Avcılar'da bebeğine akılalmaz işkenceler etmişti! Annenin 20 yıl hapsi istendi

Avcılar'da 1,5 yaşındaki kızının vücudunun farklı yerlerini jiletle kestiği ve şırınga batırarak sabun ve çamaşır sulu enjekte ettiği iddiasıyla yargılanan Ezgi Korucu'ya 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

Avcılar'da bebeğine akılalmaz işkenceler etmişti! Annenin 20 yıl hapsi istendi
Avcılar'da bebeğine akılalmaz işkenceler etmişti! Annenin 20 yıl hapsi istendi
GİRİŞ 04.02.2022 15:45 GÜNCELLEME 04.02.2022 15:53
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Bakırköy 8'inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya tutuklu sanık Ezgi Korucu, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemiyle (SEGBİS) katılırken taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

DEHŞET MÜTAALADA ORTAYA ÇIKTI

Duruşma savıcı esas hakkında mütalaasında, Ezgi Korucu'nun Eylül Mira Korucu'ya bir türlü ısınamaması üzerine, onu öldürmeye karar verdiğini belirtti. Annenin, Kasım 2017 ile Ocak 2019 tarihleri arasında birçok kez savunmasız durumda bulunan bebeğin burun, ağız ve kulağının iç kısmı ile göbek deliğine şırınga iğnesini batırdığı,  kafa, göz altı, bacak, kol ve göğüs kısımlarına kesiler attığı, yine  kol, bacaklar ve yanak kısmı ile kulak arkasına şırınga iğnesiyle sıvı el sabunu, çamaşır suyu ve yüzey temizleme sıvısı enjekte ettiği kaydedildi. Ayrıca hastanede tedavisi yapılan bebeğin koluna takılı olan damar yolu iğne girişine hastane tuvaletinden temin ettiği sıvı sabunu enjekte ettiği de anlatıldı. Sanığın mağdur çocuğa yönelik işlediği, sürece yayılan eylemlerinin bir bütün halinde altsoyu tasarlayarak ve eziyet çektirerek kasten öldürmeye suçunun oluştuğu vurgulandı.

13 YILDAN 20 YILA KADAR

Sanık Ezgi Korucu'nun "altsoyu olan ve beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak olan çocuğu tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye teşebbüs etme" suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis ile cezalandırılması ve tutukluluğunun devamı istendi. Baba  ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı, savcılığın mütalaasına katıldıklarını ve sanığın cezalandırılmasını talep etti. Sanık avukatları, bir sonraki celse mütalaaya karşı savunma yapacakları belirterek tahliyesini istedi. 

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Ayrıca heyet sanık ve avukatların savunma yapmaları için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. 

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 13
 • vatan 2 yıl önce Şikayet Et
  20 yıla kadar mı? en az 20 yıl ve üstü ceza istenmeliydi? kendi bebeğini bu şekilde işkence ile öldürmek isteyen bir insanadn bu ülkeye ya da insanlığa ne fayda gelebilir ki?
  Cevapla
 • murad 2 yıl önce Şikayet Et
  allah allah allah
  Cevapla
 • köse 2 yıl önce Şikayet Et
  İlle de idam ille de kısa kısas..
  Cevapla
 • Akıncı Imam 2 yıl önce Şikayet Et
  ruh hastası...
  Cevapla
 • can can 2 yıl önce Şikayet Et
  tam sadist bir kadin?! birdaha cikmamasi gerek tam idamlik kendi cocuguna onu yaparsa cevresindeki her gucsuz bir kisi icin daima tehdittir!20 yil yani 15 yil sonra serbest!! disari cikacak sucunu birdaha tekrarlama firsati buluyor?! ....!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakkala güvendi, evine girince hayatının şokunu yaşadı
İşte Hacıosmanoğlu'nun yapacağı ilk icraat! Tartışılan kural değişiyor