TDV: Annelerin ve genç kızların en mutlu günlerinde yanlarındayız

TDV Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü, Gönüllü Koordinatörlüğü tarafından başlatılan “Hayata Başlarken” Projesi kapsamında evlilik hazırlığı yapan genç kızlara çeyiz bohçası ve yeni doğum yapan annelere bebek bohçası hediye ediyor.

TDV: Annelerin ve genç kızların en mutlu günlerinde yanlarındayız
TDV: Annelerin ve genç kızların en mutlu günlerinde yanlarındayız
GİRİŞ 13.05.2022 09:54 GÜNCELLEME 13.05.2022 09:54
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın ve Gençlik Kolları bulunan illerde yürütülecek proje kapsamında yeni doğum yapmış 10 bin anne ile evlilik hazırlığındaki 10 bin genç kıza hediye bohçalarının ulaştırılması hedefleniyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık, hayata dokunan her alanda proje geliştirdiklerini ifade ederek evlilik için adım atan genç kızlara ve yeni doğum yapan annelere verdikleri bu desteğin büyük önem taşıdığını ifade etti. Vakfın kadın ve gençlik kollarının bulunduğu illerde projeyi yürüteceklerini söyleyen İhsan Açık, “Vakfımızın Kadın ve Gençlik Kolları görevli ve gönüllüleriyle birlikte ailelerimizi ziyaret ederek evliliğin ve anneliğin ilk adımlarında onlara destek oluyoruz. Evliliğin ve anneliğin ne kadar değerli olduğunun farkındayız, aile olmanın her geçen gün zorlaştığı günümüzde desteklerimizle bu süreçte onların yanında olduğumuzu göstermek istiyoruz” dedi.

“Evlilik yolunda olan 10 bin genç kızımıza ve yeni doğum yapan 10 bin genç anneye olmak üzere 20 bin hediye bohçamızla destek olacağız” diyen açık Açık sözlerine şöyle devam etti: “Hayırseverlerimizin ayni ve nakdi yardımlarıyla hazırlanan gelin bohçası ve bebek bohçasını kardeşlerimize hediye edeceğiz. En mutlu günlerinde onlara vereceğimiz bu hediyelerle bir nebzede olsa yüklerini hafifleteceğiz. Sıcacık yuvaların temelleri atılırken, çocukların dünyaya gözlerini açarken iyilikle açmasını, paylaşmanın ve kardeşliğin yüreklere işlemesini arzu ediyoruz. Evlilik ve annelik toplumu ve nesilleri korumak amacıyla atılan sağlam temellerdir. Aile demek, ilgi, alaka, samimiyet, teslimiyet, karşılıklı sevgi, saygı ve hayatın her bölümünü sabırla paylaşmaktır. Aile olmak, dünyanın türlü meşakkatlerini beraberce göğüslemektir. Sevinci ve kederi, varlığı ve yokluğu birlikte yaşamaktır. Aile olmak, iyi günde, kötü günde vefakârlık ve fedakârlıkla bir bütünü tamamlamaktır.”

Gelin hediye bohçasında çeyizlik malzemelerinin, bebek hediye bohçasında ise battaniye, bebek kıyafetleri, bebek bezi ve bebek hijyen seti gibi temel ihtiyaç malzemelerinin yer aldığını belirten Açık, aynı zamanda her iki bohçaya da Kur’an-ı Kerim ve aileye yönelik kitaplarla manevi rehberlik desteğinde de bulunduklarını ifade etti. Açık, her zaman Türkiye Diyanet Vakfı olarak sosyal sorumluluk projeleriyle değerlerimizi yaşatmaya gayret ettiklerini dile getirdi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 1
  • har 1 yıl önce Şikayet Et
    Allah kabul etsin inşallah kardeşler
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Murat Kurum: Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu'dur
Şükrü Genç Özgür Özel ile olan konuşmasını anlattı: Neyi aşamadınız