Türkiye'nin ilk başörtülü Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı görevine başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığı'ndan Afyonkarahisar Valiliği'ne atanan Türkiye'nin ilk başörtülü Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, görevine başladı.

GİRİŞ 18.05.2022 19:09 GÜNCELLEME 18.05.2022 20:08
Bu Habere 146 Yorum Yapılmış

Afyonkarahisar Valisi Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı'nı valilik binası girişinde, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Jandarma Komutanı Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları ve daire müdürleri karşıladı.

Burada valilik personeli ve engelli bireyler tarafından çiçek takdim edilmesinin ardından Yiğitbaşı, Polis Tören Birliğini selamladı.

Kübra Güran Yiğitbaşı Afyonkarahisar valisi olduKübra Güran Yiğitbaşı Afyonkarahisar valisi oldu

Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir ve nerelidir? İlk başörtülü Vali Kübra Güran Yiğitbaşı biyografisi...Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir ve nerelidir? İlk başörtülü Vali Kübra Güran Yiğitbaşı biyografisi...

ERDOĞAN VE SOYLU'YA TEŞEKKÜR ETTİ

Valilik binasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Yiğitbaşı, kendisini göreve layık gören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'ya şükranlarını sunduğunu söyledi.

"ÜZERİME DÜŞEN GÖREVİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIM"

Tarihiyle, ekonomisiyle, turizmiyle büyük bir potansiyele sahip şehre hizmet edeceği için çok büyük bir onur duyduğunu belirten Yiğitbaşı, "Afyonkarahisar'da görev yapacak ilk kadın vali olmaktan ayrıca büyük bir mutluluk duyuyorum. Bu açıdan üzerime düşen sorumluluğun farkında ve bilincinde olarak, Afyonkarahisar'ı daha parlak bir geleceğe taşımak için büyük bir gayretle çalışacağımı ifade etmek istiyorum" dedi.

ESKİ VALİYE ŞEHRE KATTIKLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Bugüne kadar Afyonkarahisar'da görev yapan bütün valiler ve görevi devraldığı Vali Gökmen Çiçek'e şehre kattığı değer ve projeler için teşekkür eden Yiğitbaşı, şunları söyledi:

"GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATARAK ÇALIŞACAĞIZ"

"Afyonkarahisar, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Anadolu'nun kapısı ve iklimlerin, medeniyetlerin kesiştiği, Türkiye'nin termal su cenneti, mermer şehri olmuş, UNESCO'dan tescilli yöresel lezzetleri, üretimi ve ihracatı ile ülkemize yön veren bir şehir. Bu şehrin birlik ve beraberliği aynı zamanda en büyük gücü. Yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle, kültürüyle, tarihiyle, yemekleriyle, Afyonkarahisar bu ülkenin adeta saklı kalmış bir hazinesi. Bu hazinenin çok daha görünür olması, önce ülkemiz sonra da dünya ile daha çok buluşması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Şehrimiz iki üniversiteye sahip. Üniversitelerin şehrin çok büyük bir dinamiği olduğunu düşünüyorum. Rektörler, öğretim üyeleri ve öğrenci kardeşlerle ortaya koyacağımız sinerjinin şehre yeni heyecanlar katacağına inanıyorum. Kamu kurumları, belediyeleri, muhtarlar, eğitimciler, siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarıyla omuz omuza, el ele, hep birlikte şehre hizmet için, geceyi gündüzümüze katarak çalışmak, bizim için en büyük onur ve gurur vesilesi olacaktır."

"KAPIMIZ HERKESE AÇIKTIR"

Her bir vatandaşın üstlenmiş olduğu sorumluluğun gereğini en iyi şekilde yapma azmi, kararlılığı ve fedakarlığında bulunduğunda ve elbette ki milletin dualarıyla, çalışmaların başarıya ulaşacağını vurgulayan Yiğitbaşı, "Hemşehrilere, çalışma arkadaşlarımıza ve basın mensuplarına kapımız her zaman açık. Ancak şehitler diyarı bu topraklarda en çok da şehit yakınları ve gazilere her daim kapılarımız açık olacak" diye konuştu.

KAYNAK: AA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 146
 • ……. 1 yıl önce Şikayet Et
  Abc, sapla saman karışır ama devlet eli diyerek helalle haramı karıştırıp bir de normal gösteremezsiniz! Biraz fıkıh bilginiz varsa bunu bilmeniz lazım. Helal ve haramlara dikkat edildiğinde devlet görevi yerine gelmiyor mu? Allah Rasulü devlet adamı olarak hangi kadınla tokalaşmış? Hangi ara zihniyetiniz bu hale geldi vallahi üzülüyorum siz ve sizin gibi düşünenlere.
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye bu başı örtülülerden hayır görmedi ve göremeyecekte. Sözlerimi ancak müslümanlar anlar.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  Karşılayanlar arasında Ahmet Necdet SEZER yok muydu..???
  Cevapla
 • Nizami alem 1 yıl önce Şikayet Et
  Hay maşallah Vali hanıma.. Gel keyfim gel.... VESSELAM
  Cevapla
 • hakan er 1 yıl önce Şikayet Et
  valahi yakışmış hayırlısı olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın Hamas'la görüşmesi İsrail'i salladı! Dışişleri Bakanından skandal paylaşım
Dolmabahçe'de önemli görüşme! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haniye'yi kabul etti