Jahrein "Siz kim, teknoloji kim?" diyerek aşağılamaya kalktı, TEKNOFEST cevabını verdi

‘Jahrein’ lakaplı Ahmet Sonuç Teknofest'te yer alan bir projeden kare paylaşarak "Siz kim, teknoloji kim? Beyni olan biliyor." ifadelerini kullandı. Kendisini “herbokolog” olarak tanımlayan Jahrein'e cevap TEKNOFEST'ten geldi.

GİRİŞ 25.11.2021 13:44 GÜNCELLEME 25.11.2021 14:01
Bu Habere 82 Yorum Yapılmış

Twitch yayınlarıyla meşhur olan ve 2023'te Milletvekili Adayı olacağını açıklayan ‘Jahrein’ lakaplı Ahmet Sonuç Teknofest'i hedef aldı.

Teknofest'e katılan çocukların çalışmalarını aşağılayan Ahmet Sonuç tweetinde "Z kuşağı değilmiş de teknofest kuşağıymış. Siz kim, teknoloji kim? Öğrenciye KYK yurdunda aylık 16 gb internet vererek hangi teknolojiyi üreteceksiniz 2021'de? Teknofest dediğiniz şeyin özetini de aşağıya bırakıyorum. Siz sadece kendinizi kandırırsınız. Beyni olan biliyor..." ifadelerini kullandı.

KENDİNE 'HERBOKOLOG DİYEN ŞAHSA'  TEKNOFEST'TEN KURUMSAL CEVAP

Teknofest'te projeleriyle yer alan çocukların yaptığı maketleri 'ucube' olarak niteleyen Sonuç'a, yanıt veren Teknofest yönetimi, "Profil bilgilerinde kendisini "herbokolog" olarak tanımlayan bir şahsın, TEKNOFEST ve yarışmacı takımlarımıza ilişkin twitine kurumsal cevabımızdır" diyerek seri paylaşımlar yaptı.

Teknofest yönetimi şu açıklamaları yaptı:

"TEKNOFEST'te 36 farklı teknoloji yarışması düzenliyoruz. Bu yarışmalarda ortaokul, lise, üniversite, mezun kategorilerinde farklı düzeyde bilimsel ve teknolojik yetkinlikler kazanılmasını hedefliyoruz. Bunu yaparken de yarışmaya katılan tüm yarışmacılarımızın ve özellikle daha genç yaşlardaki çocuklarımızın haklarını korumaya azami özen gösteriyoruz. Bu "herbokolog" tarafından alıntılanan proje, ortaokul öğrencilerinden oluşan bir takım tarafından hazırlanmış ve katıldığı yarışmada 23. olmuştur. Bu raporda da görülebileceği gibi, ortaokul öğrencilerimiz bu yarışmalarda bilimsel araştırma metodolojisi, literatür taraması, özgün tasarım gibi yetkinlikler kazanmaktadır.

Bazı yarışmalarda ve kategorilerde bu kazanımlar, ileri düzeyde bilimsel seviyelerde gerçekleşmektedir. Bunların bazılarını -konuya ilgi duyanların ilgisine- devam tweetlerde sunmak isteriz. Robotaksi Otonom Araç Yarışması ile lise, lisans ve lisansüstü seviyesindeki öğrenciler, kendi tasarlayıp ürettikleri araçla tam ölçekli şehir içi trafik durumunu yansıtan bir parkurda tüm görevleri otonom yerine getirmeye çalışır.

Roket Yarışması farklı disiplinlerde bilgi ve tecrübeye sahip üyelerle takım halinde tasarım ve roket sistemleri hakkında teknik araştırmalar yapma, karmaşık problemleri aldıkları eğitimler sayesinde birlikte çözme kabiliyetleri kazandırmaktadır. Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması, günümüzde birçok konuda kurtarıcı bir bilim haline gelen biyoteknolojiyi içeren konularda çalışmak isteyen, hem bilim insanları hem de öğrencileri bu alanda buluşturuyor.

Sağlıkta Yapay Zeka Yarışması ile yapay zekâ teknolojilerinin sağlık alanındaki uygulamalarının ülkemizde yaygınlaştırılması, bu alandaki çalışmaların ve iş birliklerinin artırılması hedeflenmektedir. Bu yıl Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi'ne 1000'e yakın başvuru arasından seçilen, 28 farklı ülkeden 99 girişim katılım sağladı.

 

Jet Motor Tasarım Yarışması'nda 150 libre itki üreten bir turbojet motorunun kavramsal tasarımını gerçekleştiren takımlar ülkemiz adına kendi teknolojisini üreten, dışa bağımlılığı olmayan ülke konumunda olma yolunda ilerletmektedir. TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları hakkında daha detaylı bilgiyi internet sitemizden edinebilirsiniz."

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 82
 • Leglobumut 5 ay önce Şikayet Et
  Teknofest yapıştırmış cevabı.
  Cevapla
 • Ilgazlı 5 ay önce Şikayet Et
  Bu günekadar insana faydalı ne yaptı da diğerlerini aşağılıtorsun düzenbaz yalancı
  Cevapla
 • Mardinli 5 ay önce Şikayet Et
  Yorum yazacaktım ama sonra o kişiyi cevaba değer bulmadığım için vazgeçtim. Sizde değer verip cevap verdiğiniz için yanlış yaptınız. Yalnız cevap değil bilmeyenlere bilgi için yazıyorum. Nuri Demirağada, Vecihi Hürkuşada, Erbakana da vs bu kafada olanlar engel oldu. Gençlerimiz bunları vb araştırsınlar. Selamlar
  Cevapla
 • ihsan 5 ay önce Şikayet Et
  Kendisine "herbokolog" diyen hiçbir işe yaramayan ve hiç bir iş yapmayan yeni nesilin kendisinin ağzı küfürlü konuşmalarını izleyerek youtube reklamlarından para kazanan bir hadsiz kalkmış bu gençlere lafatıyor. Galiba herbokolog olduğu için her b**'a maydonoz olmayı görev addediyor. Böylelerini adam diye konuşturmamak lazım.
  Cevapla
 • ..... 5 ay önce Şikayet Et
  Yalnız kendisi Leipzig üniversitesinde Moleküler Fizik ve Biyokimya Bölümü mezunudur. Emin olun para için yapmıyor bu işi. Gençlerin sesi olmak için yapıyor. Ayrıca insanlar küfürlü konuşmasını seviyorsa bu da sizi ilgilendirmez
  Cevapla
 • emre 5 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşın KYK yurtlarında öğrenciler için sağlanan sınırlı internet bilgisi doğru ama.
  Cevapla
 • Linux 5 ay önce Şikayet Et
  Sınır koymasalar internete ne olacağı belli okula bile gitmezsiniz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Saadet Partisi'nin GİK üyesi Selman Esmerer isyan etti: Hepimiz rahatsızız
Türk boksör ringde hayatını kaybetti!