TDV, İyilik Atölyeleriyle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan “İyilik Atölyeleri”nde gönüllüler tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik etkinlikler düzenleniyor.

TDV, İyilik Atölyeleriyle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor
TDV, İyilik Atölyeleriyle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor
GİRİŞ 23.05.2022 11:28 GÜNCELLEME 23.05.2022 11:28

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık, İyilik Atölyelerinin ilkini Ankara Hacıbayram’da açtıklarını ve birçok ilde de açılmak üzere Vakfın Kadın ve Gençlik Kolları'nın hazırlıklarını sürdürdüğünü söyledi.

“EN MUTLU GÜNLERİNDE YANLARINDA OLUYORUZ”

Vakfın gönüllülerinin aktif olarak atölyelerde görev aldığını ve birçok alanda ihtiyaç sahiplerinin yardımlarına koştuklarını belirten İhsan Açık, “İyilik Atölyelerimizde; ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yönelik etkinlikler, gönüllülerimizin tecrübe paylaşımı, psikolojik ve manevi destek gibi birçok projeye imza atıyoruz. Özellikle gönüllülerimizin el emeği göz nuruyla hazırladıkları ürünlerle hem ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaşıyor hem de Hayır Çarşılarımızdan elde ettiğimiz kazanımları iyiliğe dönüştürüyoruz. ‘’Hayata Başlarken’’ projemizle bu yardımlarımızın ilk adımlarını da attık. Gönüllülerimiz tarafından dikiş atölyemizde hazırlanan gelin bohçası ve bebek bohçasıyla ihtiyaç sahibi genç kızlarımızın ve yeni doğum yapmış annelerimizin en mutlu günlerinde yanlarında oluyoruz” ifadelerinde bulundu.

Kadın ve Gençlik Kollarının öncülüğünde gönüllülere yönelik tezhip, ebru, dikiş-nakış ve deri atölyeleri gerçekleştiriliyor

İyilik Atölyelerinin önemli bir proje olduğuna vurgu yapan Açık, “Vakfımız hayatın her alanında insana dokunmayı ve maddi-manevi destek vermeyi amaçlıyor. İyilik Atölyelerinde gönüllülerimizle birlikte yardım bekleyen vatandaşlarımız için üretiyor ve ürettiklerimizi faydaya dönüştürüyoruz. Paylaşmanın ve iyiliğin gönülleri nasıl iyileştirdiğini görüyoruz” dedi.

Gönüllüler tarafından hazırlanan mantı, sarma gibi yiyeceklerden Hayır Çarşılarında satılıyor

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRIYORUZ”

İyilik Atölyelerinde sadece yardım faaliyetleri yapmadıklarını gönüllülere yönelik etkinlikler de gerçekleştirdiklerini dile getiren Açık, sözlerine şöyle devam etti:

“Kadın ve Gençlik Kollarımızın öncülüğünde gönüllülerimize yönelik tezhip, ebru, dikiş-nakış ve deri atölyeleri de gerçekleştiriyoruz. Çocuk Destek Eğitim Merkezi (ÇODEM) de kalan kız çocuklarına, Hafızlık Kur'an Kursu öğrencilerine ve engellilere psikolojik destek amaçlı sanat etkinlikleri ve grup çalışmaları düzenliyoruz. Atölyelerimizde ayrıca gönüllülerimizle ihtiyaç sahibi aileleri bir araya getirerek birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının pekişmesine vesile oluyoruz. Hayırseverlerimizin bağışlarıyla İyilik Atölyelerinde gönüllülerimiz tarafından hazırlanan ikramlıkları üniversiteler, hastaneler, şehir meydanları, cami avluları gibi mekanlarda vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. Gönüllülerimizce hazırlanan mantı, sarma gibi yiyeceklerden Hayır Çarşılarımız da elde edilen kazanımlarla ihtiyaç sahiplerine yardımlar ulaştırıyoruz.”

Asel Sema Uğurlu Haber7.com - Editör
Haber 7 - Asel Sema Uğurlu
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Mavi Balina’dan sonra ‘SimSimi’ tehlikesi! Hedefinde çocuklar var…
3 bakanlığın çalışmasında sona gelindi: Can yakan problem çözüme kavuşuyor...