Areda Survey son seçim anketini açıkladı: 2. tura kalırsa 4 senaryoda kazanan isim belli

Son dakika haberi... Areda Survey’in 2023 seçimi için yaptığı son ankette Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. tura kalması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 aday senaryosuna (Kılıçdaroğlu, Akşener, İmamoğlu, Yavaş) göre açık ara önde.

GİRİŞ 05.08.2022 21:42 GÜNCELLEME 06.08.2022 10:01
Bu Habere 511 Yorum Yapılmış

Areda Survey’in 2023 seçimi için yaptığı son anket çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Türkiye genelinde 3 bin 872 kişi ile yapılan anket çalışmasına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. tura kalması halinde tüm adaylara karşı açık ara önde.

Seçimde ikinci tur senaryosu: Anketler ne söylüyor?

ERDOĞAN TÜM ADAYLARA KARŞI KAZANIYOR

Areda Survey’in katılımcılara yönelttiği "Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa ve aşağıdaki adaylar 2. tura kalsa hangi adaya oy verirsiniz " sorusuna gelen yanıtlar şu şekilde:

KILIÇDAROĞLU

Cumhurbaşkanlığı seçiminin olası ikinci turu senaryosunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun kalması halinde Erdoğan yüzde 47,9 oy alırken, Kılıçdaroğlu yüzde 42,4 alıyor, oy kullanmam/ ikisine de oy vermem diyenlerin oranı ise 9,7.

MERAL AKŞENER

Recep Tayyip Erdoğan ve  Meral Akşener'in ikinci tura kalması halinde, Erdoğan yüzde 48,3 oy alırken, Akşener yüzde 40 oy alıyor. Oy kullanmam/ ikisine de oy vermem diyenlerin oranı ise 11,7.

MANSUR YAVAŞ

Cumhurbaşkanlığı seçiminin olası ikinci turu senaryosunda Recep Tayyip Erdoğan ve Mansur Yavaş'ın kalması halinde, Erdoğan yüzde 47,2 oy alırken, Mansur Yavaş yüzde 42,9 oy alıyor. 

EKREM İMAMOĞLU

Recep Tayyip Erdoğan ve Ekrem İmamoğlu kalırsa; Erdoğan yüzde 47,8 oy alırken İmamoğlu yüzde 40,5 oy alıyor.

Metodoloji 

Areda Survey tarafından 01-04 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen araştırmaya 3 bin 872 kişi katıldı. Araştırma kantitatif araştırma yöntemlerinden CAWI tekniği ile “Areda Survey’in Profil Bazlı Dijital Paneli” kullanılarak gerçekleştirilmiştir. 

KAYNAK: HABER7
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 511
 • Türker akbulut 4 ay önce Şikayet Et
  Saglikci olarak ilk oy benden kime liderimiz r tayyip ERDOGAN için cekirgede selamlar dindi diğerlerine bakıyorum dokar 10 tl ye duser geçici abd destekler imf den 50 milyar dokar birc alırlar seneye kamuya 5 yıl alım durur sonra hiçbir yer ekleme hiçbir proje bitmez şimdi turkite d gaz çıkaracak kafayı yiyor adamlar hemde kendine yetecek
  Cevapla
 • Sebzeci 4 ay önce Şikayet Et
  Türkçe kelimeler bu kadar düzgün yazılır anca
  Cevapla
 • Gurbet diyari 5 ay önce Şikayet Et
  Fatihin cocuklugunu biliyorum babasi tamam kendisi yok cünkü yanindakiler Temelden bir farklari yok Erdoganin gitmesi Türkiyeynin batmasi demek aynen 2021 de oldugu gibi
  Cevapla
 • Altıya karşı bir 5 ay önce Şikayet Et
  Alayınız birleşme bir reis etmiyorsunuz.Değil altı yirmi altı olsanızda size oy yok.
  Cevapla
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Nereden nereye? %51 lerden ikinci turda ne alırıza. Sonunuz 2002 deki ANAP la DYP gibi olacak. Garantisi MHP o zaman da onaları dibe çekmişti.
  Cevapla
 • Selahattin BALKAŞ 5 ay önce Şikayet Et
  Darı ambarı boş boşuna heveslenmeyin
  Cevapla
 • Genç Fırtına 5 ay önce Şikayet Et
  Önümüzdeki 20 yılın lideri Dr. FATİH ERBAKANI VE YENİDEN REFAH PARTİSİ
  Cevapla
 • Pir-i Reis 5 ay önce Şikayet Et
  İlk önce konuşmayı öğrenmeli neyini gördünuzde fatih erbakan dediniz mesela hangi sözü sizi etkiledi merak içerisindeyiz
  Cevapla
 • Vedat Cebeci 5 ay önce Şikayet Et
  Erdoğana destek vermek yerine, rakip çıkarak gelecekteki liderlik ihtimalini yok eden vizyonsuz Fatihten bir cacık çıkmayacağı belli oldu.
  Cevapla
 • Vejdo 5 ay önce Şikayet Et
  Boşversene babasının yanından bile gecemez
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Barış Manço'nun vefatının üzerinden 23 yıl geçti
CHP'den İYİ Parti'ye son uyarı: Ya sev ya terk et