Iğdır'da bir ay sonra yeniden görüldü!

Iğdır'da bir ay aradan sonra yine dünyada nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan leopar görüldü. Türkiye- İran sınırında gezen leopar, termal kameralara yansıdı.

GİRİŞ 10.01.2022 16:21 GÜNCELLEME 10.01.2022 16:31
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin İran, Azerbaycan ve Ermenistan olmak üzere 3 ülkeye sınırı olan Iğdır'da leopar görüldü. Bülent Aydın Karakolu'nun termal güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler, Iğdır'ın Aralık ilçe Belediye Başkanı Mustafa Güzelkaya tarafından sosyal medyadan paylaşıldı. Bu leoparın, yaklaşık bir ay önce yine aynı bölgede görüntülenen leopardan farklı olduğunun tahmin edildiği belirtildi.Kuzey Doğa Derneği Başkanı ve Koç ile Utah üniversiteleri öğretim üyesi Prof. Dr. Çağan Şekercioğlu, ilk leopar görüldüğünde yaptığı açıklamada, "Leoparın dağılım haritası, resmi olarak Iğdır il sınırına 15 kilometre uzaklıkta bitiyor. Leopar, Azerbaycan, Nahçıvan ve Ermenistan'a kadar gelen bir hayvan. Gürcistan ve İran'da düzenli olarak görülmektedir. Biz bölgede leoparın varlığını bekliyorduk. 2017 yılında hazırladığım Iğdır'ın memelileri listesinde, leopar da olması beklenen tür olarak yer alıyor" diye konuşmuştu.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 3
 • idam isteyen adam 10 ay önce Şikayet Et
  vurun gitsin
  Cevapla
 • MURAT 10 ay önce Şikayet Et
  Durun, gitsin.......bu hiç vurulur mu len...
  Cevapla
 • murat 10 ay önce Şikayet Et
  Eyvah bizim köylüler ve avcılar peşine düşecek şimdi bana saldırdı diyip öldürüp önünde fotoraf çektirip röpörtaj verecekler
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Soylu sabah saatlerinde duyurdu: 269 gözaltı var!
Oto plaza devri bitiyor!