Bakan Soylu'dan çok sert "Osman Kavala" açıklaması!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muhtarlar Günü Programı’nda konuşuyor. 10 ülkenin Ankara büyükelçisinin, cezaevinde bulunan Osman Kavala'ya ilişkin açıklamaları ile ilgili olarak sert açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 19.10.2021 11:16 GÜNCELLEME 21.10.2021 09:21
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Bakan Soylu, "Hukukun üstünlüğünden bahseden batı Türk yargısına talimat veremez. Bunu kabul etmiyoruz. Burası çadır devleti değil. Herkes aklını başına alsın" dedi.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde: 

Bugün muhtarlığın geleceğini konuşmalıyız, 200 senelik bir geçmişi var. Hafızamızda, tarihimizde her anında kendine ait bir yeri var. Birileri ısrarla geriye çevirmek istese de Türkiye önümüzdeki 100 yılı planlıyor. Artık hep birlikte gelecek hayalimiz konuşmalıyız.

Bizim ülkemiz var oldukça muhtarlık sistemi var olacak. Onlar söyledikçe hizmetlerimizin doğru karşılık bulduğunu ben muhtarlarımızdan öğreniyorum. Üzerine düşmemiz gereken birçok meseleyi birlikte başarmaya çalışıyoruz. Muhtarlık kurumu bu topraklar var olduğu sürece devam edecektir.

BÜYÜKELÇİLERE TEPKİ

Dün akşam bir bildiri yayımlandı. 10 tane büyükelçilik bir araya gelmiş. Diyorlar ki ey Türk yargısı Kavala’yı serbest bırak, talimatımızın dışına da çıkma. Türk yargısı bitti demeden bitmez. Türkiye artık dışarıdan parmak salladığınız bir ülke değil. Hukukun üstünlüğünden bahseden batı Türk yargısına talimat veremez. Bunu kabul etmiyoruz. Burası çadır devleti değil. Herkes aklını başına alsın.

Kavala’ya aktivist denilmiş. Aklı başında hangi aktivist darbe planlar. Bu fotoğrafı herkes kiminle bilsin diye anlatıyorum.

10’unuz değil 100’ünüz bir araya gelse Türkiye’ye zerre toz konduramazsınız. Kimse kusura bakmasın biz özgür bir ülkeyiz. Kimseden talimat almayız.

YORUMLAR 15
 • haluk 2 yıl önce Şikayet Et
  emperyalizm önce kemali öttürüyor sonra buradaki işbirlikçileri saldırıya geçiyor . kavala belliki önemli bir pozisyonda belki bir ajan . başta bizim hain muhalefet tarafından hep beraber kurtarılmaya çalışılıyor .ülkemiz içten zillet cephesi üzerinden dıştan malum abd emperyalizmi üzerinden kuşatılmıştır ve sıkıştırılıyor. zillet cephesi kendine 2-3 aylığına bahşedilecek iktidar olup yollarını bulmalarına karşılık ülkeyi parçalanmaya getirme hainliği içindedir .
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 2 yıl önce Şikayet Et
  Dış mihrakların ülke içindeki yardakçılarıııı..Nerdesinizzzz...?? Haydi sıra sizdeeee..TV'de, sokakta, orda burda dışarıya yaranma sahnenizde sıranız geldiiiii...Yalakalarr sürüsüüü..Başlayın koro halinde zırıldanmayaaaa...
  Cevapla
 • bekir cizmeci 2 yıl önce Şikayet Et
  Siddetle tel`in ediyorum.Bu elcilerin memleketinde bizim elcilerimiz benzer davranis sergilese ne olur?Direkt olarak hadsizlik ve terbiyesizlik.Disisleri bakanligina cagirilarak ifadelerinin alinmasi gerekir.
  Cevapla
 • bayro 2 yıl önce Şikayet Et
  Papaz Brunsonu neden bıraktık o zaman?
  Cevapla
 • ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  kesinlikle hiç bir ülkeden talimat alınmamalı güçlüyüz tüm imanımızla savaşırız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Şehitler rahmet ve minnetle anıldı: 90 bin camide sela okundu!
Trump'ın "gizli belgeleri saklamakla" suçlandığı federal dava reddedildi