103 emekli amiral hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi! İşte istenen ceza

Son Dakika haberi; 103 emekli amiral iddianamesi Ankara 20. ağır ceza mahkemesince kabul edildi. Askerlerin 3 yıldan 12 yıla kadar hapsi isteniyor.

103 emekli amiral hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi! İşte istenen ceza
103 emekli amiral hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi! İşte istenen ceza
GİRİŞ 17.12.2021 12:20 GÜNCELLEME 17.12.2021 12:50
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüphelilerin, ADMEK-2 isimli WhatsApp grubunda söz konusu bildirinin taslağının paylaşılmasından itibaren metnin oluşturulmasına kadar katkı sundukları, altını imzalamayı kabul ettikleri ve yayımlanması için anlaştıkları belirtildi.

'Bildiri' soruşturmasında gözaltına alınan emekli amirallerin ilk ifadesi ortaya çıktı'Bildiri' soruşturmasında gözaltına alınan emekli amirallerin ilk ifadesi ortaya çıktı

104 emekli amiralin skandal bildirisini savunanların çelişkisi ortaya çıktı104 emekli amiralin skandal bildirisini savunanların çelişkisi ortaya çıktı

"AMİRALLERİN MONTRÖ BİLDİRİSİ" 

103 şüphelinin seçilmiş hükümeti hedef aldıklarına ve muvazzaf askeri personel ile toplumun muhalif kesimlerini birlikte harekete geçirmek üzere anlaştıklarına dikkati çekilen iddianamede, bildiride geçen Montrö vurgusunun da "araç" olarak kullanıldığı, bunun WhatsApp grubunda yer alan şüphelilerin yazışmalarından anlaşıldığı vurgulandı.

İddianamede, şüphelilerin ortak bir iştirak iradesiyle hazırlanan bildiriyi kamuoyuyla paylaşarak, meşru iktidara karşı harekete geçmek üzere ve hükümetin görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellenmesi amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde emir komuta dışında hareket edilmesini hedefledikleri aktarıldı.

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, 103 şüpheli hakkında, "Anayasal düzene karşı suç işlemek için anlaşma" suçundan 3 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

SORUŞTURMANIN GEÇMİŞİ

Başsavcılık, 4 Nisan 2021'de bir grup emekli amiralin yayımladığı "Montrö bildirisi"ne ilişkin soruşturma başlattığını duyurmuştu.

Şüpheliler, ifadelerinin alınmasının ardından adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 22
 • ANALİZ 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu Ülkeye ve milletine hinlik yapan tuzak kuranlar elbette cezasını çekecek hem de çok ağır bir şekilde. Bunlara destek çıkanlarda vatan millet düşmanılar sanki bu ülkede onlardan başkası yaşamıyor.
  Cevapla
 • ramazan 1 yıl önce Şikayet Et
  acımayın vatansızlaraa devlet için çalışacagına yıkmak için ugraşır onun bunun cocuklarııı sızı cok az o cezalrrrr tüm haklarını alın ellerındennn
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Asgari ücretten sonra duydugum en güzel haber.
  Cevapla
 • Hanifi Çifçi 1 yıl önce Şikayet Et
  Gün Yüzü Göstermeyin Hainlere
  Cevapla
 • kemal 1 yıl önce Şikayet Et
  rütbelerini sökün yeter
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Donacağız, tarih verildi! Kar ve sağanak Türkiye'yi etkisi altına alacak...
İsrailli işgalcinin katliam sevinci: Gazze cehennemi yaşıyor, çok eğlenceli