Son dakika: Türkiye ve ABD heyetleri ilk F-35 toplantısını tamamladı!

Son dakika: Pentagon, ABD heyetinin Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmasından kaynaklanan anlaşmazlıkları görüşmek üzere Ankara'da temaslarda bulunduğunu bildirdi. MSB müzakerelere devam edilmesi konusunda mutabık kalındığını açıkladı.

GİRİŞ 28.10.2021 09:15 GÜNCELLEME 28.10.2021 09:59
Bu Habere 77 Yorum Yapılmış

Son dakika: ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD heyetinin Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmasından kaynaklanan anlaşmazlıkları görüşmek üzere Ankara'da temaslarda bulunduğunu bildirdi.

TÜRKİYE VE ABD ARASINDA F-35 GÖRÜŞMESİ!

Konuya ilişkin yazılı açıklamada yapan Pentagon Sözcüsü Yarbay Anton T. Semelroth, Avrupa ve NATO Politikası Baş Direktörü Andrew L. Winternitz ve Savunma Bakanlığı Tedarik ve İkmalden Sorumlu Müsteşarlığın Planlama, Programlar ve Analiz Direktörü Melissa Benkert'in öncülük ettiği Savunma Bakanlığı heyetinin 27 Ekim'de Ankara'da temaslarda bulunduğunu belirtti.

Yarbay Semelroth, heyetin, "Türkiye'nin F-35 programından çıkarılma sürecinin 23 Eylül'de nihayete erdirilmesi" konusundaki anlaşmazlıkların çözümü için görüşmeler yaptığını ifade etti.

GÖRÜŞMELER VERİMLİ GEÇTİ

Görüşmede Milli Savunma Bakanlığından yetkililerin bulunduğunu kaydeden Sözcü, "Toplantı, Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin Türkiye'nin F-35 programına önceden katılımını saygıyla sonuçlandırma taahhüdünü göstermektedir. Tartışmalar verimli geçti ve delegasyonlar önümüzdeki aylarda Washington D.C'de tekrar bir araya gelmeyi planlıyor." ifadelerine yer verdi.

MSB'DEN YENİ AÇIKLAMA

Türkiye ve ABD Savunma Bakanlıkları arasında, F-35 konusundaki ihtilafın giderilmesi ve mali hususların görüşülmesi maksadıyla Ankara’da bir toplantı icra edilmiş ve müzakerelere devam edilmesi konusunda mutabık kalınmıştır. 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 77
 • Mert 4 hafta önce Şikayet Et
  Toplantıyı yapanlara bakın arkadaşlar !! Pentagon sözcüsü Yarbay !!! Ne beklenir böyle toplantıdan
  Cevapla
 • Hacivat 4 hafta önce Şikayet Et
  Ey abd f 35 teslim et
  Cevapla
 • Cihan 4 hafta önce Şikayet Et
  Hava savunma sistemi icin 30 yil oyaladilar, yinede vermediler. Alcaklar
  Cevapla
 • Cihan 4 hafta önce Şikayet Et
  Paramizi ve ucaklari vermemek ve bize zaman kaynettirmek icin Çakallik
  Cevapla
 • osmanlı 4 hafta önce Şikayet Et
  Görüşmelere bir kaç ay sonra devam edilecek derken...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tevfik Göksu, İmamoğlu'ndan hesap sordu: 100 bin konut nerede?
Koronadaki yeni tehlike "Nu" hızla yayılıyor: Bir ülkede daha görüldü