Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a tepki: Çıldırıyorlar

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e tepki göstererek, "Türkiye'nin başarıları Yunanistan'ı çıldırtıyor" dedi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a tepki: Çıldırıyorlar
Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a tepki: Çıldırıyorlar
GİRİŞ 14.09.2022 17:30 GÜNCELLEME 14.09.2022 17:30
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu son günlerde gündemde olan Türkiye- Yunanistan gerilimi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"NEREYE NE ZAMAN GİDECEĞİMİZE BİZ KARAR VERİRİZ"
Bakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözlerine "Bir gece değil, gündüz gelmelerini bekliyoruz" şeklinde yanıt veren Miçotakis hakkında da konuşan Çavuşoğlu, "Nereye ne zaman gideceğimize biz karar veririz" dedi.

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarının satırbaşları şu şekilde:

"TÜRKİYE'NİN BAŞARILARI YUNANİSTAN'I ÇILDIRTIYOR"
Türkiye'nin uluslararası arenadaki görünürlüğü ve başarıları Yunanistan'ı çıldırtıyor. Yunanistan bu nedenle Türkiye'yi kışkırtmak da istiyor. İşte tacizler, kilit atmalar bunun örneği. Bir de Yunanistan, Türkiye'nin yaptırımlara katılmamasını ve dolayısıyla turistlerin Türkiye'ye gelmesi gibi konuları da sürekli gündeme getiriyor.

"F-16'LARLA İLGİLİ HERHANGİ BİR SORUN YOK"
F-16'larla ilgili siyasi düzeyde ve teknik düzeyde herhangi bir sorun yok. Yani askerlerimiz arasında yapılan görüşmelerde herhangi bir problem yok. Türkiye'ye verilecek F-16'ların, ABD ve NATO için de önemli olduğu vurgulanıyor, altı çiziliyor.

"İSVEÇ-FİNLANDİYA NATO ÜYELİĞİ MESELESİ"
Net yükümlülükleri var. Bunların yerine getirilmesi lazım. Yasa değişikliği ise, yasa değişikliği yapacaklar. Mevcut yasalarımız buna elvermiyor denmesin. Bunu da zaten anlaşmanın içinde koyduk.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 62
 • ALİ BABA TRBZN 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne o Miço korktunmu ? geceler karanlık olur,sakin olur,sessiz sessiz hesaplaşırız.Akşam yunan adaları sabah bir bakmışsın Türk toprakları olmuş.O adalar size hiç yakışmıyor.Bi el değiştirelim.Bakın sizinde yükünüz hafifleyecek.Korkmayın.Sizin imamoğlunun dediği gibi herşey güzel olacak.
  Cevapla
 • Jöh 1 yıl önce Şikayet Et
  Güçlüyüz cesuruz hazırız
  Cevapla
 • EKO 1 yıl önce Şikayet Et
  Toplum olarak kuklalara laf yetiştirmek yerine kuklacılara önlem almayı öğrendiğimiz gün süper güç olduğumuz gündür. Yakın tarihteki (100-150 yıl) tüm savaşlarda "birileri savaşır biz şartları belirlemeye ve kaymak yemeye gideriz" taktiği uygulayan, kendi coğrafyasının dışında her yemeğe maydanoz olan malum ülke, Ukraynaya gaz vererek Ukrayna yı- Rusya ya, Tayvana gaz vererek Tayvan ı - Çin e, şimdilerde ise Yunana gaz vererek Yunan ı - Türk e takıp, gelecekte coğrafyası dışında kendisine söz ettirmeyecek olan ve sivrildiğini düşündüğü ülkeleri yine başkalarının eliyle dövmeye çalışıyor ve görünen o ki başarılı da oluyor.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Şu Ayşeyi ev sahibi uapın artık tatil tatil dolaşmasın.
  Cevapla
 • Ö¹k⁴k⁵e³şﷻ 1 yıl önce Şikayet Et
  Ayse Teyzemiz yaslandi artik. Torunlari Fatma ve Mehmet cikacak yarin birgün tatile. Tabiki izlerde torunu sayiliriz. :D
  Cevapla
 • kural 1 yıl önce Şikayet Et
  tatile cikarsa daha iyi
  Cevapla
 • Kamil 1 yıl önce Şikayet Et
  Mısır devleti ile yapılan normalleşme görüşmelerinde olumlu bir neticeye varabileceğimizi düşünüyorum . Provokatif Yunanistan ile vakit kaybetmeyip , değerli mesaisini Mısır ile Türkiye MEB anlaşmasına varılması için kullanmalıdır .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hamas nükleer füze programı ile bağlantılı üssü vurdu
İsrail'in korkunç planı ABD'den de tepki gördü: Felaket olur! İlginç çıkış: araştırılacak