Habertürk binası önünde İHA muhabirine tokat atan gazeteci protesto edildi

DİSK Basın-İş, canlı yayın esnasında İHA Muhabiri Ahmet Demir'e tokat atan Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'ya tepki gösterdi.

GİRİŞ 20.12.2021 22:09 GÜNCELLEME 20.12.2021 22:34
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Beyoğlu'nda Habertürk binası önünde toplanan DİSK Basın-İş üyeleri adına açıklama yapan Faruk Eren, emekçilere atılan tokadın affedilemez olduğunu söyledi.

Olayın görüntülerinin çıkması ve sosyal medyada tepkilerin büyümesi üzerine birçok gazetecinin Sarıkaya'nın kendilerine de kötü davrandığını, mobbing uyguladığını dile getirdiğini aktaran Eren, Sarıkaya'nın tüm meslek örgütlerindeki üyeliklerinin sonlandırılması gerektiğini kaydetti.

Muharrem Sarıkaya’nın saldırısına uğrayan İHA kameramanı Ahmet Demir o anları anlattıMuharrem Sarıkaya’nın saldırısına uğrayan İHA kameramanı Ahmet Demir o anları anlattı

Eren, "Gelen tepkiler üzerine Muharrem Sarıkaya Habertürk'ün Ankara Temsilciliği'nden istifa ettiğini açıkladı. Ancak gazete ve televizyondaki görevlerine devam edip etmediği net değil. Pek çok basın emekçisinin kolektif çabasıyla sürdürülebilen bir yayın faaliyetinde iş arkadaşına şiddet uygulamak, hele de bunu sırtını dayadığı güce, konumuna, titrine güvenerek yapmak, asla kabul edilemez. Habertürk yönetimine çağrımız Sarıkaya'nın bütün görevlerinin sona erdirilmesidir." ifadelerini kullandı.

Gruptakiler, açıklamanın ardından dağıldı.

KAYNAK: AA, İHA
YORUMLAR 6
 • abdullah 11 ay önce Şikayet Et
  İHA muhabirine DİSK sahip çıkmış nerde bizim sendikalarımız?????
  Cevapla
 • Kısas 11 ay önce Şikayet Et
  Kısas Kısas Kısas
  Cevapla
 • AtillA Han 11 ay önce Şikayet Et
  İçinde nasıl bir kin biriktirmiş öyle. Vesayetçiler Türk Milletine işte bu gözle bakıyorlar. Mandacılara imkan verilse Türk milletini kireçli su kuyularında boğarlar. Kurtuluş savaşında ingilizlerin yaptığı gibi.
  Cevapla
 • Gürkan 11 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun oraya gelen kardeşlerimize yaptığı saygısızlık şiddet yanına kâr kalmadı
  Cevapla
 • hasan 11 ay önce Şikayet Et
  Bu tipler kamera önüne geçince de kibarlık naziklik kırım kırım kırılırlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya Kupası'nda dikkat çeken yenilik, Süper Lig'e geliyor!
Hüseyin Baş'tan tepki çeken Togg yorumu: Aklı sıra dalga geçmeye çalıştı