Ali Babacan yine sözünü tutmayınca yayında böyle protesto ettiler!

Kanal 42 TV'de program yapan gazeteciler, hava muhalefeti nedeniyle canlı yayın programını iptal eden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı koltuğuna resmini koyarak protesto etti.

GİRİŞ 23.01.2022 08:38 GÜNCELLEME 23.01.2022 08:47
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

Kanal 42 televizyonuna konuk olarak katılması beklenen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hava muhalefetini gerekçe göstererek katılamaycağını duyurdu.

BABACAN'IN RESMİNİ KOYARAK PROTESTO ETTİLER

Ancak programın katılmcısı gazeteciler Mücahit Enes Turbil ve Emre Özgül, Ali Babacan ile yapacakları programın, başlangıcına 5 saat kala DEVA Partisi tarafından iptal edilmesin ilginç bir yöntem ile protesto etti.

Boş kalan konuk koltuğuna Ali Babacan’ın resmi bırakılırken, Babacan’a ayrılan koltuğa da "rezerve" yazısı konuldu.

"DAHA ÖNCE DE SÖZÜNDE DURMADI"

Canlı yayın sırasında açıklamalarda bulunan Gazeteci Mücahit Enes Turbil, Babacan'ın daha önce de söz vermelerine rağmen yayın yapmaktan çeşitli nedenler öne sürerek uzak durduğunu belirterek şunları söyledi:

"KONYA'DA PARTİ PROGRAMINA GELDİ, BİZİ SAATLER KALA REDDETTİ"

“Konya gibi zorlu bir şehirde gazetecilik yapmaya çalışıyoruz. Her kesimin kendini ifade edebilmesi için bütün baskılara rağmen yayın yapmanın gayretini veriyoruz. Bu kapsamda çeşitli programlar icra etmek için Konya’ya gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Bey'e de bir program talebinde bulunduk. Kabul edildi ama daha sonra hava muhalefeti gerekçe gösterilerek, özenle hazırladığımız program iptal edildi."

"YEREL MEDYAYIZ DİYE Mİ GÖRMEZDEN GELİYORSUNUZ"

"Başlamasına 5 saat kala programın iptal edilme kararının alınması doğru olmadı. Bu, DEVA Partisi’nin ilk iptal ettiği program da değil. Daha önce de söz vermelerine rağmen çeşitli gerekçelerle organize ettiğimiz programı iptal ettiler. Bizim amacımız körü körüne bazı şeyleri eleştirmek değil. Bizim tepkimiz iktidar olmadan iktidar havasına girenlere. Bizim tepkimiz Ali Bey ile vatandaşın arasına bilerek ya da bilmeyerek duvar örenlere. Ünlü bir yazar; ‘Eğer yürüdüğünüz yolda hiçbir zorluk yoksa o yol sizi hiçbir yere götürmez’ demiş. Doğru söylemiş. Yoksa yerel bir medya kuruluşu olduğumuz için mi sürekli bizleri görmezden geliyorsunuz?”

YORUMLAR 90
 • Hatayli 4 ay önce Şikayet Et
  Münafık zaten sözünde durmayandir.Adam ikili oynuyor.Allah bu insanların şerrinden bizleri korusun.
  Cevapla
 • Kubilay 4 ay önce Şikayet Et
  O koltuk satılıklara çok bile
  Cevapla
 • Ertuğrul 4 ay önce Şikayet Et
  Epey güzelleme yapardınız fırsatı kaçırmış Yahudi tiniyetli bebecan.
  Cevapla
 • Ali Fehmi 4 ay önce Şikayet Et
  İNANCININ adamı olmadığı anlaşıldı. O 10 yaşında iken görmüştüm. Aynı çocuk yaştam kalmış, Hem de kolej çocuğu olarak. Demak ailenin içi boşmuş,fikren
  Cevapla
 • Kanka Ekti mi 4 ay önce Şikayet Et
  Beraber iş tuttuğunuz kankanızı bu kadar yerden yere vurmayın. Temel dede sonra kızar haaa!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Litvanya'da TB2 SİHA alınması için düzenlenen kampanyada 3 günde 3 milyon euro topladı!
Kocanı Nasıl Öldürürsün? yazarı kocasını öldürdü (28 Mayıs 2022 Günün Önemli Gelişmeleri)