Abdullah Ağar: Türk askeri Rusların düştüğü hataya düşmez

TRT Haber'de Cengizhan Cevahiroğlu'nun sunduğu programa katılan Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar Perşembe günü yapılacak olan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası olası bir harekat iddialarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

GİRİŞ 23.05.2022 22:21 GÜNCELLEME 23.05.2022 22:27
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

TRT Haber'de Cengizhan Cevahiroğlu'nun sunduğu Birinci Sayfa programına katılan Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar Perşembe günü yapılacak olan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası olası bir harekat iddialarıyla  ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

TÜRKİYE'NİN KARŞISINDA ÇÖLÜN ALTINI TÜNEL AĞINA ÇEVİRİP TERÖR MÜCADELESİNE HAZIRLANMIŞ BİR ÖRGÜT VAR

Abdullah Ağar, bu konunun çok önemli olduğunu, Türkiye'nin karşısında sayıları 130 bini bulan ve çölün altını bir tünel ağına çeviren, buralardan da Türkiye'ye karşı konvansiyonel terör mücadelesi yapmaya hazırlanmış bir örgüt olduğunu belirterek "Bununla ilgili tehdidin güncellenmesi ve tehdide karşı mücadele edebilecek yığınağın oluşturulması lazım. Bununla ilgili hazırlıkların etkin bir şekilde hem sahada hem diplomaside hem de konjoktürde yapılması lazım" dedi. 

OLASI BİR HAREKAT İÇİN SADECE ASLİ DEĞİL VEKİL UNSURLARIN DA HAZIRLANMASI GEREKİR

"Akıllı devlet hiçbir zaman zarara uğrayabileceği ve astarı yüzünden pahalıya gelebilecek mücadeleye girmez." diyen Ağar olası bir harekatla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü "Yığınağın oluşturulması, şartların oluşturulması ve ardının etkinin ortaya konması gerekir. Bir harekatla ilgili sadece asli unsurların değil vekil unsurların da harekata hazırlanması ve gerekli planlamaların güncellenmesi gerekir. " dedi.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ RUSYA'NIN UKRAYNA'DA DÜŞTÜĞÜ HATAYA DÜŞMEZ

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin harekata her an başlayabilme gücüne ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Ağar "Türk Silahlı Kuvvetleri her an harekat yapabilir. Ancak hamaset yüklü bir cümle ile Mehmetçiğe zarar verecek bir hamleyi Türk Silahlı Kuvvetleri yapmaz. Temel karine zafere ulaşmak ancak amaç zafere en az zayiatla ulaşmaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri bugün emri aldığı zaman girer, ancak bunun üreteceği riskler var.Bunlar da hazırlık ateş boyutu, yıkım ve istikrarsızlaştırma boyutu var. Türk Silahlı Kuvvetleri Rusya'nın Ukrayna'da yaptığı hatayı yapmaz. " dedi ve karada ve havada yapılması gerekenleri sıraladı. 

YUNANİSTAN ABD'NİN 51. EYALETİ OLDU 

Türkiye'nin hiçbir zaman Yunanistan'ı tehdit etmediğini söyleyen Abdullah Ağar "Türkiye, Yunanistan'ı tehdit ediyor yalanı ile Miçotakis,Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimini ABD'nin insafına terk etti. Yunanistan'ı proksi devlete veya ABD'nin 51. eyaletine dönüştürdü. Bu Yunanistan açısından çok korkunçtur. Türkiye açısından ise Yunanistan ile ilgili işlerin bundan sonra ABD ile yürütülmesi anlamına gelmektedir" dedi. Ağar, Yunanistan hükumetinin Atlantiğin desteğini alarak Megali İdea peşinde koşmaya çalıştığını belirterek: Bunun geçmişte Türkiye karşı uygulanmasının çok ağır bedelleri var.Anadolu'yu işgale giriştiler, 140 bin Yunan gencinin cesedini geride bıraktılar. Kıbrıs'taki bedeli ağırdır.Bunun ezikliği ve bunun ortaya koyduğu ihtirasla Türkiye'ye düşmanlık yapıyor" dedi.

KAYNAK: HABER7
Yahya Gür Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Yahya Gür
YORUMLAR 24
 • Mete 2 yıl önce Şikayet Et
  Ama canakkale de savasmadilar diriydiler ama hirsli krallari vardi. Silah almaya doyamayan tüccarlari... 180 bin fransiz tufegi 220 fransiz top ve 80 gemi ile 80 bin asker 140bin milisten 20-50 yas tum erkekleri askere alan yunan ordusu fransiz ve ingiliz generaller komutasinda megalo anadolu fiyaskosunda 140bin ölü... alman ingiliz fransiz kizilhac hastaneleri de diger dokuntulerine bakti. yunan gençleri bu sefer bulgar sınirina suruldu. Tarih boyunca emperyal ve somurgecilikten vazgecemedi yunanli lapacilar. Kazandigi tek toprak 12 ada oldu onu da savasmadan aldi.
  Cevapla
 • Meryem 2 yıl önce Şikayet Et
  Devletimize güveniyoruz YA ALLAH BİSMİLLAH ALLAH EKBER
  Cevapla
 • Murat 2 yıl önce Şikayet Et
  Haber anlatımı okunuşu akıcı
  Cevapla
 • Sakaryalı Mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  Şu bir gerçek ki Türk ordusunun savaşma konusunda Dünya da rakibi yok.Mesela bir bakın Rusya'nın beceriksizliğine.
  Cevapla
 • HÜSEYİN SAFİ 2 yıl önce Şikayet Et
  Şehit olmayı reddeden anlayış istemiyoruz artık. Dine lakayt, milletinden uzak, tamamen teknik bir takım verilere göre hareket eden, yüklendiği misyonu aldığı maaşın karşılığı kendine verilen görev bilen ve temeli olmayan manevi değerlerimizle tam örtüşmeyen acayıp garayip hamaset ayaklarını terk etsin bu ordu. Peygamber ocağı olsun kışlalarımız artık. Yeah yeah diye bağırmak emredilen süngü savaşı eğitim prosedürü artık Allah Allah olsun be Yeter.
  Cevapla
 • Türkay yılmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Şuanki ordumuz peygamber ocağına hizmet etmiyorum uzman kadrolu olunca vatanı için can vermiyormu senin düşüncen askere gitsin acemi birliğinde birkaç mermi patlatsın usta birliğine dönsün dağlarda mağaralardaki kalleş hayin bölücülerin tuzağına düşsün hergün birkaç şehit gelsin bumudur senin peygamber ocağına hizmet dediğin?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Haluk Bayraktar müjdeyi duyurdu! Dengeleri değiştirecek Kızılelma hamlesi
Bakan Şimşek'ten vergi ve enflasyon açıklaması!