İlk operasyon yapılmıştı! FETÖ'cü memurlardan akıllara zarar 'KPSS' itirafı...

Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener, kaleme aldığı yazısında 2013 yılı KPSS soruşturması kapsamında yapılan FETÖ operasyonu ve çalıntı sorularla devlet memuru olan FETÖ mensuplarının itiraflarını gün yüzüne çıkardı.

İlk operasyon yapılmıştı! FETÖ'cü memurlardan akıllara zarar 'KPSS' itirafı...
İlk operasyon yapılmıştı! FETÖ'cü memurlardan akıllara zarar 'KPSS' itirafı...
GİRİŞ 26.09.2022 22:09 GÜNCELLEME 26.09.2022 22:10
Bu Habere 92 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz hafta konuyla ilgili 4 kamu görevlisi 17 kişinin gözaltına alındığını hatırlatan Nedim Şener, gözaltına alınanlardan 7'sinin itirafçı olarak konuştuğunu ve 30'a yakını aktif olarak kamuda halen çalışan 150 FETÖ'cünün ismini verdiğini açıkladı.

Şener yazısında gözaltına alınan ve itirafçı olan T.E.'nin akıllara zarar ifadelerini okurlarıyla paylaştı. T.E. ifadesinde, 2013 yılındaki KPSS öncesi FETÖ'cülerin soruları abdest aldırarak Kuran'a el bastırıp şeref üzerine yemin ettirerek verdiğini söyledi.

İşte Nedim Şener'in "FETÖ’cü memurlardan KPSS itirafları(1): Çalıntı soruları, abdest aldırarak Kuran’a el bastırıp şeref üzerine yemin ettirerek verdiler" başlıklı o yazısı;

Sondan başlayalım; FETÖ iltisaklı bir yayınevinin kitapçığında bulunan soruların 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda yer almasıyla ilgili soruşturma genişletilerek devam ediyor.

Hem Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu hem de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmayı hassas biçimde devam ettiriyor. Detaylarını ilerleyen zamanda aktaracağım. Bugün ise konumuz, 2013 yılı KPSS soruşturması kapsamında yapılan FETÖ operasyonu ve çalıntı sorularla devlet memuru olan FETÖ mensuplarının itirafları olacak.

Hatırlayacaksınız, geçen hafta FETÖ'nün sınav usulsüzlüklerine yönelik (KOM) Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Basşkanlığı koordinesinde Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda aralarında aktif 4 kamu görevlisi de bulunan 17 kişi gözaltına alınmıştı.

7 İTİRAFÇI, 30'U GÖREVDE 150 FETÖ'CÜ İSMİ VERDİ

Gözaltına alınanlardan, 7'si etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak sınav tarihinden 1 gün önce bulundukları örgüte ait sınav çalışma evlerinde kendilerine "Kuran-ı Kerime el bastırmak" suretiyle soruların verildiğini itiraf etti.

Operasyonun en önemli özelliği 2013 KPSS'ye yönelik gerçekleştirilen ilk operasyon olması. 7 kişi serbest bırakıldı, 7 kişi hakkında ev hapsi, 3 kişi hakkında tutuklama kararı verildi.

İtirafçı olanlardan: E.S. Kamu İhale Kurumu’nda, E.G. Maliye vergi müfettişi (İhraç), M.Ç. Vergi müfettiş yardımcısı, M.G. polis memuru, M.P. Maliye muhasebe yardımcı elemanı, A.Ş. polis memuru(ihraç), E.M. Maliye gelir uzmanı yardımcısı, T.E. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı elemanı.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

7 itirafçı ifadelerinde 150 dolayında isim verdi, 30'a yakını halen kamuda aktif olarak çalışıyor. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda görevli T.E. isimli kadının ifadesi şunu gösteriyor:

FETÖ’cüler, sadece soru ve başkalarının geleceğini çalan hırsızlar olmakla kalmayıp çalıntı soruları önce abdest aldırıp Kuran'a el bastırdıktan sonra olmayan şerefleri üzerine yemin ettirerek verip şerefsizliklerine İslam dinini alet ediyorlar.

FETÖ'CÜ VERGİ MÜFETTİŞİ

İşte, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevlisi T.E.'nin bu anlamda ibretlik ifadesi:

"... 2013 yılı temmuz ayında yapılan KPSS sınavından bir gün önce her hafta evimize gelen vergi müfettişi olan kadın şahıs bizi toparladı.

Ben, E. ve N.'ye hitaben üzerinizi değişin bir yere gidiyoruz dedi. Bu kadın ile bir ticari taksiye binip yine Cevizlidere Mahallesi’nde bir apartman dairesine gittik. Bu evde 2-3 bayan daha vardı.

OLMAYAN ŞEREFLERİ ÜZERİNE YEMİN

Ne olduğunu anlamaya çalışırken eve daha önceden tanımadığım ve görmediğim, görsem şu an da tanıyamayacağım başı kapalı ve pardösülü bir kadın şahıs geldi. Bizi evdeki diğer tanımadığım bayan şahıslarla odaya topladı.

Hepiniz önce bir abdest alın dedi. Biz de denileni yaptık. Elindeki Kuran-ı Kerim kitabını göstererek ve notta "Bugün burada olanlara yaşananları hiç kimseye söylemeyeceğime namusum, şerefim, haysiyetim üzerine yemin ederim" yazısını okuyup yemin etmemizi istediler. Kâğıtta yazılı olan metni okuyup kitaba el basmak için başka bir odaya bizi tek tek çağırdılar. Ben de odaya tek gittim. Odada vergi müfettişi kadın ile kapalı olan kadın vardı.

Kâğıttaki notu okuyup yemin ederek elimi de kitaba bastım ve bana bu şekilde yemin ettirdiler.

'VERİLEN SORULAR BİREBİR AYNIYDI'

Yemin faslı bitince hepimizi salona alıp fotokopi ile çoğaltılmış, Türkçe ve matematik dersleri ile ilgili yaklaşık 15 tane soru ve cevabı yazılı olan A4 kâğıdı verdiler. Kapalı olan kadın, "Size verdiğim kâğıtta yazılı olan bu sorulara bakıverin" dedi. Türkçe ve Matematik üzerine sorular ve altında cevapların yazılı olduğunu gördüm. Türkçe soruları uzun paragraf içeren tipte sorulardı. Ama benim Türkçe ve matematik bilgim ve hafızam iyi derecede olduğu için ben bu soruları çalışmış olduğumdan bana kolay geldi. Zaten uzun paragraflar olduğu için aklımda kalmadı. Bir yarım saat kadar sonra verdiği soruları içeren kâğıtları bizden topladı. ...

KPSS sınavına Ankara ilinde girdim. Sınavda sorulan sorulara baktığımda az evvel yukarıda bize verildiğini söylediğim 15 civarındaki Türkçe ve matematik sorularının sınavda sorulan sorular içerisinden bire bir aynısı olduğunu gördüm."

FETÖ, UNUTANLARA KENDİNİ HATIRLATTI

Bu ifadelerden sadece bir tanesi. Diğerlerini gelecek yazımda paylaşacağım. Çünkü FETÖ'nün soru çalarak yüz binlerce insanın hayatını kararttığını birileri unuttu. Ama FETÖ, iptal edilen 2022 KPSS sınavındaki yolsuzlukla kendini hatırlattı. Sadece devletin ilgili kurumlarının değil, tüm toplumun FETÖ'nün kumpas kuran, soru çalan, cinayet işleyen, yalan söyleyen, iftira atan, ihanet eden, darbeye kalkışan bir örgüt olduğunu unutmaması gerekiyor. Hep söylüyorum; eğer unutursanız asıl o zaman acınacak hale gelirsiniz...

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 92
 • Ali Rıza 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence çoğu yargıda hala
  Cevapla
 • İsmail 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın ŞENER; özellikle ve üstüne basa basa, KPSS sınav sorularını çalan ve ya belirli guruplara ulaştıranlardan "Kuran-ı Kerime el bastırmak" suretiyle olduğunu yazarak hala bu sözüm olan insancıkların saygın bir İNANÇLARI olduğunu mu söylemeye çalışıyorsun... Gerçekten böylemi düşünüyorsun lütfen zavallılaşma....
  Cevapla
 • arif k 1 yıl önce Şikayet Et
  inançları olduğunu söylememiş. okurken dikkat etmemiş olacaksınız ki inanç değerlerinin kullanıldığını anlatmaya çalışmış...
  Cevapla
 • yıldırım 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne fetöcüler temizlenir nede başkaları. İktidara en çok kim hakaret ediyorsa kurumlarda en üst mertebelere ulaşmışlar. İktidarın kabahati kendine karşı olanlara göz yumması.
  Cevapla
 • tec 1 yıl önce Şikayet Et
  MEB temizlenmesi lazım aksi halde bu iş bitmez. Meb içinde dünya kadar gizli kalmış öğretmenler var hala zeki öğrencileri özel sınıflar altında çalıştırıp etüt koçluğu dediği yine fetöcüler tarafından dershaneler yerine kullanılan Etüt koçlarına yönlendiriyorlar.
  Cevapla
 • Kenan 1 yıl önce Şikayet Et
  Enerji bakanlığında kpss 2010 sınavı ile yine çalıntı sorularla giren ve çalışmaya devam eden çiftler var. puanları 93 ve 97 tesadüf mü keşke olsa ama çalıntı olduğuna kalıbımı basarım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Fidan duyurmuştu! Rusya'dan son dakika Türkiye açıklaması
Yelek krizi sonrası Arda Güler'den ilk hamle geldi