Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasında çarpıcı sözler: Şaşırdım diyemem!

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili davada konuşan ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, meselenin 65 bin liradan çıktığını söyledi, ayrıca olayla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasında çarpıcı sözler: Şaşırdım diyemem!
Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasında çarpıcı sözler: Şaşırdım diyemem!
GİRİŞ 19.08.2022 07:07 GÜNCELLEME 19.08.2022 07:07
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun 27 Ocak'ta Yeşilköy Balıkçıda restoranda uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesine ilişkin 20 sanığın yargılandığı dava üçüncü gününde görülmeye devam etti.

Bugün görülen duruşmada müştekilerin ifadeleri alındı. Ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, kardeşinin vurulduğuyla ilgili telefon geldiğinde inanamadığını söyledi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, müşteki Suphi Malgaz ile tarafların avukatları da duruşmada hazır bulundu.

Söz verilen müşteki Suphi Malgaz ifadesinde, daire satışıyla ilgili çıkan bir anlaşmazlıkta 65 bin liraya anlaşma sağladıklarını belirterek, "Şafak Bey, parayı verirken makbuz almamı söyledi. Arkadaşım olarak benim yanıma mekana geldi. Kadir Yasak parayla ilgili bir olaya girmedi. Ali Yasak ile geçmişim, dostluğum var, kiracılığımı yaptılar. Aramıza para mevzusunun girmesi mümkün değil. Şikayetçi değilim" dedi.

"ŞAFAK ÖLDÜRÜLDÜĞÜNDE ÜZERİME ALINDIM"

Mahkeme başkanı, Malgaz'ın daha önceki ifadesini okudu. Başkan, "Gökhan Karakan sana telefonda 'Ben ağabeylerimi yollayacağım, 10 bin dolara adam öldürüyorlar.' şeklinde konuştu mu?" diye sorması üzerine Malgaz, "Böyle bir konuşma olmadı, soruşturmanın genişletilmesi için beni polis yönlendirdi." dedi.

Söz alan müşteki Celal Mahmutyazıcıoğlu, "Beyefendinin anlattığına göre tehdit, anlaşmazlık yokken akşamın bir saati içkili mekana kardeşim çağırılıyor. İsimler var, kriminal geçmişleri var. Kadir ve Ali Yasak ile o kadar yakınsa gündüz neden makul bir ortamda çözmüyor ve niye yalnız gitmiyor?" diye sordu.

Müşteki Malgaz, kendisini arayan Kadir Yasak'ın yoğun olduğu için ofise çağırdığını belirterek, "Sonrasında 'Saat 17.00 oldu restoranda buluşalım.' dedi. Başka bir şey yok." yanıtını verdi. Malgaz, "Şafak öldürüldüğünde, üzerime alındım. Çok ağladım. Konunun benden çok uzak olmasından dolayı şu an rahatım. Konu o an kapandı. Konu parayı aşmış." ifadelerini kullandı.

ŞAKA OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜŞ

Ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, kardeşinin vurulduğuyla ilgili telefon geldiğinde inanamadığını, birilerinin şaka yaptığını düşündüğünü, cenazeden bir hafta sonra olayın ne olduğunu öğrenmeye çalıştığını söyledi.

Kardeşinin 65 bin liralık bir meselenin içine avukat olarak girdiğine inanamadığını dile getiren Mahmutyazıcıoğlu, konunun başka olacağını düşündüğünü ancak acı gerçekle karşılaştıklarını, para nedeniyle olayın yaşandığını anladıklarını kaydetti.

Celal Mahmutyazıcıoğlu şunları söyledi:

"İki gündür izliyorum, bu olayın herhalde en büyük suçlusu emniyet, savcılık ve Şafak. Burada da melekler ordusuyla karşı karşıyayız. Şaşırdım diyemem birçoğunun sabıkası belli. Mesele de belli. Hukuki bir karşılığı olur olmaz ama mesele 65 bin lira meselesinden çıkmış.

Şafak korkusu olmayan bir çocuktu, haksızlık karşısında ölçüsüz tepkiler verebilen bir insandı. Bu insanların hayatlarındaki en önemli şey korkutmak olduğu için Şafak'ın korkmamasını kendilerine bir gündem haline getirmişler. Korkusuzluğunu kendi üzerlerine alınmışlar.

Bu gündem onları sarmış. 1-2 aylık süreçte korkusuzluğu yıldırma planları yapılmış. 2 gündür izliyorum, vahşi bir şey meydana gelmiş, herkes alkollü. 'Biz bir şey yaptık, inanamadık, pişmanız.' diye bir tavır göremedim. Pişmanım tavrı hiçbirinin yüzünde yok. Eylemin içinde olanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Şikayetçiyim, davaya katılmak istiyorum."

ECE ERKEN MAZERETLİ

Ece Erken'in avukatı ise "Müvekkil üzüntüsünü yaşamaya devam etmektedir. Olay nedeniyle travmalar yaşıyor. Duruşmada da gördük, daha fazla dayanamadı, baygınlık geçirdi. Mazeretli sayılmasını talep ediyoruz. Gelecek celse hazır edeceğiz. Şikayetçiyiz." beyanında bulundu.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 11
 • Serpil 1 ay önce Şikayet Et
  Asın hepsini 65bin lira değerinde altın eritin boğazlarından aşağı indirin. Bunlar serbest kalırsa veya ilerde yaşasalar bu ülke karışır. Adalet için gebertin hepsini.
  Cevapla
 • Ahmet Yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Kısasta adalet vardır....ister devlet ister şahıs....kısas şart....
  Cevapla
 • Hacı CAN 1 ay önce Şikayet Et
  Bunların cezasını canı yanan ece versin bak birdaha böyle bir olay yaşanıyormu
  Cevapla
 • Dadaş 1 ay önce Şikayet Et
  sni bile kardeşinin öldürüldüğüne seviniyor bi nasıl iş
  Cevapla
 • Gargamel 1 ay önce Şikayet Et
  65 bin lira için hepsini yakmazlar bir deli bulup atarlar kodese rahmetli öldüğüyle kalır saten hepsi şarhoşmuş alkolün yasaklanması lazım nelere mal oluyor bu alkol içki nalet gelsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Muhalefeti yıkacak haber! İki bölgeden dikkat çeken sonuçlar geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya ders gibi sözler