Arapça zannedip eleştirdiği afiş Süryanice çıkınca... Mine Kırıkkanat: Özür dilerim

Daha önce "Cenazemde tek kelime Arapça istemiyorum, kesin vasiyetimdir" diye Kur'an'ın dili Arapçaya karşı nefretini gizlemeyen Mine Kırıkkanat bu defa CHP’li Bakırköy Belediye Başkanı’nın Süryanice afişini Arapça zannederek eleştirdi.

Arapça zannedip eleştirdiği afiş Süryanice çıkınca... Mine Kırıkkanat: Özür dilerim
Arapça zannedip eleştirdiği afiş Süryanice çıkınca... Mine Kırıkkanat: Özür dilerim
GİRİŞ 25.04.2022 16:40 GÜNCELLEME 25.04.2022 17:16
Bu Habere 605 Yorum Yapılmış

Dini ve milli değerlere karşı provokatif paylaşımlarıyla bilinen ve bu konuda sicili epey kabarık Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Mine Kırıkkanat yeni bir skandala imza attı. 

Mine Kırıkkanat kimdir? 'Atatürk'e tapıyorum' diyen Mine Kırıkkkanat kitapları...Mine Kırıkkanat kimdir? 

CHP’Lİ BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANI’NIN ARAPÇA ZANNEDİLEN SÜRYANİCE AFİŞİ

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu Süryanilerin bayramını kutlayan Süryanice “Paskalya Bayramınız Kutlu olsun” ifadelerinin yer aldığı bir afiş bastırdı.

CHP'Lİ BAŞKANA ARAPÇA SİTEMİ!

Arapça zannedilen afiş CHP yandaşı sosyal medya hesaplarının tepkisi çekti. Bir hesaptan "CHP İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu bu pankartı Arapça yazdırmanızın sebebi nedir?" paylaşımı yapıldı. Mine Kırıkkanat da bunu sosyal medya hesabından paylaşan isimler arasındaydı..

KIRIKKANAT ÖZÜR DİLEDİ: YAZI ARAPÇA DEĞİL

Afişin Arapça olmadığını ve Süryanice olarak Süryanilerin bayramının kutlandığını öğrenen Kırıkkanat, özür diledi: Sayın Kerimoğlu'na haksızlık yapılmış, yazı Arapça değil. Bakırköy’ün kadim hemşehrileri Süryanilerin bayramını kutlayan Süryanice dilinde bir mesaj söz konusu. Ben de dikkat etmeden eleştirdiğim için kendisinden şahsen özür diliyorum

MİNE KARIKKANAT'TAN CHP'Lİ BAŞKANA SÜRYANİCE ÖVGÜSÜ: HAREKETİ ÇOK İYİ NİYETLİ VE ZARİF

Daha sonra bir paylaşım daha yapan Kırıkkanat CHP'li Başkanı överek "Sayın 
Kerimoğlu'na haksızlık yapılmış, yazı Arapça değil. Bakırköy’ün kadim hemşehrileri Süryanilerin bayramını kutlayan Süryanice dilinde bir mesaj söz konusu. Ben de dikkat etmeden eleştirdiğim için kendisinden şahsen özür diliyorum. Çünkü hareketi çok iyi niyetli ve zarif." ifadelerini kullandı.

TEPKİ YAĞDI

Sosyal medyada Kırıkkanat'ın bu iki yüzlü tutumuna tepki yağdı.

Cumhuriyet Yazarı Mine Kırıkkanat: Cenazemde imam istemiyorumCumhuriyet Yazarı Mine Kırıkkanat: Cenazemde imam istemiyorum

Mine Kırıkkanat kimdir? 'Atatürk'e tapıyorum' diyen Mine Kırıkkkanat'a saldırı! Mine Kırıkkanat kimdir? "Atatürk'e tapıyorum" diyen Mine Kırıkkkanat'a saldırı!

Muhalif gazetecilerin ayarı bozuldu! Rezil olan olana... Şimdiki isim Mine KırıkkanatMuhalif gazetecilerin ayarı bozuldu! Rezil olan olana... Şimdiki isim Mine Kırıkkanat

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 605
 • Ottoman 9 ay önce Şikayet Et
  Ne yani süryani olunca sizin için sıkıntı değil arapça olursa mı sıkıntı. İnanki bu suryanice olmayaydı bakırköyde herkes taşlardı bu başkanı La gardaş sizin dininiz ne söylesenize
  Cevapla
 • Bamsı 9 ay önce Şikayet Et
  Ateşin bol olur İNŞALLAH
  Cevapla
 • veysel 9 ay önce Şikayet Et
  mine sen ölmeyecek misin. ya cennet cehennem varsa ki var.o zaman senin halin ne olacak. siz ve sizin gibiler kafasını kuma sokmakla gerçeğin başınıza gelmeyeceğini mi zannediyorsunuz.
  Cevapla
 • Ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  Adamlar yabancı dile karşı değil. Arapçaya karşı. Aslında Arapçaya da karşı Kuran'a karşı. Hanımfendi diyecem de yok yakışmıyor.
  Cevapla
 • ts klap 9 ay önce Şikayet Et
  Sevgili kardeşlerim bu kafirlerin haberlerine yorum yapmayın bu kokonalar kendini birşey zannediyor cehennem köpeği olmak için uğraşıyor bırakın ciddiye almayın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fransızların umudu kırıldı: Erdoğan oylarını arttırdı, muhalefet darmadağın
Kardeş Pakistan'dan kahreden haber! iki felaket onlarca ölü