Son dakika: 27 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı!

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından 27 Kasım koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı.

Son dakika: 27 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı!
Son dakika: 27 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı!
GİRİŞ 27.11.2021 20:56 GÜNCELLEME 27.11.2021 20:56
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Türkiye'de son 24 saatte 358 bin 274 Kovid-19 testi yapıldı, 23 bin 759 kişinin testi pozitif çıktı, 192 kişi yaşamını yitirdi.

Günün tablosuna ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Farklı ülkelerde ortaya çıkan varyantlara bağlı gelişmeleri izliyor ve ülkemizin dışarıyla teması konusunda önlem alıyoruz. Gündemde olan Nu (omicron) varyantına karşı en erken önlem alan ülkelerdeniz. Türkiye’de en yaygın varyant Delta varyantıdır. Nu varyantına rastlanmamıştır.'' ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı 27 Kasım’da açıklanan 24 saatlik verilere göre 23 bin 759 vaka tespit edildi.

Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 192 oldu. Bir günde toplam 358 bin 274 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 25 bin 103 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, 2 doz aşılama verilerine de yer verildi. En az 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 81,08 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 90,52 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 120 milyon 58 bin 425 ’e yükseldi.

2 doz aşılamada ilk sırada Ordu var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 84,7 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu’yu Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Burdur takip etti.

En düşük aşılama Şanlıurfa’da

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 56,4 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt takip etti.

YORUMLAR 4
 • Önemli 9 ay önce Şikayet Et
  Korku endişe ve stresi yenerseniz covid i iyi bir şekilde anlatırsınız. Bağışıklık sistemi zayıf olanlarda ağır geçiriyor.
  Cevapla
 • Yusuf 9 ay önce Şikayet Et
  Bu varyantlara neden hep Yunan alfabesinin isimleri veriliyor acaba buna bir açıklama var mı?
  Cevapla
 • Ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  Tıbbın tamamı latince bu da bir oyun. Ondan mı doktor camiası hükümet karşıtı oluyor
  Cevapla
 • Kırkdokuzelli 9 ay önce Şikayet Et
  Önlem alıp ilk görülen ülkelerden biri olmayalım e olursunuz! Görülen ülke vatandaşlarının gelişinin engellenmesi çözüm değil adı geçen ülkelere giden diğer ülke insanlarından gelecek virüsü nasıl engrlleyecegiz en geç 2 hafta içinde bizimde omicron umuz olur
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Yanık: Muhalefet bilinmeyen bir ismi aday yapacak
AK Parti döneminde yapılan icraatların gösterildiği video izlenme rekoru kırıyor