikah şahidide meral akşenerdir. planı böyle bir düşünün.tasarlayanlar kim ... z kuşağı inceleyin.
  Cevapla
 • ŞAH. 2 yıl önce Şikayet Et
  Meral Akşener le Osman Kavala Kuzenler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Yerlikaya açıkladı! Bayram tatilinin ilk günü acı haber
Mescid-i Aksa ve Ayasofya doldu taştı; Kariye'de yıllar sonra ilk bayram namazı