Yüreğir Belediyesi'nde işçilere yüzde 52.6 zam! Aldıkları zammı halay çekerek kutladılar

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, belediye bünyesinde çalışan kadrolu işçilerin maaşına yüzde 52,6 zam yaptı.

Yüreğir Belediyesi'nde işçilere yüzde 52.6 zam! Aldıkları zammı halay çekerek kutladılar
Yüreğir Belediyesi'nde işçilere yüzde 52.6 zam! Aldıkları zammı halay çekerek kutladılar
GİRİŞ 18.02.2022 01:10 GÜNCELLEME 18.02.2022 01:22
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Yüreğir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sendika kadrolu işçiler için yüzde 45 zam talebinde bulundu. İşçilerle bir araya gelen Başkan Kocaispir, sendikanın talep ettiği oranın da üzerine çıkarak yüzde 52,6’lık bir zam oranı açıkladı.

Başkan Kocaispir’in, zam oranını 1 Mart’ta yenilenecek sözleşme dönemi öncesinde açıklaması, çalışanlar tarafından sevinçle karşılandı.

Yüreğir Belediyesi Meclis Salonu’nda işçilere seslenen Başkan Kocaispir, “Göreve geldiğimiz günden bu yana kimseyi işten çıkarmadık. Sizlerle yol arkadaşı olmaktan dolayı mutluyum. Aldığınız her kuruş alın terinizdir, hakkınızdır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışanlarımızın yaşam koşullarını en iyi standartlara kavuşturmak adına imkanlarımız ölçüsünde üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

İşçilerden zam halayı

Başkan Fatih Mehmet Kocaispir’in yüzde 52,6’lık zam müjdesinin ardından işçiler belediye bahçesinde davul zurna eşliğinde halay çekti. Başkan Kocaispir’in de halaya eşlik ederek katıldığı kutlamada renkli görüntüler oluştu. Kocaispir’e teşekkür eden işçiler, maaşlarına bugüne kadar görülmemiş oranda bir zam yapıldığını söyleyerek mutluluklarını dile getirdiler.

Öte yandan sabahın ilk ışıklarında Yüreğir Belediyesi şantiyesini ziyaret eden Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir çorba ikram ettiği Yüreğir İmar A.Ş. bünyesinde istihdam edilen işçilere de zam müjdesi verdi.

Asgari ücrete yapılan zamma ek olarak en düşük işçi maaşının 4 bin 750 TL olacağını açıklayan Başkan Kocaispir, sahada çalışan personelin 5 bin TL’nin üzerinde ücret alacağını vurguladı. Artışın asgari ücrete endeksli yapıldığını kaydeden Kocaispir, zammın 1 Şubat itibariyle geçerli olacağını dile getirdi.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 6
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Seyhan Çukurova belediyelerden ne haber büyük şehirde unutmamak lazım
  Cevapla
 • MaDMaX 2 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun Fatih Başkana. Personelini enflasyona ezdirmemiş.
  Cevapla
 • baykemal 2 yıl önce Şikayet Et
  Sözleşmeliler ne olacak? asgari ücrete devam. Ben anlamıyor bu kadrolu işçiler bir şeymi veriyor kurumlara bir çıkarmı var nedir? Aynı işi yapan işçi memur ve sözleşmeli arasında dağlar kadar maaş farkı var. 4500 alıyorum ben benimle aynı işi yapan memur 11k işçi 14k alıyor.
  Cevapla
 • Yorgun 2 yıl önce Şikayet Et
  Bence en büyük aşiret belediye personelidir varol Başkan
  Cevapla
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  5000tl paramı ya birde halay cekiyorlar
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Aferin tebrikler başkanım..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail askeri bu kez keskin nişancı atışıyla havaya uçuruldu
Kaan için evine gitmeyen babaya kızından duygusal mektup!