Son dakika: MİT ve Emniyet tarafından yakalanan 16 MOSSAD ajanının hedefleri ortaya çıktı

Son dakika haberi: MİT ve Emniyet’in ortak operasyonuyla yakalanan 16 MOSSAD ajanıyla iltgili kritik detaylar ortaya çıktı. Ajanlar, Sebil Vakfı, Minber’i Aksa, Ümmet Vakfı ve Meşale dernekleri ile öğrenci ve çalışanları fişlemiş.

Son dakika: MİT ve Emniyet tarafından yakalanan 16 MOSSAD ajanının hedefleri ortaya çıktı
Son dakika: MİT ve Emniyet tarafından yakalanan 16 MOSSAD ajanının hedefleri ortaya çıktı
GİRİŞ 08.12.2021 06:52 GÜNCELLEME 08.12.2021 09:26
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... MİT ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün ortak operasyonuyla yakalanıp tutuklanan 16 Mossad ajanı hakkında “Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme” suçu kapsamında 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

Almanya’da bulunan Ahmad Zaid isimli Mossad’ın saha sorumlusunun talimatıyla bilgiler toplayan ajanların Türkiye’de faaliyet yürüten Filistinli STK’lar, öğrenci dernekleri ve Filistinli öğrenci ve dernek çalışanlarını fişledikleri iddianamede yer aldı.

Ajanların İsrail’e Sebil Vakfı, Ümmet Vakfı, Meşale Derneği, Filistin Öğrenci Evi, Minber-i Aksa gibi derneklerle çok sayıda isimle ilgili bilgi aktardığı da iddianamede yer verildi.

FİLİSTİNLİ HOCAYA YAKIN TAKİP

İddianamede Mossad’ın Almanya saha ajanlarından Ahmad Zaid’in talimatıyla Filistinli bir din adamının da takip edildiği ve yine Wi-Fi Colector isimli programla veri hırsızlığı yapıldığı da tüm detaylarıyla anlatıldı. 

Ajan Abdelrahman Abunawah’ın, 2019’da Ahmad Zaid’e, Ashraf Hasan isimli hocayı tanıyıp tanımadığını sorduğunu, tanımıyorum cevabını aldıktan sonra "Ashraf hocanın Lübnan’da üniversitede hoca olduğu, ayrıca Türkiye’de dersler verdiği, kendisinin Filistinli bir din alimi olduğunu, kendisinin çok önemli olduğunu, gidip tanış her türlü yardımı göster dediğini, maddi ihtiyaçlarını gider, gerekirse ben karşılarım dediğini ve Başakşehir’de verdiği bir adrese gittikten sonra ‘Wifi Colector’ programını çalıştırmasını ilettiğini çalıştırıp çıkan her şeyi kendisine ilettiğini" söylediğine iddianamede yer verildi.

TEK TEK FİŞLEMİŞLER

Mossad ajanlarının tüm faaliyetlerinin detaylarıyla birlikte anlatıldığı iddianamede, ajanların fişlediği STK, kurum ve kişilerin isimleri de belirtildi. İddianamede ajanların İstanbul’da bulunan Filistin yardım derneklerinden Maarif derneğini takip ettiği ve ajanların hakkında rapor hazırladığı dernekler arasında Sebil Vakfı, Minber’i Aksa, Ümmet Vakfı ve Meşale derneğinin bulunduğu anlatıldı.

Ajanların 2020’nin Temmuz ayında Filistinli Öğrenci Evi ve Al Hikmet derneği hakkında da detaylı rapor hazırladığının belirtildiği iddianamede, Filistinli Öğrenci Evi STK’da çalışan Mahmud Sallum, Baha Amasrı ve Al Hikmet derneğinde çalışan Wasim masruji, Muhammed A. İbrahim, Muhammed Abu Elşeyh, Gazzeli İ.M. Msheinish ile bazı dernek çalışalarına ait çeşitli bilgileri fişlediği de iddianamede anlatıldı.

WI-FI’DEN TAKİP ETMİŞLER

Mossad’ın hedefindeki kişi ve kurumların bilgisayarlarına sızmak için Wi-Fi adreslerinin peşine düştüğünün de belirtildiği iddianamede, ajanlardan Abdelrahman Abunawah’ın, Ahmad Zaid’ten nasıl talimat alıp fişleme yaptığı anlatıldı. Abdelrahman Abunawah iddinamede belirtilen ifadesinde Ahmad zaif hakkında, "'Wifi Collector' isimli programı indirmemi istedi. Scan tuşuna basıp çıkan listeyi bana gönder" ifadelerini kullanıyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
ETİKETLER
mossad ajanları
YAZDIR
YORUMLAR 29
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Chphdppkk ve fetüş varken bunlara ne gerek var!
  Cevapla
 • ilkeli 1 ay önce Şikayet Et
  Ne yaparlarsa yapsınlar Reisin bunlara olan sevgisi aşkı muhabbeti azalmaz ülkemize doldurmaya devem ediyor
  Cevapla
 • Aptal mı sandın? 1 ay önce Şikayet Et
  Araya REIS yazınca laf soktuğunu örtbas mi etmiş oldun?! Fettoşlar, böyle adım adım peşimizde dolanır durursunuz. Allah'ın izniyle senelerdir beklediğiniz, iktidarı alaşağı etme, söz konusu bile olamayacak! Başaramayacaksınız! Allah'ın izniyle. Amin!
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Chphdppkk varken bunlara zaten gerek yok
  Cevapla
 • Hamidiye Süvarisi 1 ay önce Şikayet Et
  Keşke konuşturduktan sonra kafalarına sıkıp çöplüğe atılsalardı.
  Cevapla
 • Hasan doğru 1 ay önce Şikayet Et
  Yakalandığını söylemeyin. Sorgulayıp tenhada kafasına sıkıp kaybedin gitsin.
  Cevapla
 • Oktay 1 ay önce Şikayet Et
  1 ay sonra pardon der bırakırız hep aynı muhabbet
  Cevapla
 • Işte 1 ay önce Şikayet Et
  Öyle pardon, deyip bırakmıyoruz. Çeşitli pazarlıklar sonucu, kazanımlar sonucu iade ediliyorlar. Her devletin yakalanmış ajanlarını geri alması bir prestij meselesidir ve basın duymadan pazarlıklar yapılır. Basına sızmışsa bir sebebi vardır. Büyük devlet olmak farklı tabi. Bazıları kendini muz cumhuriyetinde sanıyor olsa da...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kar yağışı felç etti! Yüzlerce kişi mahsur kaldı! Yollarda son durum
Kar yağışı ne kadar sürecek? Açıklama geldi: Asıl kar şimdi geliyor