Altaylı ırkçı CHP'li Özcan'ın duygularına tercüman oldu: Bu işgalcilerden bizi kurtarın

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, eylem ve söylemleriyle göçmenleri günah keçisi gibi göstermeye çalışan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın son çıkışına destek vererek "Bu işgalcilerden bizi kurtarın' diyor" ifadelerini kullandı.

Altaylı ırkçı CHP'li Özcan'ın duygularına tercüman oldu: Bu işgalcilerden bizi kurtarın
Altaylı ırkçı CHP'li Özcan'ın duygularına tercüman oldu: Bu işgalcilerden bizi kurtarın
GİRİŞ 29.11.2021 13:15 GÜNCELLEME 29.11.2021 13:21
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında göçmenlere su ücretlerinin dolar kuru üzerinden alınması ve nikah ücretlerinin 100 bin TL'ye çıkartılması kararını alan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında yazdı.

Tanju Özcan tüm geçici sığınmacıların gitmesini istediTanju Özcan tüm geçici sığınmacıların gitmesini istedi

Altaylı Habertürk TV'de katıldığı canlı yayında  mültecilere yönelik çıkışlarını sürdüren ırkçı Tanju Özcan'ı savunarak ırkçı zihniyetin PR'ını yaptı.

Altaylı, "Evet, doğrudur Tanju Özcan, Türkiye’yi bir nevi işgal eden büyük bölümü Suriyeli sözde göçmen özde işgalcilere karşı fazla sert bir söylem içinde olabilir ama Türkiye için bir ulusal güvenlik tehdidi haline geldiği gizlenmeye çalışılan bu rezalete de başka türlü dikkat çekmesi mümkün değil" dedi. 

Bolu Belediyesi'nin yabancılar için farklı su ve nikâh ücreti kararına değinen Altaylı, "Muhtemelen Özcan, yabancılara farklı hizmet tarifesi uygulamanın çok da mümkün bir şey olmadığını kendisini eleştirenlerden daha iyi biliyordur ama adam çok açık bir biçimde bir mesaj vermeye çalışıyor. 'Bu işgalcilerden bizi kurtarın' diyor" ifadelerini kullandı.

Bolu Belediye Meclisi'nin skandal kararına inceleme!Bolu Belediye Meclisi'nin skandal kararına inceleme!

Bolu'da yabancılara su dolarla, nikah 100 bin TLBolu'da yabancılara su dolarla, nikah 100 bin TL

Altaylı, şu ifadeleri kullandı:

"Kimileri için ucuz işgücü olan bu kitle, Türkiye için uzun vadeli bir milli güvenlik meselesidir. Bütün sınır kentlerimiz ve tüm büyük kentlerimiz bu işgalin altındadır.
Düşük kur, düşük işçilik sayesinde ihracatı arttırma planının bir parçası gibi kullanılan, tarımda ucuz işgücü olarak görülen bu kitlenin giderek artacak 'haklı' hak talepleri Türkiye’nin geleceği açısından sıkıntılıdır.

Basit bir örnek olarak çok önemli bir ulusal güvenlik meselesi gibi görülen ve yıllardır tartışılan ana dilde eğitim meselesinde Kürtlerin yıllardır elde edemediği hakları, Araplar hızla elde etmiştir. Bugün Suriyeli göçmenler için ana dilde eğitim verilmektedir.

Bir Bakan, Türkiye’nin 9 milyon Suriyeliye baktığını açıklamıştır. İçerde veya dışarda fark etmez, 9 milyon Suriyeli Türkiye’nin, Türklerin sırtındadır.

Bu göçmenlerin sayısı 1 milyon civarında iken 'iktidar' bunlara yılda 4 milyar dolar harcandığını söylüyordu. Bugün bunun en az 4 katı göçmen söz konusu iken bu harcamanın en az 10 milyar dolar olduğunu söylemek abartılı olmaz. Bu da 10 yıllık süreçte 100 milyar dolar demektir. Bu para bugün kasamızda mevcut olsa idi muhtemelen ekonomik krizi bu denli ağır yaşamayacaktık.

Bu göçmenlerin karıştığı adi suç oranının, tüm saklama çabalarına rağmen hayli yüksek olduğu, kültürel farklılıkların yarattığı kriminal tehlikeler de cabasıdır. O yüzden Bolu Belediye Başkanı bağırmakta haklıdır." 

YORUMLAR 28
 • ramiz 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkeden afganlılar suriyeliler gitsin. bir çok sektör çöker. Maalesef bizim Z- ırt kuşağı çalışmayı sevmiyor. ara eleman olmak istemiyor. Beyaz yakalı iş hemde evinden olursa çalışırım diyen bir nesil. Oysaki adamlar her yerde her işte. Bence düzgün çalışıp yaşadıkları sürece ses etmeyin.
  Cevapla
 • Vanlıyam 1 yıl önce Şikayet Et
  Önce bu ülkeyi senin gibi gizli olanlardan kurtarmak gerekmiyor mu Altaylı
  Cevapla
 • Soru yorum 1 yıl önce Şikayet Et
  yabancı fonlardan kaç para aldın tetikçi herif?
  Cevapla
 • Emre 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Fatih Altaylı doğru söylemiş bence. Milli bir ülkede farklı milletlerden bu kadar çok insanın bir arada olmaması gerekir. Burası Türkiye ise Türk ulusunun ağır basması gerekir. Aksi takdirde ulus-devlet anlayışı zarar görebilir, vatanımızın bölünmez bütünlüğü zarar görebilir. Ben de öyle isterim herkes bir arada olsun ama pratikte zararları olabiliyor. Mesela Osmanlı Devleti, çok sayıda etnik unsur bir arada olduğu için sıkıntı yaşadı, uzaktaki milletleri kontrol edemedi ve sonunda dağıldı. Altaylı bundan bahsetmiş özetle. İlelebet ayakta kalmak istiyorsak dikkatli hareket etmeliyiz. Mesela Kilis'te Türk unsurundan fazla göçmen var.
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu memleketi sömüren siz sülüklerden kurtulsak yeter.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Araç sahipleri dikkat! Motorine indirim
ABD'den şaşırtan 'İsrail' açıklaması!