Dikkat çeken sınır ötesi operasyon anketi... Areda Survey paylaştı

Sınır ötesinde terör yuvalarına yapılan operasyonu sorgulayan 6'lı ittifakın son bildirisine en güzel cevap halktan geldi. Son anket Türk halkının yüzde 82,5’inin sınır ötesi operasyonu desteklediğini ortaya koydu.

Dikkat çeken sınır ötesi operasyon anketi... Areda Survey paylaştı
Dikkat çeken sınır ötesi operasyon anketi... Areda Survey paylaştı
GİRİŞ 31.05.2022 16:05 GÜNCELLEME 31.05.2022 18:07
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

İttifakın gizli öznesi HDP olmadan gerçekleşen 6'lı masanın son bildirisinde Türkiye'nin sınır ötesi operasyonları sorgulanmış ve olası operasyonlarının gerekçelerinin izahı istenmişti. Türkiye'nin terör tehdidini yerinde temizleme stratejine yönelik operasyonları halka sorunduğunda dikkat çeken sonuçlar ortaya koydu.

Araştırma şirketi Areda Survey’in katılımcılara yönelttiği “Türkiye’nin Kuzey Irak bölgesinde PKK’ya yönelik Pençe-Kilit operasyonunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna karşılık, araştırmaya katılanların yüzde 82,5’lik çoğunluğu operasyonu desteklediğini belirtirken, yüzde 17,5’lik dilimden ise karşıyım yanıtı geldi. Areda Survey- Anket- Türk halkının sınır ötesi operasyonlara desteği

YÜZDE 86’LIK ORANLA EN ÇOK ERKEKLER DESTEKLİYOR  

Araştırmaya katılan kadınların yüzde 78’i, erkeklerin ise yüzde 86,8 gibi büyük bir çoğunluğu operasyonu desteklediğini belirtti. 55 yaş ve üzeri operasyonu en çok destekleyen kesim olurken, bunu yetişkinler ve gençler takip etti. Yüzde 91’lik oranla en çok destekleyen kesim lise öğrenimi görenler oldu. Anket sonuçlarına göre, bu üç değişkenin tüm alt kategorisinde yer alan katılımcıların benzer bir tutuma sahip oldukları, cinsiyet, yaş ve eğitim düzeyinin katılımcılar arasında herhangi bir farklılığa yol açmadığı belirlendi.  

Bu araştırma, 26 – 28 Nisan 2022 tarihleri arasında AREDA Survey tarafından CAWI (Computer Assisted Web Interview) yöntemiyle NUTS-2 istatistiksel bölgeleme sistemine göre seçilmiş 26 ilde toplam 2000 kişi üzerinde gerçekleştirilmiştir.

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 62
 • Erkan dastan 4 ay önce Şikayet Et
  CHP bitmeden Terör bitmez
  Cevapla
 • REİS 4 ay önce Şikayet Et
  6 hain mızıkacıları
  Cevapla
 • Selçuklu kartalı 4 ay önce Şikayet Et
  CHP bitmeden terör bitmez sinek avlamayı bırakın bataklığı kurutun
  Cevapla
 • Kahramanmaraş 4 ay önce Şikayet Et
  Karşı çıkmaları doğal degilmi . 6 değil 16 olsalar hdpkk sız bunlar %35 geçemez. Onlarda CHP,yine her evden bir oy kampanyası yapmazsa barajı bile geçemez.
  Cevapla
 • SIR çözüldü 4 ay önce Şikayet Et
  Ümit özdağ ve zafer partiside dahil
  Cevapla
 • samet 4 ay önce Şikayet Et
  #KendineGelKoç engelli işçileri kapının önüne koyan KOÇ a karşı tüpraş işçilerine destek olun. twitter #KendineGelKoç başlığına gelin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Credit Suisse ve Deutsche Bank'ta büyük kriz iddiası: Papa bile parasını çekti
Muadillerinden daha gelişmiş! Türkiye'de bir ilk