Antalya'da 4.1 büyüklüğünde deprem!

AFAD, Akdeniz'de Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında saat 16.36'da 4,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı.

Antalya'da 4.1 büyüklüğünde deprem!
Antalya'da 4.1 büyüklüğünde deprem!
GİRİŞ 14.04.2022 16:46 GÜNCELLEME 14.04.2022 16:53
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı.

Akdeniz'de gerçekleşen deprem, 11.18 km derinlikte gerçekleşti.

EGE-KIBRIS YAYI DİRİ FAYLARI

Ege-Kıbrıs Yayı (EKY), Türkiye’nin güney kıyısı yakınlarında, Girit adasının güneyinden geçerek kuzeydoğu yönünde Rodos adasının güneyinden Fethiye Körfezi’ne doğru uzanır. EKY, Girit adası ile Fethiye Körfezi arasında Plini ve Strabo çukurlukları boyunca ters fay bileşenli sol yönlü doğrultu atımlı fay karakteri gösterir. Ayrıca EKY, Antalya Körfezi, Kıbrıs kuzeyi ve İskendurun Körfezi arasında içbükey bir kavis yapar. Bu yayın kuzeybatıya doğru devamını, Antalya Körfezinden başlayan ve kuzeybatı doğrultusunda devam eden ters fay niteliğindeki Aksu bindirme fayı temsil eder. Diğer bir çukurluk, Plini ve Strabo çukurluklarından başlar ve Kıbrıs güneyinde dışa doğru bir yay yapar. Yukarıda bahsedilen çukurluklar boyunca Afrika plakası, Anadolu bloğunun altına doğru KKD doğrultusunda dalmaktadır.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 2
  • GİZLİ BELGE 7 ay önce Şikayet Et
    daha şiddetli depremler Geliyor Türkiye adım Emirhan Atlı gizli
    Cevapla
  • namık 7 ay önce Şikayet Et
    Her yer sallanıyor.Rabbim Ramazanı hakkıyla eda edenlerden eylesin.Amin.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İkinci el araç fiyatları, sıfır otomobilleri geçti! İşte marka marka o liste
Zeytinyağı fiyatı 'ucuz' deyip açıkladı: Ezber bozan 'zam' açıklaması