Son Dakika: Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti

Son dakika haberi... Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti. Habertürk TV'de yaşanan skandala ilişkin özür açıklaması yapmıştı.

GİRİŞ 20.12.2021 12:51 GÜNCELLEME 20.12.2021 15:55
Bu Habere 304 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: Habertürk TV’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'in konuk olduğu canlı yayında Muharrem Sarıkaya, sosyal medyaya yansıyan İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir'e tokat attığı görüntüleri sonrasında görevini bıraktı.

Habertürk'ten Muharrem Sarıkaya açıklaması! Habertürk'ten Muharrem Sarıkaya açıklaması!

Muharrem Sarıkaya’nın saldırısına uğrayan İHA kameramanı Ahmet Demir o anları anlattıMuharrem Sarıkaya’nın saldırısına uğrayan İHA kameramanı Ahmet Demir o anları anlattı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'den Muharrem Sarıkaya açıklamasıGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'den Muharrem Sarıkaya açıklaması

SABAH EKRANA ÇIKMAMIŞTI

Hafta içi her sabah Habertürk’teki 'Gün Başlıyor Programı’na katılan tepkilerin hedefindeki Muharrem Sarıkaya bu sabah yayınına çıkmamıştı.

MUHARREM SARIKAYA'NIN İLK VUKUATI DEĞİLMİŞ! 

Habertürk’ün eski Ankara muhabiri Aslı Işık ve gazeteci Fergün Atalay da Muharrem Sarıkaya'nın kendilerine şiddet uyguladığını dile getirdi.

"KAYIT OLMADIĞI İÇİN BENDEN ÖZÜR DİLEMEDİN TABİİ" 

Sarıkaya’nın Twitter’daki özür açıklamasını alıntılayan Gazeteci Atalay, "Muharrem abi, yıllar önce Ankara Devlet Konukevi’ndeki bir basın toplantısında konuşanı göremediğin gerekçesiyle itip kaktığın, mikrofonunu çekiştirdiğin muhabir de bendim. Ama kayıt olmadığı için özür dilemedin tabii. Zaten olayı da beni de hatırlamıyorsundur kesin" ifadelerini kullandı.

"SARIKAYA'NIN RUTİN HAREKETİ BU" 

Habertürk’ün eski Ankara muhabiri Aslı Işık ise Twitter’da yaptığı paylaşımda, "Sarıkaya'nın rutin hareketi bu. Adam şiddeti öyle içselleştirmişti ki, 7 aylık hamileyken bana bundan çok daha fazlanı yapmıştı. Medyanın kelli felli abileri bunların hepsini biliyor. Yer Habertürk tarih: 7. 8.2009" dedi.

"HAMİLEYKEN ŞİDDET GÖRDÜM" 

Yıllar önce yaşandığını öne sürdüğü şiddet olayıyla ilgili Dijital Gaste’ye konuşan Habertürk Ankara bürosu eski muhabiri Aslı Işık, Muharrem Sarıkaya’nın uzun bir süre mobbingine maruz kaldığını ve hamileyken şiddet gördüğünü öne sürdü.

"IŞIMLA GELİP SANDALYEDEN İTTİ" 

Işık, Habertürk’ün Ankara’daki haber merkezinde yaşadığı şiddeti şöyle anlattı:

"Putin 7 Ağustos’ta Ankara’ya gelmişti. Basın toplantısını izlemeye başka bir muhabir gönderdiler. Sonrasında ise gece 10 gibi, yardımcısı Ahmet Dirican haberi benim yazmamı istedi. Ben de izlemediğim bir haberi nasıl yazacağım deyince, Sarıkaya uzaklardan hışımla gelip beni oturduğum sandalyeden iterek düşürdü."

"BİRÇOK YÖNETİCİ OLAYA SESSİZ KALDI" 

Şiddet gördüğü esnada büroda birçok muhabir ve yönetici yardımcılarının bulunduğunu belirten Işık, "Olay, gece 10 sularındaydı. O sırada birçok muhabir ve Sarıkaya'nın yardımcıları da büroda bulunuyordu. Birçoğu olayı gördü... Hamile olduğum için sürekli mobbing uyguluyordu. Günde 4 işe gönderiyordu ve eşim işsiz olduğu için mecbur olduğumu bilerek istifaya zorluyordu. Çok uzun ve yorucu bir süreç oldu, 3,5 yıl dayandım. Dava açtım hem işe iade hem tazminat aldım. Ama mobbingde avukat şahit istedi" diye konuştu.

"SÜT İZNİMİ KULLANDIRTMADILAR" 

Yaşadığı mobbing nedeniyle mesleğinden soğuduğunu ve işini bırakmak zorunda kaldığını belirten Işık, “Bu süreçte olmayan şeylerden defalarca savunmamı istediler haklı gerekçe olmadığı için işten çıkaramadılar. Süt iznimi kullandırtmadılar. Çok üzüntü verici bir süreçti. Kısaca bir hayatın üstünü örtmek istediler ki bir bakıma örttü de medyadan soğudum ve mesleğimi bıraktım" ifadelerini kullandı.

"MESLEĞİMİ BIRAKMAK ZORUNDA KALDIM" 

Işık, gazeteciliği bırakma sebebini ise şu sözlerle aktardı:

"Bu meslek bana insanların haklarının peşinde koşarken, kendi haklarını korumaktan aciz olma çaresizliğini hep yaşatmıştır. Yanlış anlaşılmasın, kendi adıma hak arayışından hiç vazgeçmedim. Sadece duyarsız insanların çoğunlukta olduğu bir meslekte kalmak istemedim."

KAYNAK: HABERTÜRK
YORUMLAR 304
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Bir vatandaş olarak hiç yakışmamıştır.Akıl alır gibi değil böyle birşey olamamalı olmazda akıl ve vicdanla bağdaşır yanı yok.Neden bahsediyoruz.Bir belediye başkanın karşısında gazetecinin iha muhabirine yaptığı olumsuz davranış.veyada herhangi bir vatandaşda olabilirdi.Bizler değerli türk milleti olarak böyle olumsuzluklar bizlere yakışmaz.Mevlana hazretlerinin değerli bir sözü var.Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol
  Cevapla
 • Davut Bülbül 11 ay önce Şikayet Et
  Medya bu istediğini yapar, söyler. Örnek TGRT haberi izliyorum kamera çekmiş görüyorum spiker başka birşey anlatıyor sanki, okadar abartılıki
  Cevapla
 • Yerli ve Milli 11 ay önce Şikayet Et
  Gel bakalım Muharremi unutmamıştık.Bir Muharrem vakası daha.....
  Cevapla
 • Bilal 11 ay önce Şikayet Et
  Bu ahlaksız adam müsveddesinin görevde kalması zaten etik olmazdı.
  Cevapla
 • Davut 11 ay önce Şikayet Et
  Kardeş kafamızo kuma gömmeyelim gazecilerin çoğu böyle medya elinde ya haklıyı hakzızı, suçluyu suçsuzu hep bunlar biliyor hükmü veriyor. Bence buna medyadaki müsilaj diyelim ;marmaradan beter ;
  Cevapla
 • BİTLİSLİ 11 ay önce Şikayet Et
  bu yaşa gelmiş ama insan olamamış nice kişilerden biride bu işte yazıklar olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce ilk kez açıkladı: Mektup yazdım ama benimle görüşmedi
MÜSİAD: Fahiş fiyata çözüm uygulamasını hayata geçiremedik