Selçuk Bayraktar'dan ABD'li profesör Max Tegmark'a tarihi cevap

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, MIT'de akademisyenlik yapan Prof. Max Tegmark'ın kendisine yönelik sözlerine yanıt verdi. Bayraktar, "Utanmanız gereken yaptığınız soykırım ve katliamlardır." dedi.

GİRİŞ 18.01.2022 02:30 GÜNCELLEME 18.01.2022 09:23
Bu Habere 142 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin yerli ve milli teknoloji atılımının en önemli meyvesi olan İHA ve SİHA'lar dünyanın gündeminden düşmüyor. Hemen hemen her gün bir ülkede Bayraktar TB2'ler ve Akıncı TİHA ile ilgili derin analiz yazıları yazılıyor.

Büyük övgülerle bahsedilen Bayraktar SİHA'lar için birçok ülke de sıraya gimiş durumda. Müdahil olduğu her çatışmada seyri değiştiren SİHA'lar konusunda Türkiye dünyanın lider ülkeleri arasında yer alıyor.

Kuşkusuz ki bu başarı da Selçuk Bayraktar'ın payı oldukça büyük. Uzun yıllardır insansız hava araçlarının geliştirilmesi için çaba harcayan Bayraktar, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen Massachusetts Institute of Technology'de (MIT) eğitim aldı.

Böyle hazımsızlık görülmedi: Selçuk Bayraktar'a eğitim verdiğimiz için utanıyorumBöyle hazımsızlık görülmedi: Selçuk Bayraktar'a eğitim verdiğimiz için utanıyorum

ABD'Lİ PROFESÖRDEN HAZIMSIZ SÖZLER

Selçuk Bayraktar'ın başarılı projeler geliştirmesinde büyük paya sahip olan MIT'de görev yapan fizik profesörü İsveç kökenli ABD'li Max Tegmark, Handelsblatt Gazetesi'ne röportaj verdi.

Selçuk Bayraktar'ın başarısını hedef alan, hazımsızlığını gizleyemeyen Tegmark, "Selçuk Bayraktar'a burada eğitim verdiğimiz için utanıyorum." dedi.

SELÇUK BAYRAKTAR'DAN TARİHİ CEVAP

Akademisyenin ismini ilk kez duyduğunu ifade eden Bayraktar, "Utanmanız gereken yaptığınız soykırım ve katliamlardır. Biz topraklarımızı geri aldık Bundan da ancak gurur duyarız" dedi.

Bayraktar paylaşımında, "MIT'de görevli ismini ilk defa duyduğum sözüm ona bir akademisyen, Karabağ Hrkt. döneminde, bir mülakatta 'Selçuk Bayraktar'a eğitim verdiğimiz için utanıyoruz' demiş. Utanmanız gereken yaptığınız soykırım ve katliamlardır. Biz topraklarımızı geri aldık. Bundan da ancak gurur duyarız!" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 142
 • Kemal 4 ay önce Şikayet Et
  Adamsın
  Cevapla
 • Türk 4 ay önce Şikayet Et
  Allah c.c. dünyanı ve ahiretini güzel kıla
  Cevapla
 • Aytuk yuksel 2 ay önce Şikayet Et
  Amin
  Cevapla
 • ali 4 ay önce Şikayet Et
  İsmi duyulmadığına göre, kendini akademisyen sanan bu kişi sahtekarın teki.
  Cevapla
 • Ugur 4 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun!
  Cevapla
 • EMEKLİ İMAM 4 ay önce Şikayet Et
  Yürü aslanım, yolun açık olsun, RABBİM seni ve senin gibi ülkesine faydası olanları her türlü tehlikeden EL HAFÎZ ismi hürmetine korusun,kafirler ve içimizdeki hainler kıskançlıklarından ne yapacaklarını bilmiyorlar ve kuduz köpek gibi kuduruyorlar, it ürür kervan yürür...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan ve Aliyev, Türk Yıldızları ve Solo Türk ekibinin gösterisini izledi
İngiliz vekilin oğlu Rus tankını imha etti! Ukrayna'da ilk kez görüntülendiler