CHP'den 2 günlük seminere 700 bin TL!

İsraf söylemini dilinden düşürmeyen CHP, yönettiği belediyelerde kaynakları etkinliklere saçıyor. CHP’li Maltepe Belediyesi'nin, 2020 yılında düzenlediği 2 günlük seminer için 700 bin lira ödediği ortaya çıktı.

CHP'den 2 günlük seminere 700 bin TL!
CHP'den 2 günlük seminere 700 bin TL!
GİRİŞ 22.10.2021 06:10 GÜNCELLEME 22.10.2021 06:10
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

CHP’li Maltepe Belediyesi, 05-06 Mart 2020 tarihlerinde ‘Türkiye’de ve Dünyada Kadın isimli bir seminer düzenledi. CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin yönettiği, Halk TV sunucusu Özlem Gürses ve sanatçı Gülben Ergen’in de aralarında bulunduğu birçok ünlü ismin katıldığı seminer 2 gün sürdü.

Seminer için CHP’li Maltepe Belediyesi’nin iştirakı olan Mataş A.Ş kasasından toplam 700 bin lira ödeme yapıldı. “Maltepe Kadın Forumu Etkinliği İaşe Hizmet Alımı” ve “Organizasyon Hizmet Alımı” olmak üzere Maltepe Belediyesi iştirakı Mataş A.Ş adına toplam 700 bin lira tutarında iki ayrı fatura kesildiği görüldü.

KOMİSYON FARK ETTİ

Seminer adı altında yapılan 700 bin liralık israf Maltepe Belediye Meclisi Denetim Komisyonu tarafından fark edildi. İsrafa ilişkin konuşan Maltepe Belediye Meclisi Denetim Komisyonu Üyesi Ufuk Yıldız, “İşin esasına ilişkin yani seminerin yapılmasına bir itirazımız yok, itirazımız 15-20 bin liraya yapılabilecek bir işin 100 değil, 200 değil, 300 değil tam tamına 700 bin liraya yapılmış olmasına” dedi.

PARA NEREYE GİTTİ

Ödemenin Belediye iştirakı olan Mataş A.Ş üzerinden yapıldığını ve iştirak şirketlerin denetlenemeye tabi olmadığını belirten Yıldız, “Bu nedenle seminer için harcanan 700 bin liranın detaylarına ilişkin bir bilgi edinemiyoruz, harcamanın hangi kalemler için yapıldığını bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Bayram Kartal 1 ay önce Şikayet Et
  tabi devlet düşmanları ve hainlere destek lazım
  Cevapla
 • Ayarcı 1 ay önce Şikayet Et
  Çalıp çırpma, CHP nin işi... adamlar bu işin piri...
  Cevapla
 • Hanifi Çifçi 1 ay önce Şikayet Et
  Size Oy Verenlerin Allah Belasını Versin
  Cevapla
 • alim 1 ay önce Şikayet Et
  Aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
  Cevapla
 • Armine 1 ay önce Şikayet Et
  Hırsız var hırsız
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  gecin bunlari hikaye anlatmayin deniz bitti bunlar son cirpinislar
  Cevapla
 • ALİ TOPALOĞLU 1 ay önce Şikayet Et
  20 yıldır REİS sizi çırpıp çırpıp çöplüğe yatırıyor çırpındıkça batıyorsunuz REİS cumhuriyet tarihinde halk desteğiyle o koltukta oturan tek lider tek sözüyle halkı canı pahasına sokağa inip darbeci apoletli soytarıları palyaçoya çevirdi pelsilvanyalı sidikli papaz ve eniklerini paspas yaptı sadece fistanlı köçekleri sarı torbalara doldurduğu sürece pelsilvanyalı sidikli papaz ve eniklerinin üstünden inmedigi sürece oyum Erdoğan'a.
  Cevapla
 • isini yap 1 ay önce Şikayet Et
  sen deniz bitti san. biz okyanusa acilacagiz reis i size yedirmeyecegiz.
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  80 yıl boyunca chp zihniyeti bu ülkeyi yönetti çalmadıysa çırpmadıysa bu memlekete bir çivi bile çakmadı ne yaptı koca denizi. Ak Parti çaldı diyorlar çaldıysa bu kadar hizmeti hangi parayla yaptı el insaf ...
  Cevapla
 • ×××××× 1 ay önce Şikayet Et
  Hangisi hikaye, yoksa senmi.
  Cevapla
 • Aydın 1 ay önce Şikayet Et
  Bakıyorumda çok sevinçlisin..dans edip oynayacaksın..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte Turkovac'ın diğer aşılardan farkı! (7 Aralık 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)
Miçotakis'ten Türkiye ile birlikte çalışma itirafı: Birlikte çalışmalıyız