Bir rüşvet operasyonu da Maltepe Belediyesine: Üst düzey isimler için gözaltı kararı

Son dakika haberi: İstanbul'da mali suçlarla mücadele polisi Maltepe Belediyesi'ne rüşvet operasyonu başlattı. Aralarında Maltepe Belediyesi'nde üst yönetimde görevli kişilerin de olduğu 18 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

GİRİŞ 20.05.2022 17:12 GÜNCELLEME 20.05.2022 18:33
Bu Habere 141 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... İstanbul'da, rüşvet suçuna karıştıkları iddia edilen ve suçun işlendiği tarihte Maltepe Belediyesinde üst yönetimde olan kişiler ile zabıtaların da aralarında bulunduğu 10'u kamu görevlisi 18 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon başlatıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, "örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik" suçlarına karıştıkları tespit edilen, çoğunluğu Maltepe Belediyesinde görevli üst yönetici ve zabıta olmak üzere 10'u kamu görevlisi 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

POLİS EKİPLERİ GELDİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında 'örgütlü olarak rüşvet almak, vermek', 'aracılık etmek' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından suç tarihinde Maltepe Belediyesi'nin üst yönetiminde görevli kişiler ile zabıta personelinin de aralarında yer aldığı 10'u kamu görevlisi toplam 18 şüpheliye yönelik bu sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Öğle saatlerinde ise  Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri belediye binasına geldi. 

ARALARINDA BAŞKAN YARDIMCILIĞI YAPAN 2 İSİM VE ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ DE VAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, suçun işlendiği dönemde Maltepe Belediyesinde başkan yardımcılığı yapan 2 kişi ile özel kalem müdürlüğü görevini yürüten zanlının da aralarında bulunduğu şüphelilerin yakalanması için eş zamanlı operasyon başlattı.

Devam eden operasyon kapsamında şüphelilerin birçoğunun gözaltına alındığı, adreslerdeki aramaların sürdüğü bildirildi.

KADIKÖY'DEKİ RÜŞVET OPERASYONU

Haftabaşında Kadıköy Belediyesi'nde de rüşvet operasyonu düzenlenmişti. Operasyon kapsamında 5 ilde 224 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 141
 • halıl 2 yıl önce Şikayet Et
  beledıye başkanının haberı olmadan bu işler yapılmaz..buyuk rüşvet olaylarında başkanın haberı olur..hangı partıden olursa olsun bu böyledır..Buyuk Vurgunlar hepberaber yapılır..Solcularda Tık yok..
  Cevapla
 • Ertuğrul 2 yıl önce Şikayet Et
  Hırsızına katiline aşık İstanbul yine bu eşkıyaları seçer.
  Cevapla
 • Adam olana 2 yıl önce Şikayet Et
  Şimdi gözü dönmüş chpliler der ki. Tayyip üzerimize polis saldı. Memlekette demokrasi olaydı (chp iktidar olaydı) rahat rahat çalardık. Yer içer sevişir yatardık.
  Cevapla
 • mucahit 2 yıl önce Şikayet Et
  İzmir belediyelerinde bekleriz devleti torbacı ve terörist dolmus
  Cevapla
 • vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
  belediye başkanının bu işlerin dışında olması mümkün değil. o da tutuklanmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gazze'de çıktığı çatı İsrail askerinin sonu oldu! 3 farklı gruptan İsrail'e ölümcül vuruş
Muhalif gazeteci bile isyan etti! Mutfakta köpek olur mu?