Askeri yasak bölgede yakalanan Yunan çiftle ilgili yeni gelişme!

Edirne'de, birinci derece askeri yasak bölgeye girdikleri gerekçesiyle Yunan polis memuru Valasoudis Manolis (42) ile sevgilisi Aheni Aohna’nın (29) yargılandığı davada, sanıkların avukatı olay yerinde keşif yapılmasını talep etti.

Askeri yasak bölgede yakalanan Yunan çiftle ilgili yeni gelişme!
Askeri yasak bölgede yakalanan Yunan çiftle ilgili yeni gelişme!
GİRİŞ 27.09.2022 14:05 GÜNCELLEME 27.09.2022 14:09
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Yunanistan'ın Dedeağaç Emniyet Müdürlüğü'nde görevli trafik polisi Valasoudis Manolis, sevgilisi Aheni Aohna ile alışveriş için 5 Aralık 2021'de Pazarkule Sınır Kapısı'ndan giriş yapıp Edirne'ye geldi. Alışveriş yapan çift, aynı akşam özel araçlarıyla İpsala Sınır Kapısı'ndan geçmek üzere yola çıktı.

Manolis ve Aohna, sınıra yakın Doyran köyünde askeri yasak bölgeye girdikleri gerekçesiyle sınır devriyelerince gözaltına alınıp, İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. İşlemlerin ardından adliyeye sevk edilen çift, çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Hakimliği tarafından yurt dışı çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde çiftin cep telefonları ve üzerlerindeki dijital materyallerinin incelenmesinde, suç unsurlarına rastlanmadı. Çift, yargılama giderleri ve güvence bedeli olarak toplam 50 bin lira cezayla yurt dışına çıkış yasakları kaldırıldıktan sonra ülkelerine döndü.Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Valasoudis Manolis ile Aheni Aohna hakkındaki soruşturması tamamlandı, hazırlanan iddianame 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi. Polis memuru ve sevgilisi için 'Askeri yasak bölgelere girmek' suçundan 2 yıldan 5'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Yunan polis memuru Manolis, ifadesinde, "Yunanistan'dan 5 Aralık öğle, Yunanistan saati ile 14.00 sıralarında, kız arkadaşım Aheni ile birlikte Pazarkule Sınır Kapısı'ndan giriş yapıp alışveriş ve gezmek için geldik. Edirne'ye geliş amacım kız arkadaşımla birlikte gezmek ve alışveriş yapmaktı. Edirne merkezine geldikten sonra kafede bir süre oturduk, daha sonra kız arkadaşımla Yunanistan saati ile 16.30 sıralarında bir alışveriş merkezine gidip yemek yedik. Hava kararmaya başlayınca alışveriş merkezinden ayrıldık. Hava karardığı için Yunanistan'a dönecektik, telefonumda bulunan navigasyona yazarak yola çıktık. Çalıştığım ve yaşadığım yer İpsala Sınır Kapısı'na daha yakın olduğu için buradan çıkış yapacaktık, bu sebeple navigasyona yazarak Keşan'a doğru yola çıktık. Navigasyonun bizi götürdüğü şekilde devam ettik. Bir süre sonra hava tamamen kararmıştı, toprak bir yolda ilerlediğim esnada önüme askerler çıktı ve bizi durdurdular, benden ve kız arkadaşımdan pasaport istediler. Bizi durdurdukları yerde araçtan indirdiler, benimle birlikte biraz ilerleyerek uzakta bulunan kırmızı renkli tabelaya fener tutarak gösterip, askeri yasak bölge olduğunu söylediler. Ancak ben askeri yasak bölgeye girdiğime dair herhangi bir tabela görmediğim için ve gösterdikleri tabela uzakta olduğu için askeri yasak bölgeye girdiğimi düşünmüyorum, çünkü tabeladan önce durmuştuk" diye konuştu.Edirne 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen ikinci duruşmaya Valasoudis Manolis ile Aheni Aohna katılmadı. Sanıkların avukatı Mehmet Efe Tuna Öfkeli, Yunan müvekkillerinin askeri yasak bölgeye giriş yaptıkları yerde keşif yapılması talebinde bulundu. Mahkeme sanıkların ifadesinin alınması için Yunanistan'a yazılan müzekkere yazılarına gelecek cevap için beklenmesine, sanık avukatının olay yerinde keşif talebinin değerlendirilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

KAYNAK: DHA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 26
 • misafir1 1 ay önce Şikayet Et
  Bunlarla kaçak Fetöcüleri takas yolu tercih edilse olur mu kanunen.
  Cevapla
 • Yerli mili 1 ay önce Şikayet Et
  Olur olur bir bildiklerini söylesinler , !!!
  Cevapla
 • Hasan 1 ay önce Şikayet Et
  Yüzde doksan navigasyondandir
  Cevapla
 • Recep 1 ay önce Şikayet Et
  Casusluk için girmişlerdir, gerekli görüntüyü resmi vs yi elde edip gerekli yerlere gönderdikten sonra cihazı imha eder, kendi telefonu da bu yüzden temiz çıkar. Bu yunan alışverişe gelmiş, gezmiş, tozmuş, oraları bilmemesi mantıksız. Adam üstelik sınıra yakın bölgede polis. Cahil değil. O işte başka iş vardır.
  Cevapla
 • Rahip bronson 1 ay önce Şikayet Et
  Sanki ceza verseniz adamları geri verirmi Yunanistan okadar devlet düşmanına sahip çıkarken gülmeyin
  Cevapla
 • mert 1 ay önce Şikayet Et
  yunan askeri kendi yasak bölgetinde gördükleri herseyi aninda infirirler bizimkinler Cok adil davraniyoar ezeli füsmana asla adil davranmiyacaksin bu yunanlilarin ha şa Alkah bir deseler dahi inanmayacsksim!!!
  Cevapla
 • Abdullah 1 ay önce Şikayet Et
  "Allah bir dese de inanmayacaksin" kısmına katılmıyorum ayrıca hangi cahil cühela bu sözü nereden uydurmuş o da Bi garip. Tövbe haşa bu sözleri inancımız açısından tehlikeli sözlerdir. Bir Müslüman olarak sadece bu kısma dikkat etmek istedim. Yoksa Yunan mezalimini ve vahşetini herhalde bilmeyen duymayan kalmamıştır. Allah zalimlere fırsat vermesin....
  Cevapla
 • Abdullah 1 ay önce Şikayet Et
  "Allah bir dese de inanmayacaksin" kısmına katılmıyorum ayrıca hangi cahil cühela bu sözü nereden uydurmuş o da Bi garip. Tövbe haşa bu sözleri inancımız açısından tehlikeli sözlerdir. Bir Müslüman olarak sadece bu kısma dikkat etmek istedim. Yoksa Yunan mezalimini ve vahşetini herhalde bilmeyen duymayan kalmamıştır. Allah zalimlere fırsat vermesin....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kritik toplantıda Başkan Erdoğan'dan kurmaylarına ültimatom!
Başkan Erdoğan'dan, Pakistan Başbakanı ile ortak basın toplantısında çok çarpıcı sözler