Alman Bild gazetesinden Erdoğan'a çirkin yakıştırmalar

Almanya'da yayın yapan Bild gazetesi, haddini aşarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan için ağır ifadelerin olduğu bir haber yayımladı. Erdoğan'ın hedef gösterildiği haberde, Osman Kavala savunması yapıldı.

Alman Bild gazetesinden Erdoğan'a çirkin yakıştırmalar
Alman Bild gazetesinden Erdoğan'a çirkin yakıştırmalar
GİRİŞ 23.10.2021 09:54 GÜNCELLEME 24.10.2021 20:31
Bu Habere 129 Yorum Yapılmış

10 büyükelçinin Osman Kavala'nın serbest bırakılması çağrısı sonrası Türkiye, diplomatları Dışişlerine çağırmış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, Afrika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bakın şimdi AİHM bir karar almış. Bu Kavala denilen Soros artığıyla ilgili olarak Türkiye'yi adeta burada mahkum etmek istiyorlar. 10 tane büyükelçi bu açıklamayı niye yapar? Bu Soros artığını savunanlar, bunu nasıl bıraktırırız gayreti içindeler. Söyledim Dışişleri Bakanımıza, bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz. Türkiye'ye böyle bir ders vermek haddinize mi sizin? Kimsiniz siz? Neymiş? Kavala'yı bırakın. Sen kendi ülkendeki haydutları, katilleri, teröristleri bırakıyor musun? Amerika'sı, Almanya'sı, hangisi böyle bir şeyi şu ana kadar yaptı? Yapmadılar ve yapmazlar. Konuştuğu zaman sana verecekleri cevap şudur, 'yargı bağımsızdır.' Sizde yargı bağımsız da bizdeki yargı bağımlı mı? Bizdeki yargı, bağımsızlığın en güzel örneklerini veriyor" ifadelerini kullanmıştı.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 büyükelçi için Dışişleri Bakanına talimat verdi!Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 büyükelçi için Dışişleri Bakanına talimat verdi!

BILD'DEN SINIRI AŞAN HABER

Almanya'da yayın yapan Bild gazetesi, son yayımladığı haberle haddini çok aştı.

Hedefe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı koyan gazete, "Erdoğan'ın büyükelçilere sert çıkışı: Siz kimsiniz?" başlığını kullandı.

ÇİRKİN YAKIŞTIRMALAR

Erdoğan'a, "otoriter olmak", "muhalefetle dalga geçmek", "kadın haklarına saygı duymamak" gibi komik gerekçelerle saldıran Bild, Cumhurbaşkanın da bahsettiği iadeler için "terörist" ifadesini kullanamadı ve Kavala'nın serbest kalmamasını buna bağlayarak "hükümdarın çılgın gerekçesi" tabirini kullandı.

Erdoğan'ın 10 büyükelçi için kullandığı "10 tane büyükelçi bu açıklamayı niye yapar? Bu Soros artığını savunanlar, bunu nasıl bıraktırırız gayreti içindeler. Söyledim Dışişleri Bakanımıza, bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz" sözlerini "tehdit" olarak lanse eden Bild, konuyu bağlamından kopartarak, bir anda Türkiye'nin ekonomisini incelemeye aldı.

KONUYU BİR ANDA EKONOMİYE BAĞLADILAR

Son dönemdeki dolar-TL kurunda yaşanan hareketliliği anlatan Bild, Türk Lirası'ndaki düşüşe dair bir grafik yayınladı.

Grafikte, Türkiye'nin yaşadığı acı olaylara da yer verildi. 10 Ağustos 2014'te Erdoğan'ın başkan seçildiği belirtilirken, TL'deki ilk derin düşüşün 10 Ekim 2015 tarihli Ankara'daki bombalı saldırı sonrası olduğu kaydedildi. 15 Temmuz kanlı darbe girişimi, Berat Albayrak'ın Maliye Bakanı olduğu dönem ve sonrası grafikte gösterildi.

BILD YÖNETİCİSİ DE SAÇMALADI

Gazetenin Yayın Yönetmeni Yardımcısı Paul Ronzheimer ise, yayınladığı kısa bir videoda, gelişmeleri büyük bir endişe ile izlediklerini belirterek, "Erdoğan tamamen kendini kaybediyor. Umarım bizi endişelendirecek gelişmeler olmaz. Türkiye'de bu yönetimle artık her şey mümkün görünüyor" dedi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 129
 • CUMHUR 2 yıl önce Şikayet Et
  Bild haddini bil, TÜRKİYE senin müstemleken deyil, haddini bil yoksa bildirirler, tükürdüğünü yalattırırlar.
  Cevapla
 • Gurbetci 2 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye ihracat ve ithalat acigini kapattinda ve yükselise döndünde Türk Lirasi deger kazanacakdir.
  Cevapla
 • mert 2 yıl önce Şikayet Et
  Naziler bu dünyada en son kunsama hakkina dahi sahip olamazsiniz NSU dosyasini 120 yillik ulsma yasagi getiren bir ülkesiniz ,katlaimaci,islkam düsmani.IRKCIsiniz milyonlarca mahsumyahudileri yakdiniz zehirlediniz öldürdünüz topca kapatin pis agizlarinizi!!!!!
  Cevapla
 • Adem sönmez 2 yıl önce Şikayet Et
  Kavala hain. Onu savunanlar da..
  Cevapla
 • Ercan 2 yıl önce Şikayet Et
  İsrail’in ucuz piyonları, siyonist artığı Axel Springer’in gazetesi Bild. Allah sizi kahretsin...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD'ye FETÖ ve PKK tepkisi: Kuklalara desteğin bahanesi olamaz
Merkez Bankası'nda 40 yıldır böylesi görülmedi! 'Sözleşmeler gözden geçirilecek'