Ayasofya'daki görüntüyle ilgili gerçek ortaya çıktı: Hristiyan turist çıktılar!

Ayasofya Camii’ndeki mermerleri tahrip edip poşete koyan 2 kadının, Hristiyan turistler olduğu ortaya çıktı. Görüntülerin yayılmasının ardından bazı sosyal medya kullanıcıları "Ayasofya müze olsun" çığırtkanlığı yapıyordu.

Ayasofya'daki görüntüyle ilgili gerçek ortaya çıktı: Hristiyan turist çıktılar!
Ayasofya'daki görüntüyle ilgili gerçek ortaya çıktı: Hristiyan turist çıktılar!
GİRİŞ 25.05.2022 10:27 GÜNCELLEME 25.05.2022 10:27
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

2020 yılında 86 yılın ardından tekrar ibadete açılan İstanbul'un tarihi yapılarından Ayasofya'dan tepki çeken bir görüntü geldi. Sosyal medyada dolaşan görüntülerde Ayasofya duvarlarından parçalar koparıp poşete dolduran kişilerin fotoğrafı paylaşıldı.

CAMİ OLMASINI İSTEMEYENLER FIRSATA ÇEVİRDİ

Bir sosyal medya kullanıcısının "Duvarları zarar görür diye flaşlı fotoğraf dahi çekilemezdi bir zamanlar. Şimdi hatıra diye parçalar kırılıp torbalara dolduruluyor duvarlarından" notuyla paylaştığı fotoğraf, Ayasofya'nın camiye çevrilmesine karşı olan kesim tarafından bolca paylaşım aldı. "Ayasofya müze olmalıdır" diyerek imza kampanyası başlatan sosyal medya kullanıcılarına muhalif basın da destek verdi.

TAHRİP EDENLER HRİSTİYAN ÇIKTI

Gelişmelerin ardından Ayasofya Camii'nin mermerlerini tahrip edip tozlarını poşetlere koyan ziyaretçilerin Hristiyan turistler olduğu açıklandı.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mimar Seda Özen Bilgili, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Sıvayı kutsal sayarak parça alıp götürenler yabancı (Ortodoks) misafirler. Araştırılırsa da çıkacaktır. Geçmişte turistler mozaiklerden hatıra alırlardı." dedi.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 64
 • yavuz 2 ay önce Şikayet Et
  Güvenlikler bu barbar batının çocuklarını takip etmelidir. Kim olursa olsun, Duvara mermerlere zarar verenler için cezalar verilmelidir.
  Cevapla
 • İstanbullu 2 ay önce Şikayet Et
  Kinli Gazete 28 Şubat'ta Milli görüşe gönül verenleri nasıl uyuttugunu , nasıl aldattığını bilmeyenler için gazetedir . Bu camia içindeki herkes bu yayın organının gazete değil parti bülteni olduğunu bilir.
  Cevapla
 • hhüseyin 2 ay önce Şikayet Et
  O kadar kolay değil bundan sonra
  Cevapla
 • Hayyül Kayyum Allah 2 ay önce Şikayet Et
  anlamiyorum elin turistinin ne işi var camiide boz orada namaz kılıyoruz bunlar bakmaya geliyor ne saçmalık bu ey güvenlik sende uyuma bunların rahat gezmesine izin verme böyle olmaz daha dikkatli olun
  Cevapla
 • VATANDAŞ 2 ay önce Şikayet Et
  bunlar da hıristiyan yobazlaı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son Dakika: Gazeteci Latif Şimşek'i darp etmişti! Cemal Enginyurt'un koruması tutuklandı
İsrail ve İslami Cihad Gazze'de ateşkes üzerinde anlaştı