Başkan Erdoğan'dan "Başörtülü psikolog olamaz" diyen Üstün Dökmen'e tepki: Kendini bilmez

Başkan Erdoğan "Başörtülü psikolog olamaz" şekilde skandal bir çıkış yapan Profesör Üstün Dökmen'e "28 Şubat bakiyesi kimi kendini bilmezlerin başörtülü kadınlara yönelik hezeyanlarında görüyoruz." sözleriyle tepki gösterdi.

GİRİŞ 15.08.2022 19:32 GÜNCELLEME 15.08.2022 19:48
Bu Habere 101 Yorum Yapılmış

"Başörtülü psikolog, başörtülü psikiyatrist, başörtülü PDR uzmanı olması meslek etiğine aykırıdır." diyen Profesör Üstün Dökmen'e tepkiler gelmeye devam ediyor.

Bakan Yanık'tan 'Başörtülü psikolog olamaz' diyen Prof. Dr. Üstün Dökmen'e tepkiBakan Yanık'tan "Başörtülü psikolog olamaz" diyen Prof. Dr. Üstün Dökmen'e tepki

Fatih Altaylı: Gülşen'le başörtülü kızlar arasında hiçbir fark yokFatih Altaylı: Gülşen'le başörtülü kızlar arasında hiçbir fark yok

Bugün yaptığı konuşmada konuya değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan "28 Şubat bakiyesi kimi kendini bilmezlerin başörtülü kadınlara yönelik hezeyanlarında görüyoruz. Son 21 yılda yaşanan onca değişime rağmen millete tepeden bakan CHP zihniyeti yerinde saymayı sürdürüyor." dedi.

Prof. Dr. Üstün Dökmen: Başörtülü psikolog olamaz

"28 ŞUBAT BAKİYESİ KİMİ KENDİNİ BİLMEZLER"

Bu sözlere Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da bir tepki geldi. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, isim vermeden Dökmen'i eleştirerek "28 Şubat bakiyesi kimi kendini bilmezlerin başörtülü kadınlara yönelik hezeyanlarında görüyoruz. Son 21 yılda yaşanan onca değişime rağmen millete tepeden bakan CHP zihniyeti yerinde saymayı sürdürüyor. CHP ve yandaşları değişmemekte, kendilerini yenilememekte ısrar ediyor. Bu ülkenin en büyük açığı demokrasiyi içselleştirmiş, yerli ve milli muhalefet açığıdır. İhya yerine yıkmayı siyasetlerinin merkezine yerleştiren rövanşist yaklaşımdır. Sandıkta milletten tokat yiyenler iktidara gelmek için darbelerden, hatta FETÖ'cü alçaklardan bile medet ummuşlardır." dedi.

"KAST SİSTEMİNE BİZ SON VERDİK"

Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti: "Türkiye, bizim dönemimizde, sadece ayağına vurulmuş asırlık prangalarını kırmadı. Aynı zamanda mevcut sistemin merkezine yerleştirilmiş kast düzeninden de kurtuldu. Yıllarca bu millete kendi öz yurdunda parya muamelesi yaptılar. Yıllarca bu milletin çocukların okumasını, üniversiteye gitmesini, suni sebeplerle engellediler. Darbe dönemlerinde sermayeyi renklere bölerek ülkemizin gelişmesini sabote ettiler. Kadınlarımızın baş örtülü baş örtüsüz diye ayrımcılığa uğradığı, temel hak ve hürriyetlerin belli toplum kesimlerine yalnızca elitlere mahsus imtiyazlar olarak görüldüğü, işte bu kast sistemine biz son verdik.

"BUGÜNÜN TÜRKİYESİ DAHA ÖZGÜR"

Bugünün Türkiye'si 21 yıl öncesine kadar daha özgür, fırsat eşitliğinin olduğu bir Türkiye'dir. Bugün IMF kapılarında borç dilenen değil, kalkınma ve insani yardımlarda dünyaya örnek gösterilen bir Türkiye var. Kimseden icazet almadan operasyon düzenleyen, ordusu güçlü bir Türkiye var. Bunlar yıllarca ötelenen, sistemin dışına itilen ülkemizin potansiyelinin en büyük göstergesidir. Son 21 yılda ülkemize kazandırdıklarımıza baktığımızda Rabbimize hamd ediyoruz. Partimizin kuruluşundan bu yana davamıza gönül vermiş tüm yol arkadaşlarımıza buradan teşekkür ediyorum."

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 101
 • Ertuğrul 3 ay önce Şikayet Et
  Medyanın şişirdiği sözde prof.
  Cevapla
 • morinyoo 3 ay önce Şikayet Et
  işimiz satılık psikologlara kaldı Allah yardımcımız olsunn
  Cevapla
 • fah 3 ay önce Şikayet Et
  üstün dökmen gibi gafiller psikolojinin ne olduğundan habersiz.Ya senin gibi düşünmeyenin psikolojisi de aksi durumda bozulur.Çok ucuz profesör ünvanı veriliyor ve şöhret ediliyorlar. Bundan sonra bu ünvanlara ulaşma kolay olmamalı.Ne ortaya koyuluyor ki hemen prof olunuyor.
  Cevapla
 • ENÇOK HAİN BİZDE 3 ay önce Şikayet Et
  Bu müptezelin okullarında kaçtane müslüman çocuğu varsa derhal alsınlar. Hele başı kapalı insanların çocukları varsa DERHAL MAHKEMEYE VERSİN. EY MÜSLÜMANLAR UYANIN ARTIK
  Cevapla
 • Mehmet Doğan 3 ay önce Şikayet Et
  Reisim, Allah razı olsun. İyi ki varsın. Allah, seni başımızdan eksik etmez İnşaallah...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte Meral Akşener'in koltuğu sallanıyor! Kulislere sızan iddiayı açıkladı
Bursa'da küçük uçak düştü: Hayatını kaybeden iki kişinin kimliği belli oldu