İstanbul Emniyetinden Kürtçe açıklaması

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstiklal Caddesi'nde müzik yapan gruba ilişkin sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

İstanbul Emniyetinden Kürtçe açıklaması
İstanbul Emniyetinden Kürtçe açıklaması
GİRİŞ 31.01.2022 20:45 GÜNCELLEME 31.01.2022 20:58
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi'nde müzik yapılırken oluşan kalabalığın, güzergahta kullanılan tramvay ile ambulans ve itfaiye araçlarının geçişine engel olduğu, vatandaşlardan ve çevredeki işletme sahiplerinden de yoğun şikayetler yapıldığının anlaşıldığı belirtildi.

İlgili kurumlarla koordineli olarak yapılan çalışmalarda geçmiş dönemlerde İstiklal Caddesi üzerinde belirlenen noktalarda her türlü müzik yayınına müsaade edildiği hatırlatılan açıklamada, "Ancak sonradan belirlenen noktaların kaldırılması sebebiyle müdahale yapılmıştır. Uygulama nedeniyle Kürtçe'nin yasak olduğuna ilişkin bir algı oluşturulması ve konunun bu şekilde yansıtılmasını esefle karşılıyoruz. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır." ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR 1
  • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
    Seksen sene kürtlere eziyet edip Türk-Kürt düşmanlığ yaratanlar , Bugün olmuş güya kürt dostu hala türkiye ile Kürtleri dövüştürmeye uğraşıyorlar.! Senaryo aynı rejisörden.!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kural ihliali yapan 'damat' cezayı yiyince, polisi böyle tehdit etti!
İran, İsrail'i vurdu, piyasalar alt üst oldu! ABD'li devden bomba altın tahmini