Başörtülü hakime hakaret eden avukata suç duyurusu

Mahkemede başörtülü hakime ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı hakaret içerikli ifadeler kullanan Avukat Mansur Cömert hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Başörtülü hakime hakaret eden avukata suç duyurusu
Başörtülü hakime hakaret eden avukata suç duyurusu
GİRİŞ 14.04.2022 18:38 GÜNCELLEME 14.04.2022 20:37
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Bakırköy 7. İcra Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada hakimin başörtülü olması nedeniyle alaycı ve hakaret içerikli söylemlerde bulunan Avukat Mansur Cömert hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Mahkemenin 29/03/2022 tarihli duruşmasına sanık avukatı olarak katılan Cömert'in, söz hakkı aldığı gibi başörtülü hakime yönelik hakaret içeren ifadeler kullandığı belirtildi. 

Independent Türkçe'den Cihat Arpacık'ın haberine göre duruşmada İslam düşmanlığını sergilemekten çekinmeyen Cömert'in, "“Duruşmaya girdiğimde mahkeme yargıcının Arap kültürü emperyalizmi simgesi olan şal türbanla kürsüde olduğunu gördüm” dediği aktarıldı.

Hakkında açılan soruşturmada, duruşma zaptına eklenen sözleri nedeniyle Cömert'in meslekten men edilmesi istenirken hukuku anlayamamış birinin hukuku işletemeyeceği yorumları yapıldı. 

Hakimin başını örtmesinin ulusal ve uluslararası sözleşme ve kanunlara aykırı olduğunu iddia eden sözde hukukçu Cömert’in Cumhurbaşkanı Erdoğan için de şu ifadeleri kullandığı aktarıldı:

"Yeni dünya düzeni soyguncuları Amerika, Avrupa ve İsrail sevk ve denetiminde iktidara getirilen AKP ve başı ihvancı, şeriatçı, BOP eşgüdüm Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatının her alanında fiili şeriat olan kendi deyimiyle sessiz ve kansız yeşil devrimin dayatması"

Başörtüsü için dayatma iddiasında bulunan Mansur Cömert’in “Bu fiili dayatmayı kabul etmediğimi, laik, demokratik hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir yurttaşı ve Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini benimseyen manevi mirasçısı evladı olarak kabul etmediğimi mahkemeye beyan ediyorum” dedi.

Mahkeme hakimi, duruşmadaki sözleri sebebiyle Avukat Mansur Cömert hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cömert’in daha önce “eski müvekkilini ölümle tehdit etmek” ve “görevini kötüye kullanmak” suçundan yargılandığı öğrenildi. Ankara 1 Nolu Barosuna kayıtlı avukatın meslekten ihraç edilmesi talep ediliyor.

KAYNAK: INDEPENDENT TÜRKÇE
YORUMLAR 33
 • kayseri 2 yıl önce Şikayet Et
  yetmez atın içeri 5 yıl akıllanır aklıda yerine gelir.
  Cevapla
 • abdullah 2 yıl önce Şikayet Et
  Aşağılık adam, haddini bil.
  Cevapla
 • yorgun ve öfkeli 2 yıl önce Şikayet Et
  kim la bu bitmeyen it sürüleri?! nasıl ki atatürke karşı küfür ve hakaret edene ceza verilip mesleğine son veriliyorsa bu kanun sadece atatürkü koruma kanunu olarak işlememeli, bütün reisi cumhurları kapsaması gerek.
  Cevapla
 • Yunus 2 yıl önce Şikayet Et
  Men edilse nolur. Resminden anlaşıldığına göre zaten ömrünü tamamlamış. Yapacağını yapmış şimdiye kadar.
  Cevapla
 • mık 2 yıl önce Şikayet Et
  geberince görürsün domuzun cesaretine bak hakime hakaret edebiliyor amerikada polis kendisine hakaret edeni sorgusuz sualsiz vuruyor şu alçaktaki cesarete bak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ve EURO 2024 başlıyor! 51 maçın tamamı sadece TRT ekranlarında
Adam çekilen kıyma makinesi Müge Anlı programına getirildi