Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına Osman Sezgin atandı

Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına Osman Sezgin atandı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına Osman Sezgin atandı
Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına Osman Sezgin atandı
GİRİŞ 26.07.2022 03:13 GÜNCELLEME 26.07.2022 12:40
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına Osman Sezgin getirildi.

Osman Sezgin kimdir ve nerelidir? Osman Sezgin ne mezunu? Biyografisi...Osman Sezgin kimdir ve nerelidir? Osman Sezgin ne mezunu? Biyografisi...

OSMAN SEZGİN KİMDİR?

1959 yılında doğan Osman Sezgin, ilkokul, ortaokul ve liseyi babası devlet memuru olduğu için farklı şehirlerde bitirmiştir. Marmara Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimini, İstanbul Üniversitesi’nde ise doktora eğitimini tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Fen-Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü derslerini organize etmek üzere görevlendirilmiş; Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Koordinatörlüğü yapmıştır.

TRT 1’de her hafta pazartesi günleri yayınlanan sabah gençlik programına psiko-sosyal açıdan gençlik meseleleri üzerine her hafta uzman konuşmacı olarak katılmıştır. 2020 yılından beri her hafta Pazar günleri TRT Radyo 1’de Kutlu Yuva Mutlu İnsan programını yürütmektedir.

1992 yılında Harp Akademilerinde Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Deniz kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı mensubu albay, amiral ve generallerine; 1995 yılında ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü amir ve müdürlerine hizmet içi eğitim kursu eğitmenliği, hizmet içi eğitim semineri organizesi ve eğitmenliği yapmıştır.

Pek çok Milli Eğitim Şurasına katılan Osman Sezgin, 19. ve son yapılan 20. Millî Eğitim Şuralarına özel davetli olarak katılmıştır. Çeşitli bilimsel projeler yürütmüş, pek çok sayıda yüksek lisans ve doktora tezi yönetmiştir.

“Foundation of Tolerance in Turkish Culture” isimli, Londra merkezli Routledge The European Legacy Dergisi’nde yayımlanan eseri TÜBA 2007 Bilimsel Telif Eser Ödülleri Programı ödülüne layık görülmüştür. SSCI tarafından taranan dergiler de dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası dergilerde pek çok yayına sahip ve yine pek çok yayına sahip ve yine pek çok bilimsel dergide hakem ve yayın kurulunda yer almaktadır. Eğitim: Kavram ve Kuram; Kültürel Psikoloji Bağlamında Şahsiyet Bütünlüğü isimli kitapların yazarıdır.

Türkiye ve Avrupa’da sayısız seminerler vermiş olan Osman Sezgin, Avrupa’da pek çok ülkede 6 sene boyunca eğitim müesseselerinde araştırmalar yapmış, konferanslar vermiştir. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok eğitim kurumuna danışmanlık yapmıştır.

2000 yılında Kalem Vakfı Okulları’nı kurmuştur ve burada özgün eğitim programları geliştirerek eğitim danışmanlığı görevini yürütmektedir. Kalem Akademi ve Kalem Öğretmen Yetiştirme Enstitüsü Başkanlığı, Kalem Vakfı Yayınları ve TR Dizin gibi ulusal ve prestijli uluslararası dizinler tarafından taranan Kalem Uluslararası Eğitim ve İnsan Bilimleri Dergisi kurucu yayın yönetmenliğini yapmaktadır.

1995 yılından bu yana Türk Gençlik Vakfı başkanlığı ve 2000 yılında kurduğu Kalem Vakfı başkanlığı görevlerine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 14
 • Fevzi KURUBAL 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun.
  Cevapla
 • Kerem Yeşilırmak 1 yıl önce Şikayet Et
  Nihayet Karadenizli olmayan bir atama yapıldı.
  Cevapla
 • İsmail 1 yıl önce Şikayet Et
  Demek ki MİLLİ EĞİTİM' imiz düzgün değilmiş.... Her tarafımız nasıl düzeldi ve tıkır tıkır işliyor ise artık, MİLLİ EĞİTİM' imiz de düzelir ve tıkır tıkır çalışır....
  Cevapla
 • Prof.Dr.Cemal Zehir 1 yıl önce Şikayet Et
  Doç.Dr.Osman Sezgin Türk Milli Eğitimi için geç kalmış bir atamadır.Keşke 20 yıl önce bu karar verilseydi.Şimdi Milli Eğitim Sistemimiz meyvelerini vermiş olurdu.Yine de böyle bir görevle görevlendirilmesi çok doğru bir karardır.İlim ve İrfan ehli bir akademisyen olan Sayın Bakan Yardımcımıza başarılar dilerim.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Ana sınıfların dan aidatları kaldırın
  Cevapla
 • Orhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Kesin yetkililer şimdi sizi duyacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mekke'de 577 hacı adayı hayatını kaybetti
Empati avcılarına dikkat! Çocukları bu yöntem ile kandırıyorlar