Türkiye'nin konuştuğu kare sonrası çok çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Dikkat çeken sorular..

Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, İstanbul'un karla mücadelede sınıfta kaldığı ve büyük bir kaosun yaşandığı sıralarda İBB Başkanı İmamoğlu'nun ingiliz Büyükelçiyle balıkçıda görüntülenmesine ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Türkiye'nin konuştuğu kare sonrası çok çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Dikkat çeken sorular..
Türkiye'nin konuştuğu kare sonrası çok çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Dikkat çeken sorular..
GİRİŞ 29.01.2022 10:19 GÜNCELLEME 29.01.2022 10:20
Bu Habere 113 Yorum Yapılmış

İstanbul'da kar kaosu yaşanırken Türkiye'nin gündemine oturan balıkçı restoranındaki görüntüyle ilgili "O buluşma, İstanbul’un kar felaketine teslim olduğu pazartesi günü, sadece İmamoğlu açısından ‘görev ihmali’, ‘zafiyet’ bağlamında değil de, normal bir zamanda gerçekleşmiş olsaydı, yine uzun uzun tartışmayı hak eden bir buluşma olurdu." ifadelerini kullanan Mehmet  Acet, Yeni Şafak Gazetesi'ndeki yazısında konuyla ilgili kritik soruları art arda sıraladı.

Mehmet Acet, ayrıca İmamoğlu ve büyükleçinin 1,5 ay önce Saraçhane’deki başkanlık makamında bir araya geldiklerini dile getirdi.

İşte Mehmet Acet'in "Ekrem İmamoğlu ve ‘balıkçı vakasından’ geriye kalan sorular" başlıklı o yazısı:

Konumuz:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott’la ‘balıkçı’ buluşması.

Çok mu abartılıyor bu konu?

Hayır, bana kalırsa abartılmıyor.

O buluşma, İstanbul’un kar felaketine teslim olduğu pazartesi günü, sadece İmamoğlu açısından ‘görev ihmali’, ‘zafiyet’ bağlamında değil de, normal bir zamanda gerçekleşmiş olsaydı, yine uzun uzun tartışmayı hak eden bir buluşma olurdu.

Niçin?

Birincisi;

Ekrem İmamoğlu, potansiyel bir cumhurbaşkanı adayı.

Kendisi muhalefetin ortak cumhurbaşkanı adayı olmayı kafasına koymuş durumda.

Bu hedeften vazgeçmiyor ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ‘atlama taşı’ olarak gördüğü izlenimi vermeye devam ediyor.

O nedenle yaptığı görüşmelerin, hele hele görüştüğü bu kişi, Türkiye’nin ‘iç siyasetiyle’ yakından ilgilenen bir ülkenin büyükelçisi ise, orada ne konuşulduğu fazlasıyla önemli hale gelir.

7 ARALIK'TA DA GÖRÜŞMÜŞLER

İkincisi;

ABD’si, İngiltere’si, Avrupa’sı ile Batı ülkeleri, muhalefetin potansiyel cumhurbaşkanı adayları arasında en fazla İmamoğlu’na alâka gösteriyorlar.

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, İmamoğlu ile İngiltere Büyükelçisi bir buçuk ay kadar önce 7 Aralık’ta Saraçhane’deki başkanlık makamında bir araya gelmişler.

Büyükelçiler bu görüşmeleri yaparken acaba hangisini hesaba katarak hareket ediyorlar?

İmamoğlu’nun Belediye Başkanı kimliğini mi, yoksa potansiyel cumhurbaşkanı adayı kimliğini mi?

Üçüncüsü;

İmamoğlu, İngiltere’nin, ABD’nin, yani Batı’nın, kendisine olan desteğini cumhurbaşkanı adaylığı yarışında bir ‘koz olarak’ kullanıyor gibi bir intiba da vermiyor mu?

Adaylığına aleni şekilde karşı çıkmasına rağmen, kendi partisinin genel başkanına karşı bu kadar yüksek ‘özgüvenle’ direnmesini neye bağlamalı?

İBB Başkanı İmamoğlu, “25 gün önce buluşma gününü netleştirdik. Hatta gideceğimiz mekânı da belirlemiştik. Gizli bir yemek değil, kamuya açık bir mekândır. Benim 23 yıldır gittiğim bir mekân” diye kendini savunuyor.

“23 yıldır gittiğim restoranın en şeffaf yerinde oturup büyükelçiyle yemek yiyecek kadar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım” diyor.

Tamam, bu şeffaflığa şapka çıkaralım.

Ama burada zaten kendisinin büyükelçiyle görüşmesinden ziyade, nasıl bir bağlamda görüştüğünün cevabı önem taşıyor.

Ayrıca, hakkınızda güzel şeyler konuşulduğunda mutlu oluyorsanız, eleştirel şeyler söylendiğinde de tahammül göstermeniz gerekir.

‘’Sabah kalkıyorlar İmamoğlu, akşam İmamoğlu! Bunların derdi bu, Ekrem İmamoğlu ne yapsa konuşacaklar’’ derken, akşam/sabah konuşulmaya, haber olmaya değer bir işle uğraştığınızın, bu değeri artıran hedeflerle hareket ettiğinizin farkında olmanız gerekir.

Erdoğan’ın ‘HDP’li iktidar’ salvosuna Akşener’den kaçamak cevap

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hafta içinde katıldığı NTV yayınında, daha önce kullandığı bir ifadeye atfen, “İmralı Demirtaş’ın açıklamalarından rahatsız dediniz. Devletin elinde böyle bir bilgi mi var?” şeklinde bir soruya muhatap oldu.
Malum, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, bu sözleri söylediğinde Erdoğan’ı, “Öcalan’ı serbest bırakma niyeti içinde olmakla” suçlamıştı.
Erdoğan, televizyon yayınında kendisine yöneltilen soruya cevap verirken, cevabının odak noktasına Akşener’in bu suçlamasını yerleştirdi.
Şunları söyledi:
“Terör Örgütü PKK elebaşını (Öcalan) bırakacak tek bir iktidar olur, o da HDP’nin içinde olduğu zillet ittifakı iktidara gelirse böyle bir şey olur. HDP’nin terörist elebaşıyla ilgili heykelini dikeceğiz vaatlerini hatırlayın. Bu hanım (Akşener) zihnindekini ifade etmiştir, zillet ittifakındaki HDP’ye verdiği sözler aklına gelmiş olacak ki, terörist başının salıverileceğini zannediyor.”
Korona testi pozitif çıktığı için evinde istirahat halinde olan Akşener, (kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum) Erdoğan’ın bu sözlerine “Allah muhabbetinizi arttırsın” şeklinde tek cümlelik bir twitle karşılık verdi.
Bir yönüyle iki siyasi partinin liderleri arasında yaşanan siyasi bir polemik bu.
Ancak böyle olsa da, Erdoğan’ın sözlerindeki ‘HDP’li iktidarda Öcalan’ın salıverilmesi’ senaryosu, Akşener açısından kolayca geçiştirilebilecek bir mesele gibi durmuyor.
Meral hanım, “Öcalan’ı bırakırsa içinde HDP’nin olduğu bir ittifak bırakır” sözlerine topu taca göndermeden bir cevap verebilirdi.
Hatta vermeliydi.
Hatta hâlâ verebilir.

YORUMLAR 113
 • Mümin 3 ay önce Şikayet Et
  Mehmet bey kar niğmetmi, felaketimi ?
  Cevapla
 • çağdışı 3 ay önce Şikayet Et
  memlektle ilgili ö,nemli bir mesele konuşulacaksa bir ingilizle deği bir Tüğkle olurç ingilizle yapacağın g sadece iahnettir. ve suçüstü iahnet. iahneti de vatandaşın yolda karda mahsur kalmasından önemli görüyor. yani aapçık iahanet... hinsizibi ne vaat etti sana ingiliz. onu açıkla. bir indiliz seni seviyorum demez babasının hayruına.. söyle ekrem söyle ne vaat etti sana ingiliz.
  Cevapla
 • Temel erzurum 3 ay önce Şikayet Et
  Bir belediye bşk bir elçi ile ülke meselelerini mi kuruştu yoksa bu ülkeyi nasıl yıkarız diye yapılan pilanimı konuştu kendini ne sanıyor se kimsin bu devlet nerede buna derhal hesap sorulmalı bu bir ajan
  Cevapla
 • Murat 3 ay önce Şikayet Et
  Haksızlık etmeyelim.Adam,Kalkanın hepsini yememiş, sadece ciğerini yemiş.
  Cevapla
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  Artist, İngiliz elçiyle ne dalavereler çeviriyorsun. Onu açıkla.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsveç'ten PKK kararı! Başbakan Magdalena Andersson açıkladı!
Fenerbahçe, Devler Ligi biletini kaptı!