İki öğrenciyi darbettiği öne sürülen okul müdürüne hapis istemi

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde iki öğrenciyi darbettiği ileri sürülen okul müdürü hakkında 6 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

İki öğrenciyi darbettiği öne sürülen okul müdürüne hapis istemi
İki öğrenciyi darbettiği öne sürülen okul müdürüne hapis istemi
GİRİŞ 19.01.2022 17:03 GÜNCELLEME 19.01.2022 17:09
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık A.K'nin Sahrayıcedit Mahallesi'nde bulunan bir ilkokulun müdürü olarak görev yaptığı anlatıldı.

A.K'nin, 23 Aralık 2021'de odasında oturduğu sırada kapısının birkaç kez okulda öğrenim gören çocuklar tarafından çalındığı, sanığın anlatımına göre de tekmelendiği kaydedilen iddianamede, sanığın sinirle odasından dışarıya çıktığında ise kapı önünde mağdur öğrenciler F.B. ile A.Ş'yi gördüğü aktarıldı.

İddianamede, sanığın bunun üzerine mağdur çocukların kulağından tutmak suretiyle odasına götürdüğü ve burada dövmeye başladığı belirtildi.

Sanık A.K'nin, mağdur F.B'yi duvara yaslayarak havaya kaldırdığı, tokat attığı ve kafasını duvara vurduğu aktarılan iddianamede, diğer mağdur öğrenci A.Ş'yi de boğazından tutarak havaya kaldırdığı, tokat attığı, kafasını duvara vurduğu, ayrıca her 2 öğrenciye yönelik hakaret içeren sözler söylediği ifade edildi.

İddianamede, Adli Tıp Kurumundan alınan rapora göre, çocukların hayati tehlike geçirmeksizin basit tıbbi tedaviyle iyileşecek şekilde yaralandıklarının belirtildiği kaydedildi.

Okulda yer alan kamera görüntülerinin görevli polis memurlarınca incelendiği ifade edilen iddianamede, görüntü izleme tutanağına göre, sanık okul müdürünün odasının kapısının önceden başka çocuklar tarafından yaramazlık yapılarak birkaç kez çalındığı, müdürün son olarak dışarıya çıktığı, mağdur öğrencileri yakaladığı, kulağından ve boynundan tutarak odasına götürdüğü bilgisi verildi.

İddianamede, mağdur çocukların suç tarihi itibarıyla yaklaşık 9 yaşında olduğu, alınan Adli Tıp Kurumu raporuna göre mağdurların kendilerine yönelik gerçekleştirilen eyleme karşı beden ve ruh bakımından kendilerini savunabilecek durumda olmadıklarının belirtildiği aktarıldı.

İDDİANAMEDE NÜFUZUN KÖTÜYE KULLANILDIĞI BELİRTİLDİ 

Sanık A.K'nin, bu şekilde görevi nedeniyle sahip bulunduğu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle, beden ve ruh bakımından kendini savunmayacak durumda olan mağdurlara karşı kasten yaralama eyleminde bulunduğu vurgulanan iddianamede, aynı suç işleme kastıyla hareket ederek mağdurlara hakaret ettiği açıklandı.

İddianamede bu kapsamda, sanık A.K'nin hakkında 2 çocuğa yönelik "nüfuz kullanmak suretiyle beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda olan çocuklara karşı kasten yaralama" ve "zincirleme şekilde hakaret" suçlarından toplamda 1 yıl 3 ay 20 günden, 6 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Değerlendirilmek üzere Anadolu Asliye Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamenin kabul edilmesi halinde şüpheli A.K'nin yargılanmasına başlanacak.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 6
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Vur deyince öldürmemek gerekir
  Cevapla
 • Erhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bundan 20 25 yıl evvel öğretmenler müdürler öğrencileri hep döverdi benim öğretmenim günde 30 öğrenciyi döverdi bende dahil eşşek sudan gelene kadar kafamızda sopa kırardı
  Cevapla
 • Akademisyen 1 yıl önce Şikayet Et
  Öğretmenler, şımarık Beyaz Türk çocuklarının ellerine oyuncak olsun diye mi yetiştiriliyor? Hiç mi kabahatleri yok bu veletlerin? Köpek eniği gibi doğurup, doğurup, şımartarak sokağa, okula salıyorlar. Öğretmenler lise çocuklarına bile anaokulu çocukları bakıcılığı yapıyorlar artık. Disiplin sadece ödül, müsamaha ile olmaz. Layık olana ceza da terbiyenin esasıdır. Terbiye edenin bir elinde mükafat, diğer elinde ceza olmalı.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Müdür öğretmene ceza verin. Okulda güçlü öğrenciler diğerlerini nasıl eziyor. Bu şekilde devam edilirse sınıflarda öğrenciler ders işletmez. Okullar ipsiz sapsız yuvası olur. Okulların ne halde olduğunu anlamak için gidin okullarda bir hafta zaman geçirin görürsünüz. Burada saklamakla olmuyor
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Dua edin gariban velilere denk gidiyorsunuz. Bir gün biri bağırsaklarınıza sucuk doldurur. Sizin için büyütüyoruz çocukları, karılarınızın hırsını çıkarın diye. Aklınız başınıza gelir elbet.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Netanyahu ibret olacak bir ceza almalı
Kassam Tugayları'ndan tarihi mesaj: Zafer yakın!