Yunanlılar balıkçı teknesinde 65 göçmeni geri itti

Yunanistan Sahil Güvenlik unsurları Rodos adasına bulundukları ülkelerden balıkçı teknesi ile gelen 65 düzensiz göçmeni Türk karasularına geri itti. Datça ve Dalaman açıklarında da 88 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Yunanlılar balıkçı teknesinde 65 göçmeni geri itti
Yunanlılar balıkçı teknesinde 65 göçmeni geri itti
GİRİŞ 31.08.2022 21:24 GÜNCELLEME 31.08.2022 21:24

Akşam saatlerinde Fethiye ilçesi açıklarında Libya’ya ait olduğu düşünülen bir balıkçı teknesinde çok sayıda düzensiz göçmen olduğu bilgisini alan Türk Sahil Güvenlik ekipleri, bölgeye kurtarma botları gönderdi.
Yunanistan sahil güvenlik unsurları tarafından Türk karasularına geri itilen balıkçı teknesi içindeki 65 düzensiz göçmen Türk Sahil Güvenlik batlarına alınarak kurtarıldı.
Datça ilçesi açıklarında ise can salları içerisinde Yunanistan güvenlik unsurlarınca Türk karasularına geri itilen 55 düzensiz göçmen kurtarılırken, Dalaman ilçesi açıklarında da yine Yunanistan unsurlarınca Türk karasularına geri itilen 33 düzensiz göçmen kurtarıldı.
Üç ayrı düzensiz göçmen olayında toplam 153 düzensiz göçmen kurtarılırken, işlemlerinin ardından Ula Geri Gönderme Merkezine teslim edildiler.

KAYNAK: İHA
Ayşe Çolpan Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Çolpan Tan
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ev sahipleri yeni zam bahanesi buldu! Vatandaşın cebine böyle göz dikme görülmedi
Bahçeli'den 6'lı masa anketi sorusuna cevap: Tercihim sınıf arkadaşım