Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt: Seni dinlesek Pensilvanya ile konuşmanı duyardık

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuk olduğu canlı yayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu'nun 'dinleniyoruz' iddialarına yanıt verdi. Bakan Soylu, "Konuşmaları kaydetseydik Pensilvanya ile konuşmasını duyardık." dedi.

GİRİŞ 12.01.2022 23:51 GÜNCELLEME 13.01.2022 00:29
Bu Habere 81 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu A Haber ekranlarında katıldığı "Sebep Sonuç" programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Bakan Soylu'nun konuşmasından öne çıkanlar:

"Irak ve Suriye, dünyada iki terör örgütünün devlet otoritesini yok ettiği ülkeler. Bunlar DEAŞ ve PYD/PKK. Dünya bunun maliyetini ve bedelini ödüyor.

Romanya İçişleri Bakanı ile görüşürken, 'Bizde hiç terör olayı olmuyor' dedi. Keşke biz de öyle diyebilsek. Bizim hemen güneyimizde Suriye'de bir terör koridoru oluşturulmaya çalışılıyor. Eğitim ve strateji açısından desteklenen, çok önemli mühimmatlarla beraber desteklenen bir terör örgütü var.

Biz bu konuda septik değiliz. Her meseleyi teröre yoran bir anlayışımız yok. Kendilerini koruyamayan ülkeler 21. yüzyılda büyük bir yalnızlık içerisindeler.

GÖÇMEN SORUNU

Avrupa rahat, ABD'de rahat. Onlar bir tek şey istiyor. Türkiye; İran, Irak, Suriye sınırlarını korusun, bize göçmen gelmesin. Biz göçmen sorununu bir terörden kaynaklanan insanların yer değiştirme sorunu olarak görmeyelim, ekonomi, adalet sorunu olarak görmeyelim. Kendi üretimlerini, ekonomileri yükseltmek, diğer ülkelerin ekonomilerini aşağıya çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Sömürü düzeninin bir başka versiyonunu ortaya koymaya çalışıyorlar.

"PANDEMİ SÜRECİNİ EN AZ HASARLA ATLATIYORUZ"

Türkiye pandemi sürecini en az hasarla atlatıyor. Türkiye, savunma sanayii ve şehir hastaneleri altyapısını yapmış. Türkiye bunlarla 21. asıra iyi giriş yapmış. Sayın Cumhurbaşkanımızı kim nasıl izliyor bilmiyorum. Türkiye'nin altyapı meselelerini, Türkiye'yi vesayetten kurtarma meselelerini çözdükten, çözmeye ramak bıraktıktan sonra bir atlayış daha gerçekleştirdi.

Türkiye'nin dış politikasına baktı. Türkiye'ye içeriden saldırıları biz kontrol edebiliriz. Ama dışarıdan saldırıları kontrol edebilme kabiliyetinin Türkiye'nin dönem dönem olmadığını hepimiz gördük ve şahit olduk. Darbelerle, terörle, siyasal istikrarsızlıklarla, ekonomik saldırlarla şahit olduk.

45 BİN 800 KİŞİ FETÖ'DEN İHRAÇ EDİLDİ

Terörle iltisak ve irtibat kamudan ihraç için yeterlidir. 45 bin 800 kişi FETÖ'den ihraç edildi.

"DOSYALARA EL KONULDU" İDDİASI

İBB'deki dosyalara el konulması söz konusu değildir. İBB'ye teftiş sadece terörle mücadele içindir. Bu bir siyasi hamle değildir.

"DİAYDER YPS/PKK BAĞLANTILI"

DİAYDER örgüt üyelerini İBB'de işe soktu. İBB herhangi bir araştırma yapmamış. DİAYDER YPS/PKK'yla bağlantılı. PKK'nın şehir yapılanması YPS'ye karşı alarm durumundayız. 2021'de 183 terör eylemi engellendi."

KILIÇDAROĞLU'NUN DİNLENME İDDİASI

Dinleseydik Pensilvanya ile konuşmalarını duyardık.

Kamu zararı 3 şekilde belli olur. Bir Sayıştay raporlarında. İki kamu zararı mahkemeler, yargı tarafından belirlenir. Üç teftiş tarafından belirlenir. Bu dosyaların hiçbirinde kamu zararı tespiti yok.

YORUMLAR 81
 • Arif 1 yıl önce Şikayet Et
  KeKe'nin dokunulmazlığı kalkınca bunların bedelini çok ağır ödeyecek demek istiyor.
  Cevapla
 • Can 1 yıl önce Şikayet Et
  Aslında dinleseydiniz Türkiye üzerindeki Karabulut çözülürdü.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  Kim ne derse desin, tekerine ne çomak sokmaya çalışılırsa çalışılsın "SOYLU en iyi İçişleri Bakanlarından biridir"..
  Cevapla
 • Söğütlü 1 yıl önce Şikayet Et
  Karşımızdaki dinsiz anarşist ve millet ve vatan düşmanlarıdır. daha istibdad-ı mutlaktan başka idare edilmez.
  Cevapla
 • REİS 1 yıl önce Şikayet Et
  Şimdiki chp ler hepsi din bayrak vatan devlet düşmanı olmuş onlara oy veren de aynı al birini vur birbirlerine
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
9 yaşında Hocalı'daki katliama şahit olan Nergis o günleri anlattı: Bu yara kapanmaz
Türkiye'nin en önemli projelerinden biri: İlk teslimat bugün gerçekleşecek!