Tokat skandalı sonrası maskesi düşmüştü: İşte Sarıkaya'nın ortaya çıkan yeni ahlaksızlığı!

Tokat skandalıyla maskesi düşen Muharrem Sarıkaya'nın patronu Turgay Ciner'e yalakalık için yaptığı bir ahlaksızlık daha gün yüzüne çıktı.

GİRİŞ 21.12.2021 12:51 GÜNCELLEME 21.12.2021 12:57
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Habertürk Grubu'nun Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya'nın, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in gözleri önünde İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Ahmet Demir'e tokat atmasına tepki yağdı. Tepkiler sonrası Habertürk özür dilerken, Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti.

ŞAMİL TAYYAR'LA TARTIŞMASI GÜNDEME GELDİ

Muharrem Sarıkaya'nın daha önce birlikte çalıştığı bir çok gazeteciye şiddet ve mobbing uyguladığı itirafları gelirken, Muharrem Sarıkaya'nın Sabah gazetesinde yöneticilik yaptığı dönemde Şamil Tayyar'la tartışması tekrar gündeme geldi. Gazeteden haklarını isteyen Tayyar'a Sarıkaya'nın A4 kağıdına penis resmi çizerek "Anca bunu alırsın" dediği iddia edildi.

Son Dakika: Muharrem Sarıkaya görevinden istifa ettiSon Dakika: Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti

Turgay Ciner, Sabah gazetesini satın alınca çalışanlara yeni bir sözleşme getirdi. O sözleşmede çalışanların bütün özlük haklarının sıfırlandığı iddia edildi. Çalışanlar bu sözleşmeyi imzalamadı. Bazı çalışanların mobbinge uğradı, Ankara dışına, Habur'a, Şırnak'a sürgüne gönderildi. Direnenler işten çıkarıldı.

SARIKAYA, TAYYAR'I ODASINA ÇAĞIRP 'ALACAKLARNDAN VAZGEÇ' DEDİ 

Bu süreçte Sabah gazetesinde görev yapan Şamil Tayyar'ın da işine son verildi. Muharrem Sarıkaya tarafından odasına çağrıldı. Alacaklarından vazgeçmesini istedi. Tayyar, alacaklarından vazgeçmeyeceğini ancak kıdem tazminatının helal olduğunu ve bir lira da olsa alacağını, kıdemini aldığı takdirde istifa edeceğini söyledi.

KAĞIDA ERKEK CİNSEL ORGAN RESMİ ÇİZİP 'ANCA BUNU ALIRSIN' DEDİ 

Bunun üzerine Sarıkaya, bir kağıdın üzerine penis resmi çizerek "Anca bunu alırsın" dedi. Tayyar ile Sarıkaya arasında büyük bir tartışma yaşandı. Tayyar, Sarıkaya'ya yumruğu indirecekken Sarıkaya'nın savunmasızlığı nedeniyle vazgeçti. Ardından yaşanan yargı sürecinde Tayyar, Sabah gazetesinden 350 milyar lira tazminat kazandı.

HABERTÜRK YÖNETİMİNE 'SARIKAYA'YI ATIN, PARAYI ALMAYAYIM' DEDİ 

Habertürk yönetiminden birisi Tayyar'ı görüşmeye davet etti. Tazminatını ödeyeceklerini ve istediği takdirde işe dönüş yapabileceği söylendi. Tayyar bu isteği kabul etmedi. Tayyar, Sabah gazetesine dava açmasının nedenini Sarıkaya'nın ahlaksızlığı olarak gösterdi. O tarihte 350 bin lira tazminat kazanan Tayyar, bütün bu paradan vazgeçebileceğini, bir kuruş bile almayacağını ancak Sarıkaya'nın işten çıkarılmasını talep etti.

ŞAMİL TAYYAR TÜM İDDİALARI DOĞRULADI 

Ancak gazete isteği yerine getirmedi. Sarıkaya görevine devam etti ve son olarak İHA muhabirini tokatlamasıyla gündem oldu. AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, Odatv'ye yaptığı açıklamada o iddiayı ve yaşanan süreci doğruladı.

ŞAMİL TAYYAR'DAN O GÖRÜNTÜLERE TEPKİ: TEDAVİ EDİLMELİ

Şamil Tayyar sosyal medya hesabından, Muharrem Sarıkaya'nın gazeteci tokatladığı videoyu paylaşıp "Ankaralı gazeteciler iyi tanır bu zatı, vukuatı bununla da sınırla değil, tedavi olması gerekirken ekrana çıkarılması üzücü. Şiddete maruz kalan emekçi kardeşime de geçmiş olsun." dedi.

YORUMLAR 15
 • mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  Turgay Ciner'in medya sektöründeki bir numaralı adamıdır. At sahibine göre kişler. Demek ki sahibi de aynı halt. Böyle adamlardan patron olursa hak hukuk adalet hak getire.
  Cevapla
 • yine misafir 11 ay önce Şikayet Et
  öyle kanala öyle gazeteci
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Bu zat yıllarca basın medya sektöründe üst düzey görevlerde bulunmuş.
  Cevapla
 • Devriye 11 ay önce Şikayet Et
  Karekteri bozuk adammış ..Burda belediye başkanı hanfendinin sessiz kalması manidar...
  Cevapla
 • hamdi 11 ay önce Şikayet Et
  bu senin çocuğun olsa öyle vururmusun sana en ağır cezayı vermeleri lazım yazıklar olsun surata bak surata sen kimsin nesin kendini ne zanediyorsun aslında sayın belediye başkanımız fatma şahin o proğramı o oturumu terk etmesi lazımdı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'li belediye camiyi 'alkol ruhsatı' için mi yıkacak? Halktan büyük tepki!
Ülkenin başkenti her yıl 50 santimetre batıyor!