Son dakika: 3 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı!

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından 3 Şubat koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı.

Son dakika: 3 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı!
Son dakika: 3 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı!
GİRİŞ 03.02.2022 19:25 GÜNCELLEME 04.02.2022 09:54
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ:

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 3 Şubat’ta açıklanan 24 saatlik verilere göre, 107 bin 530 vaka tespit edilirken, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 233 oldu. Bir günde toplam 455 bin 463 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 88 bin 14 oldu.

3 Şubat koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, 2 doz aşılama verilerine de yer verildi. En az 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 84,52 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 92,58 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 142 milyon 522 bin 697’e yükseldi.

Vaka sayılarında daha büyük bir pik yaşanacak! Hızlı düşüş için tarih verildi

2 DOZ AŞILAMADA İLK SIRADA OSMANİYE VAR

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 88,7 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA’DA

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 61,4 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

BAKAN KOCA'DAN İSTANBUL VE ESKİŞEHİR ÖRNEĞİ

Bakan Koca tabloyla ilgili "Virüsün alışılmadık hızda yayılmasının nedeni Omicron varyantı. Bu vakalar hastalığı genelde hafif geçiriyor. Vaka sayıları ise, İstanbul ve Eskişehir örneğinde olduğu gibi 2-3 haftada ciddi düşüş gösterebiliyor. Kendimizi korumalıyız ama salgın yerine geleceğe odaklanmalıyız." ifadelerini kullandı.

Dünyada ilk: Koronavirüsten ölen kişinin ciğerleri görüntülendiDünyada ilk: Koronavirüsten ölen kişinin ciğerleri görüntülendi

YORUMLAR 46
 • limoni 2 yıl önce Şikayet Et
  Yakalananlar bu hastalığın ilacı bol bol su. Başka türlü atılmıyor.Birde ada çayı ve ebe gümeci ile ağız ve buruna gargara yapın ciğerlere inmesini önlüyor.Tecrübeyle sabittir.Herkese acil şifalar dilerim.
  Cevapla
 • Ccc 2 yıl önce Şikayet Et
  Herkes bu hastalığı atlatacak
  Cevapla
 • YUSUF.İR 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok zor günler geçiriyorsunuz sayın bakan iyi şanslar.
  Cevapla
 • hakkı 2 yıl önce Şikayet Et
  dünya sağlık örgütü çöl buna deve kuşu gibibaşını kuma gömen tabi olanlar. çıkarın kafaları kumdan bukadar körü körüne tabi olmak cahalettir
  Cevapla
 • XXX 2 yıl önce Şikayet Et
  Almanya'da 2 aşı yapılan nüfusun %75 civarı olunca bir anda Bomba gibi patladı şu anda her binada bir iki vaka var en büyük patlama okullar dan öğrenciler evlere taşıyor ama önlem yok Hayırlısı 2022 de bizde COVID 19 a yakalandık ailece Takdir i ilahi vardır bunda da bir HAYIR
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mossad ajanlarına yönelik operasyonların seyrine ilişkin dikkat çeken rakamlar
Türkiye'nin dev havayolu şirketi resmen iflas etti