Başkan Erdoğan’a 'Devlet İşbirliği Nişanı'

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Türkmenistan Devlet İşbirliği Nişanı” takdim edildi.

Başkan Erdoğan’a 'Devlet İşbirliği Nişanı'
Başkan Erdoğan’a 'Devlet İşbirliği Nişanı'
GİRİŞ 27.11.2021 18:05 GÜNCELLEME 27.11.2021 18:05
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Ortak basın toplantısının ardından Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Türkmenistan Devlet İşbirliği Nişanı takdim edildi.Cumhurbaşkanı Erdoğan nişan tevcih töreninde yaptığı konuşmada ise, kendisine verilen nişandan dolayı onur duyduğunu aktararak, “Bu nişanla şahsıma gösterilen teveccüh için yürekten teşekkür ederim. Bu nişana layık görülmem ata yurdumuz Türkmenistan’a gerçekleştirdiğim resmi ziyareti taçlandırmıştır. Ülkelerimiz arasındaki dostluk ve karşılıklı muhabbetin yeni bir sembolü olarak gördüğüm bu nişanla kemik kardeşliğimiz bir kez daha perçinlenmiştir. Bu nişan bana aynı zamanda Türkiye-Türkmenistan dayanışmasını daha da ilerilere taşıma mesuliyetini yüklemektedir. BU vazifeyi büyük heyecan ve gururla yerine getireceğim” dedi.

YORUMLAR 7
 • çok çalışıyor 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir dakka dinlenmeye vakti yok Reisin. Allah güç kuvvet versin.
  Cevapla
 • Yusuf ziya 1 yıl önce Şikayet Et
  Dolar nerede duracak
  Cevapla
 • OSMANLI 1 yıl önce Şikayet Et
  Türk devletleri lideri REİS ime yakışır,
  Cevapla
 • Dadaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyeyi bu saatten sonra kimse tutamaz evvel Allah
  Cevapla
 • Nefer 1 yıl önce Şikayet Et
  Türk konseyi, tüm türk dünyasını birbirine bağlayacak.. Rusya , Macaristan , Romanya , bulgaristan , Makedonya , kosova hatta sırplar bile bu konseyin zıpkın gibi ortaya çıkmasını bekliyor...çünkü dünya mert , hakkı gözeten ve insanlığı ayağa kaldıracak , küresel akla meydan okuyacak bir güce ihtiyaç duyuyor ve güveniyor. Osmanlı imp. Parçalanması ne sömürgecilere nede sömürülen ülkelere huzur vermiştir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunanistan'dan Türkiye'ye 5 uçakla insani yardım malzemesi!
Başkan Erdoğan Hatay ve Adana'da incelemelerde bulundu