ABD'den Gülşen açıklaması! AK Parti'den jet cevap: Hadsizlik...

ABD Dışişleri Bakanlığı, şarkıcı Gülşen'in İmam Hatiplilere yönelik sözleriyle ilgili açıklama yaptı. Bakanlığın açıklamasına AK Parti'den cevap geldi.

ABD'den Gülşen açıklaması! AK Parti'den jet cevap: Hadsizlik...
ABD'den Gülşen açıklaması! AK Parti'den jet cevap: Hadsizlik...
GİRİŞ 27.08.2022 23:02 GÜNCELLEME 27.08.2022 23:03
Bu Habere 735 Yorum Yapılmış

Şarkıcı Gülşen, imam hatip mensuplarına yönelik hakaret içeren sözleri nedeniyle tutuklanmıştı. ABD Dışişleri Bakanlığı Gülşen'le ilgili açıklama yaptı. ABD'nin açıklamasına AK Parti'den cevap geldi.

ABD: ENDİŞELİYİZ

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "ABD, Türkiye'de ifade özgürlüğününün kısıtlanmasından endişe duymaktadır." denildi.ABD'den yapılan açıklamaya, AK Parti cephesinden sert tepki geldi. TBMM AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından cevap verdi. Tunç ABD'nin açıklamasını 'Hadsizlik' olarak nitelendirdi.

Yılmaz Tunç şu ifadeleri kullandı;

'KINIYOR VE REDDEDİYORUM'


ABD Dışişleri Bakanlığı' nın İmam - Hatiplerimize yönelik sarfettigi hakaret ve aşağılayıcı ifadelerinden dolayı yargılanan "Sanatçı" ile ilgili endişeliyiz açıklamasında bulunmasını kınıyor ve reddediyorum.

İfade özgürlüğü, milletimizin değerlerini aşağılamak, eğitim yuvalarımıza ve orada eğitim görenlere hakaret etmek değildir.

'HADSİZLİK...'

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Türkiye’de Yargı bağımsızdır.  ABD'nin ülkemizde devam eden bir dava ile ilgili açıklama yapması hadsizliktir.

Türkiye Cumhuriyeti, Dünya'nın neresinde olursa olsun, her bir vatandaşının hakkını ve özgürlüğünü korumaya muktedir güçlü bir ülkedir.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 735
 • vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Abd her şeye burnunu sokmaya başladı , abd için endişeliyiz.
  Cevapla
 • vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Ey zalim Abd bu devran hep böyle gitmez elbet sonu var çökecek. Ama önemli olan bu kafirin tüm islam alemine en zor dönemde neler yaptığını unutmamalıyız ve neslimize unutturmamalıyız.
  Cevapla
 • vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Abd nin sonunu orada yaşayan zenciler getirecektir. Abd nin onlara yaptığı zulmü dünya biliyor. Abd polisi orantısız güç kullanarak sokak ortasında zenci öldürüyor. zencilerin güvenliği konusunda ENDİŞELİYİZ.
  Cevapla
 • mehmet 1 hafta önce Şikayet Et
  abd'nin pkk ya yardım ettiğinden bir terör devleti olmasından endişeliyiz.
  Cevapla
 • yurttaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Kardeşim sizde ABD nin bir NATO müttefiği olarak Yunanistana olan taraflı yaklaşımından ENDİŞELİYİZ diye cevap versenize...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Elpidophoros: Türk askeri Kıbrıs'tan derhal çekilsin
Bülent Arınç bu kez Kılıçdaroğlu'nun ağzıyla konuştu! Dikkat çeken 6'lı masa övgüsü