TBMM Başkanı Şentop, Karabağ'ın sembol şehri Şuşa'yı ziyaret etti

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (EİTPA) 3. Genel Konferansı için Azerbaycan'da bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, katılımcı diğer üst düzey yetkililerle Karabağ'ın sembol şehri Şuşa'ya ziyarette bulundu.

TBMM Başkanı Şentop, Karabağ'ın sembol şehri Şuşa'yı ziyaret etti
TBMM Başkanı Şentop, Karabağ'ın sembol şehri Şuşa'yı ziyaret etti
GİRİŞ 19.05.2022 03:50 GÜNCELLEME 19.05.2022 03:50

Azerbaycan Milli Meclisi'nin organize ettiği seyahatte, Şentop'un yanı sıra Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova, Pakistan Milli Meclis Başkanı Raja Pervaiz Ashraf ile Tacikistan Meclis Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda da yer aldı.

Başkent Bakü'den, Ermeni işgalinin sonlandırılmasının hemen ardından inşasına başlanan ve açılışı 26 Ekim 2021'de yapılan Fuzuli Havalimanına uçakla giden Şentop ve diğer yetkililer, Fuzuli'den yeni yapılan Zafer Yolu ile tarihi kent Şuşa'ya ulaştı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Şuşa Özel Temsilcisi Aydın Kerimov, Şentop ve beraberindekilere kentin özgün mimari tarzı ile Azerbaycan halkının milli, kültürel mirası hakkında bilgi verdi.

Şentop ve diğer yetkililer, Azerbaycan'ın kültür başkenti Şuşa'da şehir meydanını, kaleyi ve Cıdır Ovası'nı ve camileri ziyaret etti.

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Denizin ortasında inşa edilen tek Osmanlı yapısı yeniden doğuyor
Bulgaristan duyurdu: Türkiye sınırındaki sorun çözüldü