Taksim'de sürücülere ceza yağdı!

Taksim’de yapılan trafik denetimlerinde kural ihlalinde bulunan 14 sürücüye 14 bin 997 TL cezai işlem uygulandı. Denetimde pasaportu yanında bulunmadığı için ehliyeti geçersiz sayılan yabancı uyruklu bir sürücünün ise motosikleti bağlandı.

Taksim'de sürücülere ceza yağdı!
Taksim'de sürücülere ceza yağdı!
GİRİŞ 10.01.2022 10:05 GÜNCELLEME 10.01.2022 10:09
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü Ekipleri, Taksim'de kurallara uymayan sürücülere yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Yapılan denetimlerde yaya yolunu kullanan 5 motosiklet sürücüsüne 2 bin 135 TL, ehliyetsiz araç kullanan bir motosiklet sürücüne 7 bin 348 TL cezai işlem uygulandı.

Taksim’de kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı.

3 SÜRÜCÜYE 15 BİN TL CEZA YAZILDI

Denetimler kapsamında levha ve işaretlere uymayan 3 sürücüye 588 TL, ters yönde araç kullanan 2 sürücüye 3 bin 646 TL, yayalara öncelik tanımayan bir araç sürücüsüne 888 TL, sigortası olmayan bir aracın sürücüne 196 TL ve kask takmadığı için bir motosiklet sürücüsüne 196 TL olmak üzere toplam 14 bin 997 TL cezai işlem uygulandı.

Taksim'de trafik polislerinin denetimleri arttı.

YABANCI UYRUKLULARA PASAPORT CEZASI

Durdurulan yabancı uyruklu bir motosiklet sürücüne motorunun sigortası olmadığı ve pasaportunu yanında bulundurmadığından dolayı cezai işlem uygulandı. Sürücünün ehliyeti, yanında pasaportu olmadığı için geçersiz sayıldığından motosikleti bağlanarak Yediemin Otoparkı'na çekildi.

"PASAPORTUN YOK İSE EHLİYETİN GEÇERSİZ" 

Yanında pasaportu bulunmayan motosiklet sürücüsüne uyarıda bulunan trafik polisi “Motoru teslim alacak birini çağır. Cezan var. Motor ehliyetli birini çağır. Aracın sigortası da yok aracı bağlıyoruz özel eşyaların varsa al. Pasaportun yok ise ehliyetin geçersiz. Ben burada senin gibi birçok insana işlem yaptım yanında pasaportu yok diye. Yanında taşıyacaksın. Memur istediği zaman vereceksin. Bütün evrakların tam olacak” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • 06 vatan 2 yıl önce Şikayet Et
    Trafik denetimleri çok zayıf sivil olarakta yapılmalı, çok kuralsız maganda var piyasada ve cezalar çok az caydırıcı değil.
    Cevapla
  • ali 2 yıl önce Şikayet Et
    motorsikletliler cok tehlikeli ,özellikle beyoğlu,kurtuluş gibi yerlerde,
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başıboş köpekler sokakta birbirlerini yiyorlar, hayretler içerisinde bırakan görüntüler
Siyasi partiler 2 Haziran için kolları sıvadı